Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Наистина е доста рано, да се усеща бебето. Особено, ако е първа бременност- 20г.с минимум. Другото е внушение.
Четах назад, че някои мами си имат ехограф вкъщи 😳 малко странно ми идва. А и как ви се дават толкова пари за тази апаратура...За фетален доплер съм чувала, даже има и доста евтини варианти, но те са за след 15-16г.с.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Възможно е и да си въобразявам, сигурно защото имам нужда от нещо хубаво в момента и си въобразявам, че ми дава знаци.
Днес обаче много ли се вие свят, отпаднало ми е, дано да е нормално 🤔

# 32
  • Мнения: 96
Възможно е и да си въобразявам, сигурно защото имам нужда от нещо хубаво в момента и си въобразявам, че ми дава знаци.
Днес обаче много ли се вие свят, отпаднало ми е, дано да е нормално 🤔
Нормално е да ти се вие свят. И аз съм така. Пия айрян със повечко сол и много вода. Шоколад не мога да погледна. Не ставай рязко от легнало положение, постой малко седлана и ставай бавно.
Има и едни хапчета Вомитусхил, мисля че бяха, хомеопатични са, можеш да попиташ доктора за тях. И не мисли толкова много за бебчето, то е добре, ако и ти си добре. По-малко стрес е най-доброто решение-личен опит.

# 33
  • Мнения: 109
Привет дами, на работещите мами - лека седмица, на почиващите - спокоен ден!
За коремчето не знам колко ми личи, в смисъл, със сигурност се вижда корем, но аз съм раждала вече един път и като преям винаги ми се подува, нещо като 4-5 месец Smile Нооо, сега с това не-ходене до тоалетна, работата не е добре, не само че е подут, но аз го усещам доста тежък. Иначе да ми личи, че съм бременна чак, не мисля, въпреки че ме обзема параноя, че ме гледат само  в корема. Сутрин и вечер имам обаче като придърпване ли е, като бодежи ли са в корема, но не искам да се панирам, мисля че е нормално, все пак си имам малък наемател.Relieved А каката вчера така ме изблъска два пъти в корема, че няма да ме учуди, ако малкото човече се е разтресло.

# 34
  • Мнения: 95
Привет дами, на работещите мами - лека седмица, на почиващите - спокоен ден!
За коремчето не знам колко ми личи, в смисъл, със сигурност се вижда корем, но аз съм раждала вече един път и като преям винаги ми се подува, нещо като 4-5 месец Smile Нооо, сега с това не-ходене до тоалетна, работата не е добре, не само че е подут, но аз го усещам доста тежък. Иначе да ми личи, че съм бременна чак, не мисля, въпреки че ме обзема параноя, че ме гледат само  в корема. Сутрин и вечер имам обаче като придърпване ли е, като бодежи ли са в корема, но не искам да се панирам, мисля че е нормално, все пак си имам малък наемател.Relieved А каката вчера така ме изблъска два пъти в корема, че няма да ме учуди, ако малкото човече се е разтресло.

Пробвай сушени сливи при мен веднага подействаха. И аз имам такива бодежи,дърпания и кръста ме боли

# 35
  • Мнения: 363
Топъл чай с мед действа добре при мен за тоалетна 😉
Първото го усетих в 16та седмица. Но бях със задна плацента и мн плосък корем, който сега не е наличен 😂

# 36
  • Мнения: 17
Здравейте! Hug Новата темичка е страхотна! Heart Браво, Жасмин! HugBlushСега остава да я изпълним само с положителни емоции и щастливи мигове! Heart EyesHeartHeart Eyes При мен нещата за сега са супер, както от начало-нямам гадене, повръщане, напрежението в гърдите намаля драстично, единствено от време на време болки в кръста и спането си остава в големи дози... JoyJoyJoy На 24.02 съм на преглед, ФМ и БХС и вече нямам търпение. Надявам се всичко да е наред! Стискайте палци! InnocentKissing HeartHeart Желая на всички Ви една нова слънчева и благословена седмица и спокойно и безпроблемно бременеене до края и на финал пухкави и сладки бебчета! HeartHeartHeart

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 11:14 от Mimsi_15

# 37
  • Мнения: 2 119
Много се радвам, че ви е допаднала новата тема Revolving Hearts Да я напълним с хубави новини!
Аз за първи път правя тема и добре, че бяха другите теми, за да си помагам. Понеже имам доста свободно време, се ровя и чета каквото се сетя. Дори имаше още интересни теми, на които попаднах, но забравих какви бяха Smiley

Някои момичета влизат в 4 месец - направо нямам търпение и аз Simple Smile Но само всичко да е наред. Аз отсега гледам дрехи за бременни, нищо че не съм мръднала Smiley и ще сме големи през лятото..
Стискам палци на всички, при които предстои скоро БХС и ФМ Flowers Hibiscus

Ако искате да допълните нещо за списъчето, пишете - и тук, и на лични. Гледам да не пропускам никого.
Хубава нова седмица! Flowers Hibiscus

П.С. И нещо да попитам момичетата на терапия за тромбофилия: Стават ли ви синини по корема?

# 38
  • Мнения: 79
П.С. И нещо да попитам момичетата на терапия за тромбофилия: Стават ли ви синини по корема?
[/quote]
На мен ми стават синини, не от всяко боцкане, но си имам няколко синини по корема. Даже един път ми изтече и малко кръв, сигурно бях уцелила кръвоносен съд.

# 39
  • Мнения: 243
Не да ви кажа нямам синки, но понякога не знам какво уцелвам и умирам от болка! Снощи примерно, когато я слагах такова съпротивление имаше, че дори излезе половината течност 😥

# 40
  • Мнения: 231
И аз се записвам в новата тема!
Днес бях на преглед, в 8с и 2 дни съм, доктора каза, че опасността е преминала. Вече съм малко по-спокойна, но гаденето ми се увеличава все повече. През целия ден не се чувствам добре, а вечер е страшно. Смениха ми термина за 28.09.2020. На 02.03 ще правим БХС, желая на всички леко и безпроблемно бременеене.

# 41
  • Мнения: 14
Здравейте мили Мами,

Имам въпрос към тез, които страдат или имат опит с атопичен дерматит. Целите ми длани и китки са в обриви. Не използвам кортикостиориди или антинбиотици, а само кремчета на Авен и Биодерма, но те не лекуват. През нощта се събуждам от сърбежи. Истинският ми страх, обаче е, че има голям шанс да се предаде на бебето ми. Гинекологът ми не обръща особено внимание на това. Планирана е бременността и преди да забременея и други гинеколози са го игнорирали. Можете ли да ме посъветвате на как да се справя с проблема? Благодаря!

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
При децата ад се повлиява добре от диета. Знам, че кравето мляко е враг номер 1. Можеш да се консултираш с някой дерматолог алерголог.

# 43
  • Мнения: 363
И аз се записвам в новата тема!
Днес бях на преглед, в 8с и 2 дни съм, доктора каза, че опасността е преминала. Вече съм малко по-спокойна, но гаденето ми се увеличава все повече. През целия ден не се чувствам добре, а вечер е страшно. Смениха ми термина за 28.09.2020. На 02.03 ще правим БХС, желая на всички леко и безпроблемно бременеене.

Не е ли мн рано за бхс? Моят термин също е някъде там, около 28ми, ще ходя на бхс чак в 12 г.с + няколко дни, което се пада след средата на март

# 44
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Момичета, сега си разглеждам феталните морфологии от първата бременност и откривам нещо много странно- всеки път плацентата е описана с различно местоположение- веднъж задна, после предна в ляво и накрая горна? Възможно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт