Счетоводител в нужда се познава 16

  • 28 782
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 241
vesssrusss, благодаря.
А, ако не е внесет данък наем от наемателя?

# 46
  • Русе
  • Мнения: 1 513
Какъв точно е казуса? Наемателят е юридическо лице, което плаща наем на ФЛ, така ли? Вие сте физическото лице и сега ще подавате ГДД по чл.50 ЗДДФЛ?

# 47
  • София
  • Мнения: 621
Да питам аз...
Колко беше срокът на БТ, когато те съкратят? Т.е колко време трябва да е минала от послледната ти регистрация на БТ та да идеш пак? 3 години ли беше...?
Може отново  при съкращение да отидете на борсата,но ще сте на минималното заплащане.До миналата година беше по 9 лв.на ден.От тази година не съм се интересувала какво е.

# 48
  • София
  • Мнения: 16 023
За получаване на пълна борса - трбва да са минали 3 год. от последната регистрация. Ако не са - 4 месеца х 9 лв. Има и тема за БТ тук.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1138585.645   

# 49
  • София
  • Мнения: 56
Фирмите подали ГФО в търг рег автоматично ли се изпращат на НАП за справки ?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте 😊 Самоосигуряващо лице съм. При сегашните положения се налага да затворя магазина. Мога ли да взема болничен за отглеждане на малко дете и всъщност болничен ли се води? Утре ще звъня на счетоводителката,но до утре ще го премисля 100 пъти 😁 От любопитство, последно решено е,че могат да работят малките магазинчета,където няма струпване на хора, така ли? Че малко се обърках.. Благодаря предварително 😊 Спокойна вечер на всички

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Здравейте 😊 Самоосигуряващо лице съм. При сегашните положения се налага да затворя магазина. Мога ли да взема болничен за отглеждане на малко дете и всъщност болничен ли се води? Утре ще звъня на счетоводителката,но до утре ще го премисля 100 пъти 😁 От любопитство, последно решено е,че могат да работят малките магазинчета,където няма струпване на хора, така ли? Че малко се обърках.. Благодаря предварително 😊 Спокойна вечер на всички
Ако се осигуряваш на високия процент за общо заболяване и майчинство, можеш да вземеш болничен.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте 😊 Самоосигуряващо лице съм. При сегашните положения се налага да затворя магазина. Мога ли да взема болничен за отглеждане на малко дете и всъщност болничен ли се води? Утре ще звъня на счетоводителката,но до утре ще го премисля 100 пъти 😁 От любопитство, последно решено е,че могат да работят малките магазинчета,където няма струпване на хора, така ли? Че малко се обърках.. Благодаря предварително 😊 Спокойна вечер на всички
Ако се осигуряваш на високия процент за общо заболяване и майчинство, можеш да вземеш болничен.
Да,пропуснах да го спомена. То всъщност януари ги отметнах,иначе от септември съм самоосигуряващо лице

# 53
  • Мнения: 729
Здравейте,имам нужда от малко насоки,имаме три магазина в търговски център,който беше затворен във връзка с карантината.На два от магазините съм с работнички,на другия съм аз.Как мога да облекча финансово ситуацията,във връзка с осигуровките и заплатите,ако е за половин месец,или ако е за месец,още не са ни съобщили до кога няма да работим.

# 54
  • Мнения: 1 631
Чакаме да видим какво ще измислят "умните" глави. Но докато само се джавкат и нищо няма в ДВ - отговор няма...

# 55
  • Мнения: X
Здравейте, да питам предвид извънредното положениеимат ли право работодателитеда бавят заплатите и ако да, до колко време?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Привет на всички. И аз пиша в темата с въпросче. Фактурите издавани от програма като например Invoice Pro считат ли се за електронни фактури? Или електронни фактури са само тези, които се издават през портали като efaktura?
Извинете за глупавия въпрос, но в офиса все се води един лек спорт по темата, че фактурите, които издаваме не са електронни.

# 57
  • Мнения: 729
Дами,удължиха официално извънредното положение,магазините няма да работят до 13-ти (поне).Имам две работнички,в два отделни магазина,в търговски център.Понеже имаме практика да чистим платен го в по-слаби те месеци,то и двете си бяха в пл.г.о още февруари,половината от дължимото.До 13-ти,когато обявиха положението,всичко им е платено,както и осигуровките са преведени.Оттам насетне сме в ступор и очакване,аз,те, колегите ми в подобна ситуация.Тия мерки 60/40 кога ще заработят и какъв ще е алгоритъма.Как е по-добре,с оглед,когато кризата отмине да се върнат на работа-да ги уволня по взаимно съгласие или да ги съкратя,колко време ще взимат борса в двата случая,имат ли право да ми откажат,ако предпочета първия вариант,и в двата ли случая им дължа предизвестие от 1 месец,защото и ние сме в затруднено положение,и ние караме на някой скътан лев,чакат ни още големи разходи,а приход 0,както работниците нямат вина и търпят лишения,то и ние нямаме абсолютно никаква вина за създалото се положение, по-скоро държавата очакваме да помогне,но уви,много ви моля,дайте ми някакъв адекватен съвет.

# 58
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Invoice Pro епрограмен продукт за създаване на фактури. След като ги напишете, разпечатвате ли ги...и ги пращате по пощата на клиент примерно? Или му пращате фактурата в елктронен вариант?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Invoice Pro епрограмен продукт за създаване на фактури. След като ги напишете, разпечатвате ли ги...и ги пращате по пощата на клиент примерно? Или му пращате фактурата в елктронен вариант?
На някои клиенти ги пращаме на хартия, защото ги искат. Други казват, че само по имейл им е добре. Някои от фактурите подписваме с електронен подпис.

Какво е значението дали е разпечатана? За мен все е електронна. Аз и фактурите от ефактура, които получавам мога да разпечатам при необходимост.

Общи условия

Активация на акаунт