СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 11

  • 26 015
  • 835
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Аз попаднах на едно мнение от преди години, в което майката споделяше, че дъщеря й е почнала да решава по -трудни задачи едва към април и е изкарала висок резултат на НВО  Обнадеждих, че има много време.

# 16
  • Мнения: 21 455
Към НВО традицията повелява темата да стане седмична. Simple Smile
Иначе се изписва за часове и този, който я пуска,  трябва да вземе отпуск, за да я поддържа.
А в дните на НВО и излизане на класиранията обикновено всеки пише и никой не чете.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 846
Мина и поредната безполезна РС при нас. Дадоха да подпишем някакви декларации за олекотяване на ученическите раници 😂 и да декларираме, че в края на учебната година ще си върнем пълния комплект учебници, защото в противен случай ще ги платим. До края на февруари свършват с материала по БЕ и оттам насетне само литература ще имат с припомняне на произведенията от 6 клас. Целият зор по бел ще бъде до 9.6, след това край - ще гледат само филми до 30.6. През априлската ваканция ще им направят един ПИ по БЕЛ в училище и това е.
Срещнах се с въпросната учителкаи с размах ми обясни, че пишела 2 за непочистено място след лабораторно упражнение, щото правилника за вътрешния ред за лабораторни упражнения го изисквал. Ама то пък нямало как да помни на 400 деца за какво им била писала оценка,ама то пък и тази грипна ваканция объркала нещата. Казах й, че съм абсолютно съгласна с това, не е и нужно да помни, затова се пишат забележки, а не оценки. Благодарих й и й казах, че се надявам втория срок да нямаме подобен разговор. Мъжът ми се ядоса и си тръгнахме. А той е везни и рядко може някой да го ядоса.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 183
Добре де, до кого трябва да се обърнем, че да внедрят най-накрая китотещ се емотикон под мненията?
"Всеки пише и никой не чете" - щях да се задавя с питието си (не е ракия). 😊

# 19
  • София
  • Мнения: 2 846
Това си е живата истина 😂

# 20
  • Мнения: 3 048
Добре де, до кого трябва да се обърнем, че да внедрят най-накрая китотещ се емотикон под мненията?
"Всеки пише и никой не чете" - щях да се задавя с питието си (не е ракия). 😊
Много политкоректно описание на фазата "всички са изперкали и си говорят сами". Joy

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Мина и поредната безполезна РС при нас. Дадоха да подпишем някакви декларации за олекотяване на ученическите раници 😂 и да декларираме, че в края на учебната година ще си върнем пълния комплект учебници, защото в противен случай ще ги платим.
Въпросната декларация ми я връчи за подпис вчера и синът ми. Зачетох се и не я подписах. Ще допиша каквото мисля и тогава ще положа подписа. Не че някой ще обърне внимание де.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 22:13 от LaDiDa

# 22
  • Мнения: 710
ТришаР, ако липсващите до 35 точки - не са тези за правопис, граматика или глаголното време или не е доста омазана историята (макар няма как така да се получат такива точки), защо да е проблем? Вече няколко пъти чета за 27 точки на преразказ като за ужасна катастрофа.
  Солничка, отвсякъде са липсващите - и правописни грешки 1-2-3 има, и запетайки изпуснати, един-два пъти сбъркано време, винаги изпуснат момент или много съкратено преразказано, също винаги махнати точки за графично оформление, защото винаги има драскано и добавяно между редовете. Накрая се получава взети точка от тук, две от там и са 26-27. Съвсем не го намирам за катастрофа, но може би съм максималист и се надявах да има подобрение, а то един срок преразкази и са си все така. Той мисли за СМГ, а там 85 по БЕЛ може и да не стигне, но здраве да е.
А по английски пише хубави съчинения, винаги оценени с excellent с удивителна Simple Smile даже и стихотворение написа, за да впечатли учителката Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 234
И аз я подписах тая декларация.
Кой ги раздава тези пароли за имейли, досега когото питам, все не е оторизиран...?

# 24
  • Мнения: 6 584
Добре де, до кого трябва да се обърнем, че да внедрят най-накрая китотещ се емотикон под мненията?
"Всеки пише и никой не чете" - щях да се задавя с питието си (не е ракия). 😊
Много политкоректно описание на фазата "всички са изперкали и си говорят сами". Joy

Е, не:sweat_smile:Sweat SmileSweat Smile

# 25
  • Мнения: 5 234
Ретардация? Медиен текст? Отивам да се гръмна. Колко са променили Бел от едно време!

# 26
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Точно това, което е писала solnichka имах предвид. Толерират се много повече "сухарските" преразкази и тези, отговарящи на изискванията, отколкото тези писани с дар слово. На последния преразказ на девойката са ѝ отнети точки защото е заменила думи от текста със свои думи (които не са термини или някакви специфични), не е преразказала точно 2 изречения (които не са важни), има 2-3 пропуснати запетайки и резултата е 28 точки. Аз съм супер доволна, защото според мен го е написала вярно и най-важното, както тя го усеща.
А за това, че произведенията не са им интересни, не съм съгласна. Просто не им се представят по подходящия начин. Преподават им се сухо и еднотипно.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 23:14 от sunny_shine

# 27
  • Мнения: 983
Точно това, което е писала solnichka имах предвид. Толерират се много повече "сухарските" преразкази и тези, отговарящи на изискванията, отколкото тези писани с дар слово. На последния преразказ на девойката са ѝ отнети точки защото е заменила думи от текста със свои думи (които не са термини или някакви специфични), не е преразказала точно 2 изречения (които не са важни), има 2-3 пропуснати запетайки и резултата е 28 точки. Аз съм супер доволна, защото според мен го е написала вярно и най-важното, както тя го усеща.
А за това, че произведенията не са им интересни, не съм съгласна. Просто не им се представят по подходящия начин. Преподават им се сухо и еднотипно.

Аз и друго се чудя. Сигурна съм, че един и същи преразказ ако го дадеш на различни проверяващи, ще го оценят по различен начин. Каквито и критерии да са заложени, няма как да го оценят еднакво. Но преразказите не се оценяват от едни и същи хора за целия град. Едни може да са по-критични, други по-дашни...

# 28
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Едва ви изчетох и то повърхностно...
Моето утре има тест по география на Балкански полуостров.

# 29
  • Мнения: 3 048
Нямах предвид кое се толерира, а че не виждам къде дар словото ще си получи бонуса. (за протокола не се радваме на такова, та това не е недоволство, а просто констатация Grinning)
А колко може да са хлъзгави точките за преразказа и тезата си е ясно.
Впрочем нали двама проверяват? Каква разлика води до трета проверка?

Общи условия

Активация на акаунт