ОСМОКЛАСНИЦИТЕ Баба Марта ще закичи, да са здрави и засмени ученици

  • 28 352
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 138
Здравейте !
Минавам да споделя притеснението си.
От началото на септември записах детето на школа по италиански език. Много сме доволни- страхотно местенце....Но!  Детето ми отказва да ходи от две - три седмици, защото са италианци. Преподават италианци и си пътуват до Италия. Последно съобщили,  че водещата групата учителка ще пътува до Италия( Рим) като им казала , че като се върне ще ги води на италиански ресторант.  Впоследствие отрекоха, че ще пътува. Според детето ми често са си ходили. Те са няколко италианци в школата. Което е съвсем нормално( ако го нямаше този проблем с Италия). Та сега не знам какво да правя. Виждам я, че се страхува. Аз също се притеснявам. Може би ще тръгне на школа отново на по- късен етап.
Дано да измислят да учат децата в училище, а защо не и в школата дистанционно.
Сутрин дъщеря ми пътува 30 мин в претъпкан автобус. Няма място да седне.
Предполагам нашето  училище ще се справи с виртуална класна стая. Имат специалисти в училището( ПГД)
И двамата с брат и при вирус правиха бронхоспазми. Последно време са по- добре, но знам ли какъв е този нов вирус и как ще се отрази.

# 586
  • София
  • Мнения: 2 116
Подписах петицията.
Ето тук много простичко е разгледан въпроса със социалното дистанциране и ползите от него при управлението на епидемии.

# 587
  • София
  • Мнения: 962
От началото на септември записах детето на школа по италиански език. Много сме доволни- страхотно местенце....

Elea Lea, би ли споделила коя е школата? Дъщеря ми все още настоява за италиански от другата година, но казва, че интериорният дизайн не е нейното и май няма да включим в желанията вашето училище. Но поне добра школа да намерим.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 213
Elea Lea,  аз бих спряла детето от школата. Звучи ми опасно, щом пътуват до Италия.
Dimitrina73, благодаря за линка. Наистина много простичко и ясно е обяснено.  Вече дори не е епидемия, а пандемия. Пандемия не е обяввявана от много много години, така че положението вече си е особено сериозно.

# 589
  • София
  • Мнения: 6 212
Аз не мога да я подпиша. Дори да подкрепям изразените искания, не мога да сложа подписа си под толкова нескопосано написан текст, че и с правописни грешки. Даже не прочетох целия текст.


Mrs.Jan, с петиция ли ще го пуснеш за подпис? Че не остана много време да се подготвят училищата.
Шарлот ми е писала с молба да задвижим изпращането, тъй като тя не е достъпна.
Не виждам смисъл от поредна петиция. Да се подпише писмото от повече родители и внесе в съответните институции също няма време. По-скоро си мисля за индивидуално изпращане от родителите на мейли до адресатите, както правихме миналата година, когато решиха да променят обхвата на материала за изпита по БЕЛ.

По отношение на т. 4, за която настоява Шарлот предлагам

4. Превенция за ученици и родители на ученици с хронични заболявания с осигуряване за тях на дистанционно или индивидуално обучение с полагане на финален изпит.


Няма особена активност по темата и не съм наясно за нагласите дори на пишещите тук.

Ако решите да пращате мейли това са адреси взети от официалните сайтове на институциите, както и от публичното пространство.
Скрит текст:
МОН
Приемна      priemna@mon.bg
Пресцентър    press_mon@mon.bg   
Дирекция „Организация и контрол"   s.meloyan@mon.bg, t.taseva@mon.bg, e.trichkova@mon.bg, rvangelov@mon.bg

МЗ
Кирил Ананиев   minister@mh.government.bg
Пресцентър    press@mh.government.bg
Гореща линия    goreshtalinia@mh.government.bg

ВМА
Генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски   ventzimm@yahoo.com
vma@vma.bg

СО
Йорданка Фандъкова - Кмет на Столична община   jfandakova@sofia.bg
д-р Тодор Чобанов - Заместник-кмет Направление ''Култура, образование, спорт и превенция на зависимости''    tchobanov@sofia.bg
Мария Минчева – Директор на Дирекция ''ОБРАЗОВАНИЕ'' mmincheva@sofia.bg
Дирекция ''ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ''   zdraveopazvane@sofia.bg

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 12:41 от Mrs Jan

# 590
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 466
Аз предлагам да разпращаме мейли до институциите. Време за петиции няма много. Смятам да изпратя писмото, което Шарлот и Mrs Jan с общи усилия съставиха, с включена т.4 на мейл-адресите, които Mrs Jan публикува.

# 591
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Mrs Jan, благодаря. Аз ще изпратя писмото, с т.4. Препратих и на познати, които не четат тук.

Elea Lea,  и аз съм от тези, които биха спрели детето от школата.

При нас някои учители започнаха да пращат материали и домашни, с договорки за консултации. Предполагам, че ще успеят да организират дистанционното обучение бързо. Нашите и без това учат само в една стая и учителите идват при тях, а в класа на големия са достатъчно големи и разумни. Обмислям развеждане до и от училище. В "Джъмбо" имаше мокри кърпички с алкохол, малки и големи разфасовки и по много, взела съм достатъчно засега.

Аз мога да работя от нас, когато и колкото преценя. Но е малко скучно, а и домочадието си мисли, че като съм в нас, съм им на разположение. В офиса отдавна поставиха дезинфектанти навсякъде, има и маски за тези, които работят с хора. Разстоянието между хората е повече от метър, още от преди, не е нещо ново. Open space e, но с големи бюра и разстояния между тях. Тук-там има шумопоглъщащи прегради.

Социално съм дистанцирала и майка ми, че тя е от онези, безсмъртните, които смятат, че другите ще се погрижат, като изпаднат в беда. Добре, че с приятелките й сме на една вълна.

# 592
  • Sofia
  • Мнения: 4 467
Аз мога да работя от нас, когато и колкото преценя. Но е малко скучно, а и домочадието си мисли, че като съм в нас, съм им на разположение.

Баш така си е с home office. От години съм с работно време от 6 до 22.30-23ч. Миналия месец имах занимания извън къщи 15 поредни дни от сутрин до вечер - пръв наборът измрънка, че е много гадно да ме няма, после и таткото го раздаваше тъжен, че се прибирам след него.... казах им да свикват Grin

Ще пратя и аз писмото Hands Thumbsup

# 593
  • Мнения: 15 756
Здравейте на всички
Тъй като разбрах, че много от вас са притеснени за децата и искат да се въведе онлайн обучение ви изпращам линк на тема, която пуснахме тук. В нея сме пуснали петиция, в която искаме именно това. Ще съм благодарна на всеки, който я подпише и я сподели във ФБ. До тук сме събрали почти 4000 подписа за по-малко от 48 часа и се надявам да успеем да съберем повече до края на ваканцията

https://www.bg-mamma.com/?topic=1187599

Това е линка на петицията

https://www.peticiq.com/253742

# 594
  • София
  • Мнения: 6 212
Lady Cassiopeia Duval, не зная кой ви е писал петицията, но ако искате да бъдете взети на сериозно спешно трябва да си поправите текста. С неграмотно написани текстове, освен да развеселите някой и да ви вземат на подбив, трудно ще убедите дори хора, които мислят по подобен начин.

# 595
  • Мнения: 15 756
Lady Cassiopeia Duval, не зная кой ви е писал петицията, но ако искате да бъдете взети на сериозно спешно трябва да си поправите текста. С неграмотно написани текстове, освен да развеселите някой и да ви вземат на подбив, трудно ще убедите дори хора, които мислят по подобен начин.

Мисля, че таткото, който пусна темата беше автор на петицията. Бихте ли писали в темата за петицията и, ако може да му помогнете с корекцията. Аз за съжаление не мога да помогна много, тъй като никога не съм се занимавала с петиции до сега и не мисля, че ще мога да бъда полезна

# 596
  • София
  • Мнения: 1 559
Шарлот, Mrs. Jan, благодаря ви за инициативността и бързата реакция.
Изпратих и аз писмото с 4те точки до всички мейли от поста на Mrs Jan. До тук (1 час) получих само потвърждение от деловодството на Мин на здравеопазването с входящ номер - това е в заглавието. Като прикачен документ се отваря текст, който обаче ми  е на маймуница. Не вярвам да е отговор толкова бързо, може би е самото изпратено от мен писмо, но не съм сигурна.  Някой дали е получил също?
Писах и до директора на училището на малките. Нямам идея дали учители биха застанали зад такава идея. Всъщност това ми беше молбата, ако считат за правилно едно такова решение да инициират и те преразглеждане на решението. Мисля, че ако има реакция не само от родители, а и от учители настояването ни би имало повече тежест. До у-щето на набора не изпратих. Там нещо нямам надежди за реакция... камо ли за дистанционно обучение. Те ЕД си нямат...

# 597
# 598
  • София
  • Мнения: 2 116
След като е пусната за подписка, може ли да се редактира текст на петиция? То така (по принцип) може да осъмнем пожелали да паднат всичките ни права 😁

Как се пуска отворено писмо? Или и то се нуждае от подписи? Ще пусна днес писмото, създадено тук на посочените адреси. Благодарности за организацията!

Подписах петицията, въпреки грешките, защото ми се струва важно да е бързо, а идеята е ясна. Наистина е добре, когато нещата са изпипани, но...

# 599
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 466
Като прикачен документ се отваря текст, който обаче ми  е на маймуница. Не вярвам да е отговор толкова бързо, може би е самото изпратено от мен писмо, но не съм сигурна.  Някой дали е получил също?
Да, същото е и при мен. В прикачения файл е точно изпратеното писмо, но на маймуница. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт