Счетоводител в нужда се познава 16

  • 27 403
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 241
Най-напред Ви благодаря за коментара и да допълня, че от някои от тях имам служ.б-ки, които са съвсем коректно попълнени, но не виждам данните автоматично, както очаквах и това ме накара да се замисля?! Да, данъкът е приспадан и затова ми беше въпроса, ако не е отразен в служ. бележка, чие е задължението?

# 136
  • София
  • Мнения: 1 247
Най-напред Ви благодаря за коментара и да допълня, че от някои от тях имам служ.б-ки, които са съвсем коректно попълнени, но не виждам данните автоматично, както очаквах и това ме накара да се замисля?! Да, данъкът е приспадан и затова ми беше въпроса, ако не е отразен в служ. бележка, чие е задължението?

Когато платецът на дохода е юридическо лице, задължението за внасяне на данъка е на платеца на дохода, тоест юридическото лице.
Когато се подава декларацията по чл. 50 с ПИК или ел. подпис излиза един надпис Зареди данни от НАП.

# 137
  • Мнения: 241
тодоричка, благодаря.

# 138
  • Мнения: 3 723
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

# 139
  • София
  • Мнения: 1 614
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

Може по пощата.
Ако изпратите ГДД по чл.50 по пощата трябва да приложите служ.бележка, ако я попълните с ПИК тогава е без служ.бележка.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

Може по пощата.
Ако изпратите ГДД по чл.50 по пощата трябва да приложите служ.бележка, ако я попълните с ПИК тогава е без служ.бележка.

Това със служебната бележка мисля че не е задължително, дори и по пощата да се праща. От тази година отпадна задължението за прилагане на служебни бележки, тъй като всичко се декларира от платците на доходи.

# 141
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
А тук пише за пощите:
https://www.bgpost.bg/bg/messages/2299

# 142
  • София
  • Мнения: 1 614
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

Може по пощата.
Ако изпратите ГДД по чл.50 по пощата трябва да приложите служ.бележка, ако я попълните с ПИК тогава е без служ.бележка.
Това със служебната бележка мисля че не е задължително, дори и по пощата да се праща. От тази година отпадна задължението за прилагане на служебни бележки, тъй като всичко се декларира от платците на доходи.

Като няма ПИК, няма и служ.бележка как ще види човекът колко е получил. Ако е труд.договор може да ги сметне по фишове, въпреки че физ.лице надали прави разлика м/у изплатен и начислен доход. А ако е гражд.договор?!
Аз по пощата не бих подала без служ.бележки.

# 143
  • Мнения: 3 723
Аз имам сл. бел. но е сканирана не е с подпис и печат, няма как да си я взема оригиналната, мога по бележката да попълня декларацията само. А за самоосиг. се лице декларация 6 по пощата може ли

# 144
  • Мнения: 246
Наскоро звънях на националния телефон на НАП и казаха, че по какъвто и начин да се подава, дали онлайн, дали по поща на хартия, или на място, не се прилагат служебни бележки.

# 145
  • Мнения: 3 723
Благодаря ви

# 146
  • Мнения: 2 024
Служебните бележки чл.45 от 10 март 2020г. не отиват ли служебно в НАП?

# 147
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета! Съжалявам, че така нахлувам в темата без да съм счетоводител. На 3 април ми свърши майчинството, на 7 ме съкратиха , взех си документите, но въпросното съкращение не излиза в НАП. Когато направя справка имам действащ трудов договор. Въпроса ми е дали има някакъв срок или при правилно подадени документи се отразява веднага в сайта на НАП?

# 148
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
7 дневен е срока на работодателя да подаде уведомление по чл.62 от КТ за прекратения ТД.
Но реално вас това не ви касае...имате си приключена ТК, имате си и заповед .

# 149
  • Мнения: 62
7 дневен е срока на работодателя да подаде уведомление по чл.62 от КТ за прекратения ТД.
Но реално вас това не ви касае...имате си приключена ТК, имате си и заповед .

Благодаря много! Hug

Общи условия

Активация на акаунт