Лечение в чужбина

  • 845
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте. Пускам тази тема с надеждата че ще се включат хора, които са преминали през тези мъки и могат да споделят опита си. Аз си имам здравословен проблем, който се оказа че българските лекари не могат да помогнат. В момента съм се насочил към тези програми за лечение в чужбина. В момента съм на етап разучаваме и събираме на информация. Така изникна и първата дилема. Аз се нуждая от добъра неврохирургия. От НЗОК ми казаха да търся държавни болници в EU. До тук добре на ето и проблема. Аз как да се ориентирам кои болници имат добра неврохирургия, кои не. Рекламите на всички са перфектни, във форумите мненията са противоречиви. Въпроса ми е някой знае ли дали съществува европейска рейтингова система за лечебните заведения?
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 12 808
Аз се оперирах в чужбина миналата година. Не знам да има такава рейтингова система, към тази болница ме насочи личния ми германски лекар. Оказа се, че за нещо, което в БГ казват, че не може да стане, даже на български и в гугъл го намирам как не може да стане, от тази болница имат публикации, че са го правили още през далечната 2007 година. И стана, ето, не съм пукнала, щом пиша тук.
Мисълта ми е, че ако можеш да потърсиш публикации на тези болници, евентуално по този начин да се ориентираш за опита им.
Също, ако от сайтовете им можеш да се ориентираш с каква техника разполагат - в случай, че това е важно за твоя случай. Хамалогия е сама да се ровиш, но не се сещам друг начин.

# 2
  • Мнения: 14
Благодаря за включването ти в темата. Аз намерих доста немски болници, които според различните класации са много добри. Утре или в други ден ще почна да им пращам писма с питания. По отношение на апаратура и лекари в България ситуацията е комична. Казвам това защото разучих до детайли операцията от която се нуждая и се оказа че от към апаратура на българската болница липсва един определен ендоскоп, всичко останало са стандартни щипки скалпели и т.н. По отношение на специалисти, може да се каже че операцията е подкожна и не може да се мери по сложност със една мозъчна операция например. Аз съм сигурен че родните лекари могат да извършват тази операция. Странното е че нито една болница в България не я практикува, единственото ми обяснение е че тази операция не е рентабилна за друго не се сещам.

# 3
  • Мнения: 131
Аз се оперирах в чужбина миналата година. Не знам да има такава рейтингова система, към тази болница ме насочи личния ми германски лекар. Оказа се, че за нещо, което в БГ казват, че не може да стане, даже на български и в гугъл го намирам как не може да стане, от тази болница имат публикации, че са го правили още през далечната 2007 година. И стана, ето, не съм пукнала, щом пиша тук.
Мисълта ми е, че ако можеш да потърсиш публикации на тези болници, евентуално по този начин да се ориентираш за опита им.
Също, ако от сайтовете им можеш да се ориентираш с каква техника разполагат - в случай, че това е важно за твоя случай. Хамалогия е сама да се ровиш, но не се сещам друг начин.

Извинявай, ако не е нахално, би ли споделила на лични за какъв тип операция става дума?
Аз се влача от месеци из немската система, след като ме окепазиха лекари, и не знам вече какво да правя.

# 4
  • Мнения: 14
Аз в момента търся болница в Германия, която да прави така наречената операция "Occipital Release (Decompression) Surgery".

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да разкажа за моят опит и да препоръчам болница в чужбина, които търсят лечение в чужбина.
Казвам се Михаела и ми откриха бъбречна недостатъчно преди 8 години. Тогава започнаха мъките тук в България. Когато стигнах до момента за трансплантация разучих нещата в България и се оказа, че шансовете не са никак добри и
след оперативно проследяване не добро.
За това потърсих вариант в друга държава. Тогава се свързах с експерти от Турция (като предварително прочетох, че държавата е в първата тройка в света по успешни трансплантации), които ме преведоха през този труден път с лекота и вече 4 години се радвам на новия си живот.
Мога да споделя контактите им, тел: +90 539 650 33 15. Стискам палци на всички, които им се налага да търсят медицинско спасение в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт