Отговори
# 45
  • Мнения: 38
Момичета, привет! Вкарах се в разни дълбоки размисли относно излизането в болничен и ще се радвам да споделите мнение.

23-та седмица съм, работя в офис на психически натоварваща работа, където отношението и изискванията по никакъв начин не са се променили, след като обявих бременността си. Особено следобед ми е много отпаднало, понякога ме боли кръстът и като цяло ми е трудно да се справям с интензитета. Исках да си взема двуседмичен отпуск, като обясних, че имам нужда от почивка, но това беше посрещнато със силно неодобрение.

Знам, че средата ми влияе зле, пренатоварвам се ежедневно и би било много по-добре да изляза в болничен по-рано. Наистина ми се искаше да работя до последно, но не мисля, че тук ще успея. Следващият ми час за ЖК е в началото на март и смятам тогава да говоря с лекарката ми, но се притеснявам и затова се обръщам към вас. Предвид факта, че нямам сериозна медицинска причина, какви са опциите ми? Какъв е вашият опит, дали комисията би ми влязла в положение или ще го приеме като прищявка?

Много благодаря предварително! Heart Exl

# 46
  • Мнения: 298
Хоп и аз в новата тема.

Дрийм , благодаря за новата тема, страхотна е!

Wigzy да е жив и здрав баща ти още много дълги години! 🎂💐

Amelie Много ми е познато чувството. Абсолютно същото го правя и аз за всяка нова покупка. И моята количка е пристигнала, но още не съм ходила да я видя. Супер много ме тревожи да не ме обвземе същото чувство като я видя на живо, че много се двоумях между нея и Окарото.

Честото пишкане и на мен ми е голям зор. Аз от доста дълго време не мога да спя нощем до 3-4 часа сутринта и ставам минимум 7 пъти до WC.
Веси при твоя случай, ако не е от бебето , вероятно си настинала в краката щом нямаш парене и щипене. Добре си направила, пускайки изследвания. Дано не е нещо притеснително.

Брейда влюбих се в зайчето то. Голямо сладурче е 🥰❤

Ох, мен напоследък ме гонят други мисли. Следващата седмица ще пътувам със самолет, а аз имам фобия от летене. Мисля и го преживявам ужасното чувство. Чак тръпки ме пробиват при мисълта, че датата наближава. Дано не навредя на бебо с този стрес.

# 47
  • Мнения: 498
Simplica, от опит ти казвам, че това с комисията е само формалност. Няма да ти откажат болничен, дори и да не ти е натоварваща работата. А в твоя случай още повече Simple Smile

# 48
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Да се запиша и аз в темата, Дриймче супер е Simple Smile

Simplica повече от 50% от жените нямат основателна причина за болничен. Говори с докторката ти, не мисля че ще ти откаже, но навсякъде практиката е различна. Мен ме вкараха уж за 3 дни в болница,издадоха ми болничен 34 дни и сега като свърши ще минавам комисия за следващия.

Искам и аз робот прахосмукачка, ама май в нас не е подходящо от към мебели. Трябва да разуча.

Пишкам по много, много пъти на ден, вечер ставам поне 3-4 още, а гледам преди да легна да не пия течности много.. За жалост така ще си е до края 😁

Чакам си изследванията да излезнат следобед, бях на кафе с приятелка, поразходих се, времето при нас е супер Simple Smile

