Обсъждане на имотни обяви-15

  • 41 451
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 192
В Делта Хил са по над 200хиляди, в Рударци в такова състояние и такъв двор поне 150к. Ако беше около Бояна и Драгалевци поне 350к...

# 61
  • София
  • Мнения: 5 953
 Не е лошо да инвестираш в жилище, но трябва според мен , да си направиш сметката , ако инвестицията тръгне надолу, да можеш без проблеми да продадеш без загуби.

Няма вече надолу , а още нагоре .
Не забравяйте ,че София е столицата и
тия 3 000 000 + + искат обслужване и жилища за обслужващия персонал..
А влизаме и в еврозоната.

Според последното преброяване София е била ок. 1 300 000. Колко да е нараснала от тогава? Най-много до 1 500 000. Има демографски спад в страната и то сериозен.
Вече има информация, че ако до скоро при новото строителство е договаряна отстъпка от ок. 5 %, то вече тя може да достигне до 12 %. На това му се казва скрит спад на цените
 Просто има голямо насищане с ново строителство. Няма как това да не се отрази на пазара.

# 62
  • Мнения: X
Не знам кой ги договаря тези 12% отстъпки, може да са от някой едноличен търговец. Сериозна фирма не съм чул такива отстъпки да прави.

# 63
  • Мнения: 2 054
Не гледай последното преброяване, защото много хора живеят на квартира без адресна регистрация в София. И това е по вина на наемодателите, които не желаят наемателите да се регистрират на адреса, за да не плащат данък върху дохода от наем. Синът ми 6-та година живее в Сф,  сменил е три квартири за този период и до този момент не си е променял настоящия адрес. Та и наематели, без адресна регистрация в СФ,  са сред потенциалните купувачи. От класа му, само едно момиче отиде да учи във Варна, всички останали в Сф. 50% от тези които отидоха да учат в СФ,  вече си закупиха жилище.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 04:10 от lu_lu

# 64
  • София
  • Мнения: 4 192
Че аз си плашам плоския, пък досега никой не съм регострирала, нито някой ме е питал. Регистрация искат само тези, които ще се борят за градина...

# 65
  • Мнения: 18 495
Да, регистрация искат само тези, които ще кандидатстват за градина и училище.

# 66
  • Мнения: 9 760
Не гледай последното преброяване, защото много хора живеят на квартира без адресна регистрация в София. И това е по вина на наемодателите, които не желаят наемателите да се регистрират на адреса, за да не плащат данък върху дохода от наем.

Върни се няколко теми назад и попрочети защо наемодателите не желаят да регистрират наематели на адреса. Не е заради данъка, плащат си го.

# 67
  • Мнения: X
Да, регистрация искат само тези, които ще кандидатстват за градина и училище.
И за зона.
Скрит текст:
Не гледай последното преброяване, защото много хора живеят на квартира без адресна регистрация в София. И това е по вина на наемодателите, които не желаят наемателите да се регистрират на адреса, за да не плащат данък върху дохода от наем.

Върни се няколко теми назад и попрочети защо наемодателите не желаят да регистрират наематели на адреса. Не е заради данъка, плащат си го.

Точно.

# 68
  • Мнения: 313
Нова съм в темата. Според вас мога ли да намеря модерно обзаведен тристаен в квартали от Центъра (ама е Лъвов мост, както обичат да пишат), през Оборище, Гео Милев, Яворов, Лозенец, Изток, Искър, Дианабад, Мусагеница, Студентски, Витоша, до Кръстова вада, Хладилника, Гоце Делчев (до Южния парк) и надолу Военна академия, Мед. академия, Руски паметник за под 120-130 000€? Всичко, което харесам, е 200 000€ и нагоре, а под тази цена е или обзавеждане под всякаква критика, или направо за основен ремонт. Искаме да се нанесем веднага, за да отдадем своевременно настоящия ни двустаен и с наема да плащаме кредит, т.к. нямаме отделени пари. Pensive

# 69
  • Мнения: 9 858
Аз не вярвам, че е реалистично.

# 70
  • Мнения: 313
Аз не вярвам, че е реалистично.
Явно не е, да 😡 Каква цена/кв.м ви се струва релевантна?

# 71
  • Мнения: 9 858
От всички изброени, тези трите са най-евтините:
Витоша, Кръстова вада,
Завършено и с мебели, в града при хората, към 1300-1500. Значи един тристаен с по-малки спални, или хол.
За най-хубавите център  бих казала 1800-2200 ако е да си събуеш обувките. 100 кв. Да 200000 плюс лв.

# 72
  • Мнения: X
Лиско, питането ти е прекалено широко,  кварталите, които си изброила, са в различен ценови диапазон. Според мен, ако бюджетът ви е фиксиран на 130 К, тогава тръгнете от него и търсете в квартали, където можете да се вместите в него.
Хубаво ремонтиран и модерно обзаведен тристаен в хубавия център, Медицинска, Гоце Делчев, Яворов, същинския Лозенец и Военна академия най-вероятно ще е  повече и от 200 К евро.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 10:31 от Анонимен

# 73
  • Мнения: 4 577
И според мен от тия квартали може да се намери такъв апартамент само във Витоша, Кръстова вада, Студентски и то от маломерните с кофти разпределения. Според мен не си струва зараси налично обзавеждане да направите по-голям компромис с местоположение, квадратура, изложение, етаж, място. Аз по-скоро бих отложила с две години, за да спестя за обзавеждане или бих взела по-голям заем.
В топ-кварталите тристайните  СС за тотален ремонт са над 150 000 евро, в някои части и над 200 000 евро.

# 74
  • Мнения: X
Споделям мнението на TafTaf, но с уговорката, че все пак зависи от конкретната ситуация. Лиско сподели, че разчитат да дават под наем своето сегашно жилище и с наема да погасяват вноската за бъдещото жилище, което предполага да могат да влязат веднага. Един ремонт може и 1 година да се влачи, през това време ще трябва да живеят в настоящото си жилище, а вноската по кредита за бъдещото да я покриват от някъде другаде.   И ако няма откъде, схемата не работи. Тя и така е рискова, защото даването под наем също си има особености, най-малкото се случва да те завлекат с наеми и консумативи, а вноската по кредита ще си тече и трябва да се покрива.
Аз в подобна ситуация по-скоро бих нагласила квартала спрямо бюджета, а не бюджета спрямо квартала. Или варианта на ТафТаф с отлагането.

Общи условия

Активация на акаунт