Евровизия (Тема 26) Rotterdam

  • 28 124
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 355
Днес направих голямо откритие. Установих, че съм слушала хърватката като прочетох кой ще е техния представител. Много любим лайф от гласа на Хърватия където се класира на 3 място.

Хареса ми песента им, в топ 5 ще е.
Аз дълго се чудих защо този клип постоянно ми тръгва на autoplay, когато гледам клипове от Евровизия и после чак по името зацепих, че представителката е същата.
Няма да е изключено да е в топ 5, но както коментирах вчера, нейното "поприще" на дивата с бърза песен е пренаселено. Трябва да представят нещо много оригинално на сцената, за да изпъкне, а Хърватия като цяло не е от най-толерираните държави на конкурса (ако Русия, Швеция или Сърбия бяха със същата, автоматично точките стават с повече).
Ако сръбкините не отидат на финал, може и Албина да поеме от юго вота . Но да поживеем и да видим. И тук не очаквахме Поли да е четвърта през 2016, а ни изненада така приятно.

От Евровизия обявиха, че след края на конкурса ще представят live on tape записите на всички участници, както и ще представят 3 нови предавания, за да държат тръпката и след обявяването на победителя.

# 706
  • Мнения: 27 513
Какви ще са тези 3 нови предавания, стана ми интересно? Записите, доколкото разбрах, ще ги излъчат около седмица след конкурса...

# 707
  • София
  • Мнения: 15 219
Който иска да участва в допитвания - ето, може да го направи: https://eurovisionworld.com/esc/eurovision-2021-poll
Simple Smile

# 708
  • Мнения: 9 192
Който иска да участва в допитвания - ето, може да го направи: https://eurovisionworld.com/esc/eurovision-2021-poll
Simple Smile
Mалта Scream Сори.Може да има фенове.
Швейцария - ОК
Повечето песни,които харесвам имат нисък процент.Явно имам извън европейски вкус Joy

# 709
  • София
  • Мнения: 15 219
Не знам вече...... Нета спечели със същото послание и къде-къде по-смотана песен.

# 710
  • Мнения: 27 513
То и на този сайт може да не е много реален резултатът...аз гласувах още преди няколко часа и мен ме озадачиха някои резултати Thinking Много зависи от кои държави по колко хора са гласували.

# 711
  • Мнения: 4 355
4 от 5 пъти са познавали, единият път за 1% са се разминали.
Израел се е вдигнала доста, гласувах вчера и беше сред последните 10. Гърция трета ми е тотален шок...

# 712
  • Мнения: 3 922
Къде остава вотът на журито тогава? Едва ли чак пък нищо да не зависи от него...

Изобщо не ми харесва песента на Малта. Имам дежа вю, гледахме вече една дебелана с тъпа песен, която между другото е далеч по-хитова и мелодична от сегашната. От всичко, което слушах до момента май само Швейцария и Кипър /заради приликата с Гага/ ми харесаха.

# 713
  • Мнения: 513
Журито се влияе от прогнозите и реакцията на публиката, а също така гласува и геополитически.

# 714
  • Мнения: 4 355
Къде остава вотът на журито тогава? Едва ли чак пък нищо да не зависи от него...

Изобщо не ми харесва песента на Малта. Имам дежа вю, гледахме вече една дебелана с тъпа песен, която между другото е далеч по-хитова и мелодична от сегашната. От всичко, което слушах до момента май само Швейцария и Кипър /заради приликата с Гага/ ми харесаха.
Ами точно във въпросната година, в която не са познали резултатите, е намесено журито.
Като цяло журитата са разнородни и ако страната е фаворит, не се подкрепят останалите фаворити. Ако не се лъжа през 2017 Португалия и България не си размениха точки. Та в общи линии ролята им е да балансират. Ако нямаше журита, 2019 щяха да спечелят Норвегия (харесвам ги, но Холандия е много по-добра), а 2015 - Италия.

# 715
  • Мнения: 27 513
Май България я нямаше изобщо в топ 3 за 2017 г според това гласуване онлайн, а Кристиан Костов получи по много точки от повечето държави. Повечето журита дадоха 12 точки на Португалия...
Имам чувството, че тази година ще победи жена. Simple Smile

# 716
  • Мнения: 9 192
Имам чувството, че тази година ще победи жена. Simple Smile
И за да е втренда трябва да е с тъмен цвят на кожата и част от ЛГБТ.Ще е бонус ако е по-пухкава и облечена в прилепнало боди.

# 717
  • Мнения: 4 355
Излязъл е редът, по който ще се представят песните на полуфиналите: https://www.facebook.com/8419133006/posts/10159206046988007/?d=n

България е 13-та във втория полуфинал, не е лошо. Притеснява ме, че е след Грузия, Албания и Португалия и се очертава приспивен блок. Финландия са директно след нас, така че ги бройте за сигурен финалист.
Лошото е, че ако финишира със слаб вот и е пета-шеста, няма да е с добра позиция и на финала.
Моята фаворитка Израел също е в немного изгодна позиция, защото първият полуфинал е чалга/бавна/чалга/бавна и най-вероятно другите като Азербайджан, Кипър и Хърватия ще получат повече внимание.
(Чалга наричам всички комерсчета, надявям се да не е обидно за някого Simple Smile )

# 718
  • Мнения: 27 513
Да, тъкмо щях да го споделям и аз реда Grinning И на мен ми харесва. Струва ми се, че леко дават едно рамо на Швейцария, но както и да е.
Скрит текст:
Попаднах на този кавър на нашата песен от който ясно се вижда, че не е чак толкова лесно "шептенето" на Виктория (понеже онлайн доста често го определят като whispering) и не всеки го може:
 https://m.youtube.com/watch?v=yaaEQ6tccZc  Grinning
Не ме притеснява, че са "4 балади" накуп- Естония и Албания мисля, че не са точно класически балади, Португалия има джаз елемент. Мисля си, че може да е и заради сценографията или поне отчасти. Thinking А контрастът между България и Финландия не мисля, че ще е в ущърб на България, двете песни са съвсем различни.
Като цяло, нямам възражения за реда на пеене.

# 719
  • Мнения: 9 192
Моята фаворитка Израел също е в немного изгодна позиция, защото първият полуфинал е чалга/бавна/чалга/бавна и най-вероятно другите като Азербайджан, Кипър и Хърватия ще получат повече внимание.
(Чалга наричам всички комерсчета, надявям се да не е обидно за някого Simple Smile )
Всъщност в този полуфинал  са големите диаспори от евреи е Е-па (изключвам страните от големите 5) - Русия,Украйна, Белгия,Румъния + Австралия.
Тук гласуват - Германия, Италия и Холандия,които също имат голяма диаспора.

В другия е само една Австрия.

Общи условия

Активация на акаунт