Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 15 фев. 2020, 21:10 ч.

Счетоводител в нужда се познава 16

  • 10 090
  • 342
  •   1
Отговори
# 30
  • София-Младост
  • Мнения: 18 308
http://top-account.net/molbi-iskaniq/689-molba-za-napuskane-na-r … 325-t1-ot-kt.html

Моля да ми бъде прекратено трудовото правоотношение, по взаимно съгласие, считано от …………………………………………..г. на основание на чл. 325, т.1 от Кодекса на Труда.
Ако молбата ми не бъде удовлетворена, моля настоящата да се счита за предизвестие за прекратяване, съгласно подписаният между нас трудов договор. Моля за писмен отговор на молбата си.

# 31
  • Мнения: 1 674
Здравейте! Могат ли чужденци постоянно пребиваващи в БГ, управители на ООД да получат ПИК от НАП?

# 32
  • София
  • Мнения: 866
Здравейте! Могат ли чужденци постоянно пребиваващи в БГ, управители на ООД да получат ПИК от НАП?

Ако иман ЛНЧ или служебен номер от НАП, да, могат. Вадила съм на управители точно.

# 33
  • Мнения: 1 674
Много благодаря за уточнението.

Имам още един въпрос -
При работа на граждански договор, по който работодателят не дължи осигуровки, чие задължение е да внася данъка - на изпълнителя или възложителят го приспада и декларира на всяко тримесечие?
Защото аз питах в началото на годината в НАП и от там ми казаха, че всичко си плащам аз като изпълнител при подаване на годишната декларация (т.е. накуп), а сега от счетоводството ми казват, че те ще го удържат.
За мен е без значение кой вариант ще бъде, стига да е правилно.

Благодаря предварително и хубава седмица на всички!

# 34
  • София
  • Мнения: 121
Ако не си подала декларация, че си самоосигуряващо се лице, възложителят ще удържи и внесе в бюджета.

# 35
  • Мнения: 1 674
[video][/video]Благодаря много, не съм самоосигуряващо се лице/пенсионер/осигурено лице на ТД при друг работодател, но получавам обезщетение от НОИ (и при хонорар под МРЗ след приспадане на МПР не се дължат осигуровки). Гражданският договор ще приключи 15 дни преди изтичането на правото на обезщетение, да кажем ще се сключи за периода от 15.03. до 31.07. Не знам нали това има отношение към казуса.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 14:31 от SamoDiva

# 36
  • София
  • Мнения: 121
Няма връзка, само да не забравиш да си подадеш год. декларация по чл.50  догодина.

# 37
  • На плажа
  • Мнения: 942
Здравейте,бих искала да си плащам осигуровките онлайн,понеже банката ми взима по 4лв. на всяко платежно/3 броя са/
Въпроса ми е от така ли трябва да го направя,като си въведа сумите за всяко едно и ги пусна заедно,или трябва да го правя по отделно за всяко едно платежно.

# 38
  • София
  • Мнения: 866
Най-лесно, и без такси става с карта. Като влезете с ПИК и направите справка за задълженията, най-долу има бутон Плати по електронен път, избирате това, което ще плащате,после избирате Виртуален ПОС без такси, и после въвеждате номер на карта и плащате.

# 39
  • На плажа
  • Мнения: 942
Когато направя такава справка ми излиза само патентния данък.

# 40
  • София
  • Мнения: 866
Когато направя такава справка ми излиза само патентния данък.
А декларация 1 подадена ли Ви е? Задълженията за осигуровки при самоосигуряващите се лица, излизат в справката за задълженията, след като е подадена и приета декларация 1 за съответният месец.

# 41
  • Мнения: 183
Ако издадената наемател служебна б-ка обр.3 не е коректна и неточна как трябва да процедира наемодателя, който ползва данните за годишната данъчна декларация, която подава от свое име?!

# 42
  • София-Младост
  • Мнения: 18 308
Ако издадената наемател служебна б-ка обр.3 не е коректна и неточна как трябва да процедира наемодателя, който ползва данните за годишната данъчна декларация, която подава от свое име?!
Да я върне за наемодателя за корекция.
Или не разбрах въпроса...

# 43
  • Русе
  • Мнения: 1 065
попълва си ГДД по чл.50 както смята, че е правилно. Отговорността за подадената Д по чл.50 е на този, който я подава.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 19 937
Да питам аз...
Колко беше срокът на БТ, когато те съкратят? Т.е колко време трябва да е минала от послледната ти регистрация на БТ та да идеш пак? 3 години ли беше...?

Общи условия

Активация на акаунт