Обсъждане на имотни обяви-15

  • 41 367
  • 777
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 685
И половината парцел е общински.

В къщата според мен е имало пожар, не е само мърсотия.

# 751
  • Мнения: 2 998
Значение на думата "лукс"
луксът, лукс, само ед., м. Удобства, разкош, скъпа обстановка. Живея в лукс. В дома ми цари лукс.

http://www.onlinerechnik.com/duma/%D0%BB%D1%83%D0%BA%D1%81
Когато си кръстиш фирмата Luxury Estates се предполага, че предлагаш луксозни имоти, не бунища. Дори някой да го изрине пак не е гаранция, че ще го направи луксозно.

# 752
  • Мнения: 40 338
Луксът не значи само мебели и обзавеждане. Лукс е и местоположението, потенциалът. А какво може да се направи зависи от сградата, затова писах, че кусур не е кочината, а липсата на външни снимки и скици.

Това, че половината парцел е общински,  не е фатално, защото пак остават 650 квадрата, което е идеално за малко китно дворче. Но пак зависи коя половина, как е разположена и т.н. Трябва да се види, но определено е интригуваща. Наскоро някой търсеше къща в Панчарево тук.

# 753
  • Мнения: X
Със сигурност не е за тази цена.

# 754
  • Мнения: 40 338
Изобщо не мога да коментирам цената ей така - нито знам как вървят там местата, нито съм видяла къщата. Това, че е с бетонни плочи е обещаващо, но все пак си иска оглед. Аз все това пиша - заслужава си да се види, а не заслужава си да се купи.

# 755
  • Мнения: X
Ами аз съдя от там какво мога да купя за същата цена на кв в момента. Мога ли да купя по-добро, значи на това му е висока цената.

# 756
  • Мнения: 40 338
Ами аз съдя от там какво мога да купя за същата цена на кв в момента. Мога ли да купя по-добро, значи на това му е висока цената.

ОК, ако за тази цена можеш да купиш хубава и готова триетажна къща, с достъп и прочее всичко е супер. Аз казах, че тамошните цени не ги знам, а тук само виждам потенциал. И не казвам, че офертата е добра, а просто че не е смешна да и се присмиваме.

# 757
  • София
  • Мнения: 3 130
Ами аз съдя от там какво мога да купя за същата цена на кв в момента. Мога ли да купя по-добро, значи на това му е висока цената.

ОК, ако за тази цена можеш да купиш хубава и готова триетажна къща, с достъп и прочее всичко е супер. Аз казах, че тамошните цени не ги знам, а тук само виждам потенциал. И не казвам, че офертата е добра, а просто че не е смешна да и се присмиваме.
На мен пък точно офертата ми боде очите. Две снимки на бой на негри в тъмна нощ, 2 изречения и повече за комисионната, отколкото за имота. Ми непрофесионално е при положение че искат 5000 евро за тази си дейност. На пазара няма нужда да пишат хубави описания на доматите, но това е имот. Снимка на фасада, нещо, разпределение, не. Комисионната е 3%.

# 758
  • Мнения: 9 685
Аз изкоментирах СЪсобствеността с общината, затова да поясня - щом е СЪсобственост, това е проблем. Може да се реши, с пари и здрави нерви, понякога и с доста време, а може и да е нерешим юридически.

Комисионната е без ДДС, та става 3,6%.

# 759
  • Мнения: 40 338
Лошо съм се изразила - офертата ( в смисъл на обявата) си е кофти, интересна е офертата ( в смисъл какво се предлага). Ако общината има идеални части е гадно, но ако по някаква причина с цел благоустройство са отчуждили половината и се знае коя точно половина в реални граници, е съвсем друго. Пак трябва да се види и уточни.
И ОК, предлагането на имота не непрофесионално и куцо, но самият имот може и да е интересен. Така става ли? Simple Smile

# 760
  • Мнения: 9 825
в една от сериите на Търсене на дом по света единият купувач каза ориентировъчно следното:
"Потенциал е равно на много още пари, които трябва да инвестирам. Нямате ли нещо готово за нанасяне, без потенциал? Или поне с по-малко потенциал"
Малко ми е смешничко, ама тъй попита човекът, и горе-долу има право Wink

# 761
  • Мнения: 40 338
в една от сериите на Търсене на дом по света единият купувач каза ориентировъчно следното:
"Потенциал е равно на много още пари, които трябва да инвестирам. Нямате ли нещо готово за нанасяне, без потенциал? Или поне с по-малко потенциал"
Малко ми е смешничко, ама тъй попита човекът, и горе-долу има право Wink

Разбира се, че е прав. Важното е кой какво търси. Но обикновено потенциалът се продава на ниска цена, за да може да се вложат пари и пак да излезе по-изгодно или равно на готов имот. Смешно е да ти продават потенциал на цената на ремонтиран имот. Но много хора купуват потенциал, ремонтират и после продават с печалба.

# 762
  • Мнения: 9 825
мисля, че къщата няма да е със съвременно разпределение, и ще трябва да се налеят доста пари, за да стане съвременна и готина. Струва ми се, че сниманата стая е с прозорци от полу-сутеренен етаж, може и само така да ми се струва. А такъв тип къщи не са ми добре, да живееш до половината в земята. Мерси.
И също мисля, че дворът ще е също в лошо състояние, щом изобщо не са го снимали.

Ако и ограда няма, то цената съвсем скочи до небето.

В този случай, за да стигнеш до ползването на потенциала, ще трябва да дадеш още поне колкото е цената на къщата в момента.
Множко ми се вижда на мен, не знам.

# 763
  • Мнения: 40 338
Аз предпочитам да не съдя при такава липса на информация. Но къщата е нова, едва ли е с дизайн на къща от преди войната.

# 764
  • Мнения: 9 685
Сутеренът пък за мен не е недостатък, а плюс. Чудесен е за лятна кухня, защото е хладно. През зимата пък не пада драстично температурата и е много удобно за съхранение на плодове - ябълки, круши (може би не всички сортове), картофи и т.н.
Това естествено, ако не водят сутерена за нормален етаж за живеене. За сервизни помещения и нужди говоря. И да добавя - виждала съм сутерен в къща в центъра на София, еднофамилна къща. Половината сутерен е направен на кухня, съвременна кухня за съвременно семейство. С 2-3 стъпала се излиза от нея под навес, където пък е масата, която се ползва от ранна пролет до късна есен.
Но съм съгласна с Румка за потенциала. Колкото по-голям е потенциалът, т.е. колкото повече помещения ще трябва да се преустройват, толкова по-голяма трябва да е отстъпката от цената. Имам жилище в сграда с потенциал - таванът потенциално би могъл да стане мансарден с няколко прекрасни мансардни помещения, но въпреки малкото собственици продължава да се използва от десетилетия единствено за старите боклуци, събирани през последните 50-60 години. 
Но за мен най-големият юридически и реален проблем е съсобствеността на земята, още повече, че е с общината. Как ще вземеш съгласието на общината като съсобственик за преустройства? Това не е да седнете да се разберете, евентуално с човек. Общината е институция с процедури, а това е .... мазало. Ако се тръгне към делба - разделяне на 2 парцела или изкупуване на общинската част, пак е тегаво. Време, пари и нерви.

Общи условия

Активация на акаунт