Име за момиченце

  • 6 361
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 767
От изброените в началото давам глас за Елена. Красиво и силно име (нека не ви притеснява "ленче", на почти всяко име може да се измисли не много благозвучно галено или римуване ето например майка ми е Анна и в училище са й казвали аница баница) Grinning
Други имена с е елизабет, Елиз(а), ема(нуела), Елеонора, Елия
Ако търсим име, което да празнува на голям празник Никол, София, Ана, Мария, Яна, Ивана, Йоана.
Накрая давам последно предложение  за едно всякаш позабравено име с пълното си пристрастие, защото моето малко момиче се казва така Диана (празнува на еньовден) Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 376
И четирите предложени са хубави, но за да е по-лесно на чужденците, заменете Елица с Ели Simple Smile Така мисля аз.

# 32
  • Мнения: 3 261
Един глас от мен за Елена.

# 33
  • Мнения: 1 418
Елена/Elena
https://www.babycenter.com/baby-names-elena-1492.htm
Ели/Ellie
https://www.babycenter.com/baby-names-ellie-1518.htm?babyNameSaved=false
Аз съм за второто 😊По-сладко и кратко е! И двете имат имен ден.

# 34
  • Мнения: 1 737
Елена ми харесва много. Аз предлагам също Емма, Магдалена, Наталия, Мария, Михаела,  Стела и т.н.
Само че е това за чужденците не може да се сложи под знаменател. Дъщеря ми е Викториа (заради идиотите от превода е като с грешка, ама искаха още 80лв и още 2 дни за да го коригират 😶) винаги трябва да обяснявам че е ViKtoria, а не Wiktoria или Victoria, в Германия сме. Друго племенницата е Стела и се обръщат към нея с Щела (същото е и за Стефани- Щефани). А в една група във фб, преди 3-4г една беше питала за процедура по смяна на името защото дъщеря и се казва Есен и я скъсвали от подигравки... Та...
Така че си изберете име което ви харесва, пък чудженжите ще го научат след 2-3 повтаряния. Те какво да кажат за нашите фамилии тогава. В моята има Х и Й и все трябва да я спелувам 🙈

# 35
  • Германия
  • Мнения: 3 399
По повод на Есен, една приятелка искаше да си кръсти сина Крум ( също живее в Германия). Изобщо не се беше сетила, че няма да е много удачно, но шефът ѝ я беше разубедиш набързо 😂

А аз моята фамилия по-лесно я спелувах от немската на мъжа ми 🙄

# 36
  • Мнения: 1 737
Не се сещам да знам подобна дума. Стана ми любопитно какво означава, че да е лоша идея 🙈

# 37
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Не се сещам да знам подобна дума. Стана ми любопитно какво означава, че да е лоша идея 🙈

krumm - крив, изкривен

# 38
  • Мнения: 3 261
Тук говорим за България. Освен това авторката беше споделилза за няколко имена, а ние изредихме 100, с което не и помагаме.

# 39
  • Мнения: X
На мен много ми харесва Матеа или Матея Simple Smile моето ако се окаже момиче, ще го кръстя така 😍

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Матея звучи добре,обаче е мъжко име.

# 41
  • Мнения: X
Мъжкото е Матей, Матео или Матю, за мен тези са за девойка! Но то си е според усещането на всеки Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 153
Елица - много красиво и нежно име.

# 43
# 44
  • Мнения: 6
Евангелина
Йоана
Аглая
Жана

Общи условия

Активация на акаунт