# 49
  • Мнения: 727
23-та седмица съм, работя в офис на психически натоварваща работа, където отношението и изискванията по никакъв начин не са се променили, след като обявих бременността си. Особено следобед ми е много отпаднало, понякога ме боли кръстът и като цяло ми е трудно да се справям с интензитета.
В същата ситуация съм и аз. 24г.с. офис, стол по цял ден, болки в гърба и напрягащи колеги и ситуации. Отделно не си доспивам и всичко ми се отразява психически. Реших, че от Март излизам в болничен, говорих с АГ и беше напълно достатъчно да кажа, че не мога повече да седя на стола по цял ден. Не знам какво точно ще се впише вболничния като причина, но се надявам да няма проблем с комисиите. Въпреки че вчера в една друга тема четох, че били затегнали положението от НОИ. Говори си с АГ, те знаят най-добре и излизай да си почиваш. В момента имаме нужда от спокойствие и време за почивка.
Снежи, за болките в гърба говорих с АГ и ми каза, че е нормално особено, ако си имала предишни проблеми с гърба. Аз имах плексит преди години, имам и леко изкривяване. + това, че седя по цял ден и не се движа. Посъветва ме да се запиша на йога или гимнастика. Движение и леки масажи, мазилата нямало да помогнат много.

# 50
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Аз приключих с прегледите за този месец. Днес минах и ЖК. Взеха ми кръв и урина, но се надявам всичко там да е наред.
Сега почивам и после ще стягам багаж за последен откраднат романтичен СПА уикенд Simple Smile

Simplica не го мисли толкова. Щом не се чувстваш добре на работа си вземи болнични и почивай. Имаш право на 180 дни. Ако си ЖК по здравна каса всичко се движи от акушерката. Важното е ти и бебето да сте спокойни.

# 51
  • София
  • Мнения: 441
Да са живи и здрави рождениците !!!
Моята сестра и тя е днес 🥳

Симплика, не отлагай болничния, не е прищявка 😊 Всяка мама заслужава да е спокойна по време на бременността 🥰

PS : Дори и да затягат от НОИ, според мен е за другите болнични, при бременност си има 180, които ти се полагат и можеш да си ги ползваш спокойно 😊

Брайда, зайчето е страхотно 😘

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Симплика, момичетата са ти отговорили, но и аз ще ти кажа.
В болничен съм от 10-та седмица. При мен ситуацията е различна, но няма значение пак си е болничен. Според мен само която не си е поискала не е излязла в болничен. 😉
Чудя ви се как работите още в 6-ти месец...
почивайте си бе момичета! Сега ни се е паднало! 😉

# 53
  • Мнения: 498
Лимонче, аз лично незнам как ще издържа толкова време вкъщи. То поне да имах и други свободни приятелки да си ходим по кафета, но всички работят. Иначе и на мен ми идват вече в повече 8 ч. в седнало положение. Най-добре ще ми е да мина на 4 ч. работен ден. Хем да се виждам с колегите и да съм сред хора, хем да се прибирам на обяд да почивам Smile

# 54
  • Мнения: 955
Simplica, няма да имаш проблем с болничния. Излизай и не го мисли. Аз съм болничен от самото начало. Не съжалявам, макар че малко ме хващат лудите в нас. Сега покрай гриповете съвсем се бях изолирала и от социални контакти и отшелничеството ми дойде мааалко ту мъч.
За пишкането през деня съм ок, ама вечер се започва през 20 мин. А през нощта ставам по 2 пъти поне.
Амели, количката е супер. Няма за какво да съжаляваш. На мен ми е от фаворитите.
В Малечко има 20% намаление.
Кой каза, че ще лети със самолет? Не се панирай от сега. Аз колкото повече се притеснявам за нещо и се самонавивам, толкова по-зле. Изобщо не го мисли. Ако е в Европа си направи европейска здравна карта.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 338
Simplica, аз също не мисля, че ще имаш проблем. Аз от миналата седмица съм в болничен вече /21-22г.с./ отначало АГ малко се позадърпа за момент, но после нещата се случиха спокойно и както си му е реда. Не съм и плащала за болничен, въпреки че май някои плащат.
За прахосмукачките робот, преди мислех че са някаква измишльотина, но сега като ви чета, влязох да поразгледам, ами май направо си е цяло богатство Smiley нека да накупим най-необходимите неща за бебка и тогава ще помисля малко и за себе си Smiley

# 56
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Дрийм благодаря за темата. Чудна е! Моля само да добавиш едно 💙 момченце срещу ника ми на първа страница, туко виж скоро изравниме. (Голяма гордост е да кажа че ще имам син, със щерката по-скоро чувството ми беше едно умилително,някак с нежност казвах че ще имам момиче).
Довечера и аз съм на ЖК и то в час пик за София,а и ще се наложи да се самозакарам 😒дано всичко е наред.
И ние имаме дом.любимец Йоркшир на годинка. Направо не знам как ще се справям и с нея като родя, но съм решила, лятото да отиде с майка ми на вилата, пък есента ще го мислим.
Да ви кажа моя юнак много рита, ама наистина много 😁 обаче като викна ММ и детето да усетят рязко спира и се крие от тях 🤣.
Относно първоначалните покупки, с каката сглупих и накупих една камара дрехи, оказаха се ненужни и неудобни. Сега ще купя само цели гащеризони дълги и къси и няколко бодита с предно закопчаване. Докато е новородено с тези ми беше най-лесно обличането( все пак главата не си я държи, фонтанела се пази, пъпчето докато падне се пази) та с тези ми беше най-лесно. Като се сетя с обикновенни бодита през главата, се изпотявах 100 пъти, докато я облека, нали да не коментирам преди това че по време на къпане съм се изпотила още 100 пъти ит притеснение😁😁😁 ама така е с първо дете и няма кой да ти помага.

# 57
  • Мнения: 38
Благодаря ви много за окуражителните думи, наистина ми помогнахте! Да се връща многократно позитивната енергия Nature Sparkles

Стоенето вкъщи със сигурност има своите минуси, но пък човек винаги може да си измисли разни начинания, особено в днешно време сме големи късметлии.

# 58
  • Мнения: 921
И аз за самолетите да се изкажа - аз съм параноя, имам невероятен страх от летене ама стискам зъби и летя, само и само да пътувам.
Ние декември бяхме във Виена, малко си се страхувах, но бебчето си беше добре - единствено да не му предам страха от летене и то горкото да страда хаха.
Летене, ако нямаш проблеми, можеш да осъществяваш почти до самия край, така че не се тревожи въобще - само не минавай през скенерите на летищата. На мен ми казаха, че са безопасни, но аз въпреки всичко им отказах да миня и те си ме пускаха отстрани хаха

# 59
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Излезнаха ми резултатите

Хемоглобин - 117 (120-160)
Еритроцити - 4.55 (3,70-5,30)
Левкоцити - 7,59 (3,5-10,5)
Хематокрит - 0,39 (0,36-0,48)
Тромбоцити - 216 (130-360)
  MCV (среден обем на еритроцитите) - 85,7 (82-96)
 MCH(средно съдържание на хемоглобин в еритроцита -25,7 (27-33)
 MCHC(средна концентрация на хемоглобин в еритроцитите) - 300    (300-360)

глюкоза - 4.36
ТСХ - 2.38
 
Урината всичко пише негативно, на седимент - кр.пик.к-на , какво значи това?
Сега трябва да си искам да ми се вземе секрет тогава, щом в урината нищо не излиза като бактерии. Продължавам да имам лек сърбеж на моменти и леко напрежение при пишкане.

Магнезий пуснах - 0.76 ( 0,66 - 1,07),. гледам е в стойностите, но май може и още по-добре да е.
Като гледам май нещата са горе долу добре? Хемоглобина ми е паднал обаче. Беше 132. Да дадете съвети за храни, които го вдигат? Не ям много месо напоследък, май ще трябва повечко да наблегна над него. Яйцата помагат ли също?
Тсх малко се е покачило, но четох че е нормално за 2ри триместър. Все пак утре ще се чуя с ендокринолога дали да сменям терапията. Глюкозата продължава да е ок, но ще си правя обременяване във всички случай, заради ИР.

Общи условия

Активация на акаунт