НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 54 922
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Има страшно много материали за вредата от фруктозата. Общо взето, ако ще ядете фруктоза, по-добре направо захар или чиста глюкоза, поне за черния дроб ще е по-лесно. Или пък плодове, където я има в малко количество, но има и фибри, витамини, минерали, т.е. върви с полезни неща.
Ето тук например е добре обяснено: https://www.puls.bg/khranene-c-21/fruktozata-vredna-za-srtseto-i … rniia-drob-n-8378

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 13:37 от Анонимен

# 106
  • Мнения: 12 985
Мъжът ми ми е сготвил шак шука😍 Толко кромид е намлял, че Наско Узунов, ако види ша припадне 😂😂🤪🤪🤭 Но пък е адкси вкусно:)
То кат миш маш кажи речи, но яйцата се слагат цели като забулени. Лук, чушка, домат, масло, като се задушат прави дупчици и слага яйцата отгоре е наръсил Гауда, начиииии старшно е:)
Децата ядат и те та ушите им пукат😂❤
Освен купичка от тая манджа имам салата на пръчици- целина стъбла, кратавичка, морков и карфиол, топя в дип от 1/2 авокадо с малко чесън и лайм. Това ми е основното ядене. Купичката шак шука е малка обаче.
В 13 часа ядох тиква печена 200 гр, 50 гр боровинки и 1 л чиа. Изобщо няма да смятам,  че В ще са бая, но тренирах 3 часа мога да се отпусна малко:)

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Жаки, чушката и домата на туй ястие сурови ли са или печена/консерва домат?
Аз така си правя с буркан домати да се посгъстят и после чуквам яйца и слагам капак да се задуши. Обаче само ММ яде...юношата не ще обаче Simple Smile

п.п. А кой ряза пръцичите за салатата? Kissing Face  Аз целина да не видя...не понасям аромата.

# 108
  • Мнения: 1 120
А чията в какво я накисваш?

# 109
  • Мнения: 12 985
Чиата една лъжичка във вода от вечерта, много обичам мус тиква печена, тази чиа с водичката и  1 л натурално какао❤🥰 Много дълго че държа “ закуската” ядох в 13 часа и чак сега в 18,40.

Мистик, той ми е нарязал всичко и авокадото е приготвил❤😍
Ние с Жаки кат принцеси дойдохме на готови:)
Сурови са вс зеленчуци, избягвам консервите аз.

Целина зелени стъбла, не корен. Много обичам, но само ако имам и авокадов дип;)

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
Обожавам сарми със зелеви листа. Идеята по-горе за плънка от кайма, праз и бекон ми допада, ще я пробвам. Моля за още идеи с какво да заменя ориза, така че все пак вкусът да напомня класическите сарми?

Ще направя и шак шука, звучи много вкусно!

И моят опит по темата за стомашно-чревните проблеми - откакто съм на режима, нямам колит! Преди ме мъчеше страшно - надувах се, беше и болезнено.

# 111
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз ориза го заменям с карфиол на пара, после в блендера,и го слагам в каймата. В момента е скъп, но есен е на добра цена и се запасявам.

# 112
  • Мнения: 1 120
Аз слагам лук или праз или и двете, гъби и съвсем мъничко ориз, разбира се основно месо. Горе долу стават с повече зеленчук вместо ориза. Това главно като се завърти някое дете.

В една тема във фейсбук за това хранене, са ми много сладки като пуснат някоя страхотна торта и напишат: "Моля за рецепта за това с карфьол". Изобщо всички рецепти са с карфьол. Joy Някакви пици правят с блат от карфьол, даже и сладки работи мисля. Аз нищо не съм правила.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
Едни "мекици/мини катми" на тиган от мен:
2 яйца + щипка сол
1 с.л. кисело мляко + щипка сода
2 с.л. смляно ленено семе
1 с.л. косово брашно

# 114
  • Мнения: X
Аз ориза го заменям с карфиол на пара, после в блендера,и го слагам в каймата. В момента е скъп, но есен е на добра цена и се запасявам.

И аз.
Правих веднъж и с конопено семе, вместо ориз. Стана вкусно, но излиза скъпо и не повторих.

# 115
  • Мнения: 3 010
Записвам се. Здравейте, момичета, както обикновено е радост да ви чета Simple Smile

Бях на ваканция за 10 дни и пресолих манджата отвсякъде. Ядох паста, плодове, франзели, нудълс и качих веднага. Днес съм на чоризо и салата след 20 ч фаст.

Дайте идеи за бързо влизане във форма.

# 116
  • Мнения: 7 737
мани чирозото, задържа вода
яйца, масло и риба два дни, гарантиран резултат

Жаклин, вдъхновение си ти Hug

# 117
  • Мнения: 1 120
Аз обаче с тази сметана какви количества омитам. Явно съм позабравила, това не е за мен! Просто нямам спирачка, не мога да се понасям. Значи кафето с 1 лъжичка не мога да го изпия, заминават си 50гр. поне. Вярно, че в момента имам и доста стрес, ама... опасна съм. От млечните само твърдо сирене, тип чедър, пармезан не ме извежда от релси.

Може ли да споделите, какви добавки взимате?

# 118
  • Мнения: 54
Момичета, как ви се отразява режима на перисталтиката?
Не видях някой да споделя...

# 119
  • Мнения: 1 120
Момичета, как ви се отразява режима на перисталтиката?
Не видях някой да споделя...

От кога си на режима?

Перисталтиката се оправя. Но след като тялото ти се "излекува" (дали беше след като черният ти дроб се възстанови, оттърве се от омазняването?!, нека другите да кажат). Може да е нужно повече време, година или повече, зависи от състоянието.

Скрит текст:
Била съм със запак преди режима. Като започнах режима минах през запек, твърди, жълти, с белички точки из тях... Сега са нормална твърдост, нормален цвят, ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт