Любители на кучета - 102

  • 23 348
  • 782
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 18
Със закъснение искам да пожелая на всички дами да са здрави и винаги обичани.
Знам, че е коментирано много, но с какво обезпаразитявате външно. Аз давам нексгард, но вече 4 кърлежа откривам по нея. Не са забити, а се разхождат по главичката и. Страхувам се, че може да паднат някъде из нас. Винаги я оглеждам добре и хубавото е, че е бяла и се виждат. Иска ми се нещо с репелентно действие. От това което прочетох, адвантикс капки и килтекс каишка са такива. Правилно ли съм разбрала? Вие от кое сте доволни? Ясно ми е, че 100% предпазване няма.
И една дама на вчерашния празник.
Скрит текст:

# 331
  • Бургас
  • Мнения: 6 050
Prosto_Sunny,
нашата лабрадорка е малко по-голяма. От малка я учих да не се дърпа с нашийника, с променлив резултат - като цяло не се дърпа, но ако има някоя интересна миризма, става трудно:) Реших да пробвам с нагръдник, бях доста скептична, защото според някои треньори кучето се контролира по-добре с нашийник.
Откакто сложихме нагръдника, дърпането спря. Тя се чувства много по-добре, няма напън на врата, по-лесно се контролира.
Важно е нагръдникът да е правилна форма, да не е много стегнат, да не убива.
Ето виж тук една хубава статия, на руски е, но по картинките можеш да се ориентираш.

http://djilda.ru/articles/poleznoe/619-pravilnaya-shlejka-dlya-sobak.html

Аз купих съвсем обикновен, не ми се даваха много пари, в случай, че не го възприеме. Ето такъв:
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/my-dog-26899/my-dog-nagrydnik … sm-tsherven-40477

От същата марка има и по-скъп - около 30 лв., който е подплатен, скоро смятам да взема такъв.

# 332
  • Мнения: 42
@ Tintina, много благодаря за линковете, ще му взема нагръдник. Учим се да вървим "наред", с променлив резултат, който не винаги е в моя полза. Simple Smile
@ pavelcho, моето куче за всичко ще направи челна стойка, не е там проблемът, а ми е тъжно да го водя с "душач" около вратлето.
Имали сме немски овчарки, каракачанки и афганска хрътка. Такова чудо като лабрадора за пръв път виждам, нищо че го описват като най-спокойната порода. Както и да е, да ни е жив и здрав, ще си го гледаме такъв луданчо. Още не съм го целувала като другите си кучета, то неговото е целувка, скачане, удряне на лицето и хапане. А в очичките му една такава любов - ти си най-добрата мама, затова така се радвам да те видя! Simple Smile Пази зъбитеееееее!!!

# 333
  • Мнения: X
Аз обезпаразитявам външно с Фиприст. За дребни породи. Добре се отразява на моето куче, няма алергични реакции. Но и той досега не е хващал нито бълхи, нито кърлежи.

# 334
  • Мнения: 10 622
Взе да ме хваща шубето с тоя коронавирус. Доклад от 28.02 на Испанската асоциация на ветеринарите специалисти по дребни животни сочи, че хората, които се заразят с короната, трябва да избегнат контакта с домашните си любимци, тъй-като няма данни дали може да се заразят и животните. Тая сутрин ме бомбардираха с новини от чуждестранни сайтове, че короната е кацнал и в България с цели 4 казуса. Грипната епидемия ни беше малко, та и това да го мислим... Господ да ни пази и да пази и любимците ни! Виждала съм животно с инфекциозен перитонит от гаден коронавирус, даже в ръцете ми издъхна, и не ща повече. Ако ни обвземе и параноя спрямо домашните ли любимци, направо не ми се мисли... Cold Sweat

# 335
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Както писах по-рано, днес ми беше в дневните задачи пререгистрацията на кучо. Ми то в общината само скафандри дето не бяха облекли. Имат заповед и не се допускат граждани да щъкат до специалистите и добре, че дойде една девойка, взе ми документите и ми ги свали готови.
amy_nka, а ти взимаш ли си редовно лЮкарството? Ето, аз сега каталясала съм се проснала и си го пия ( с мезе разбира се )! Да се похваля - поръчах си тениска с Макс. Много харесах на мъжа ми как стана с Ози и реших да си направя един подарък.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1056694211348028& … _tn__=%2As%2AsH-R

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 20:36 от bilqna_69

# 336
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Вкъщи само аз пия от лЮкарството по мъничко, ММ не мога да го накарам да близне. Дано да се размине леко, каквото ще е... И дано не засяга животинките заради човешката глупост.

# 337
  • София
  • Мнения: 69

 Такова чудо като лабрадора за пръв път виждам, нищо че го описват като най-спокойната порода.

хахахаха
най-спокойната порода.
За година този ми е втория лабрадор, в момента е на 5 месеца. Е няма такава лудетина. Сега събота и неделя бяхме на планина, то не бяха локви, кал и търчане по поляните с една друга лабрадорка. Само вчера вечерта беше малко каталясал. Днес е презаредил за нови щуротии.
Идеята ми е че много лесно може да се обучи да не дърпа на повод и пак да си е същия дивак. Когато е на повод е страшно послушно куче, други кучета, котки, гълъби и други дразнители почти не отразяваме, все още работим да не се хвърля на всеки срещнат човек. Като е отвързан също слуша, но там имаме доста повече работа. Просто използвай лакомията и интиликта за да го приучиш да не дърпа.
А да и повода да не е флекси.

# 338
  • Мнения: 1 865
Те и за немските овчарки казват,че едва ли не се раждат разумни и уравновесени,ама...
На мен Макси ми е втората,която имам и ако не се намесиш да „кажеш” кое да и кое не,просто не става.
Предишната ми овчарка беше със доста сериозно потекло и той беше същата работа.Хубавото е,че възприемат бързо и не го забравят.

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 6 050
Само моята лабрадорка е дефектна. Не мога да я разкарам от дивана, цял ден спи като пън. И като бебе беше спокойна, ама й взимах акъла с учене.
Сега ме мързи да се занимавам. А има нужда, не е като да няма.

# 340
  • Мнения: 1 865
Твоята лабрадорка е такава нежна красавица!

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 6 050
Да ни беше видяла вчера след калната баня в тинята...
ММ за малко да ни прати да се прибираме с автобуса:)

# 342
  • Мнения: 1 865
Без кална баня не може,калта е полезна!

# 343
  • Варна
  • Мнения: 10 592
Моля ви, не пренасяйте глупостите за тоя вирус и тук. Вчера, във фейса на ММ му излезе спомен от преди 10 години за свинския грип. Точно след месец няма да има и дума в новините. Просто прикриват гяволиите си.

# 344
  • Мнения: 2 127
Моля ви, не пренасяйте глупостите за тоя вирус и тук. Вчера, във фейса на ММ му излезе спомен от преди 10 години за свинския грип. Точно след месец няма да има и дума в новините. Просто прикриват гяволиите си.

Скрит текст:
Ей до тука ми дойде, на работа  просто няма друга тема, освен тоя корона вирус. Притеснявам се да кихна, а на излизане днес направо се чувствах вече като болна поне от грип, ами точно 30 минути след излизане от офиса, си бях съвсем нормално.

Та, за строгия нашийник да си кажа - не е чак толкова страшен. Всъщност, първоначално Денис си го водехме с нагръдник, понеже, нали, жал ни е. И с душач сме се водили, ама със строгия нашийник се родихме. Свикват с тях в интерес на истината, не им е някаква страшна драма.

Общи условия

Активация на акаунт