НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 54 943
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 120
Всеки ден фаствам по около 21--23 часа и така съм от април миналата година. Но преди това повече от 30 се години хранех по два пъти на ден. То това сигурно ме е спасило от наднормени кг и болести. Никой вкъщи не закусва,  така съм ги научила и ММ и децата,  които вече не живеят с мен и продължават да не закусват.

Браво lu_lu, благородно завиждам! Аз бях на 1 хранене миналата година за 3-4месеца до май и сега след нова година, че пак се бях поуляла.
Като писах предния пост си дадох сметка, че и аз съм с Хашимото и то от преди поне 10 години, когато за първи път си изследвах ТАТ и МАТ, но никой нищо не ми беше казал да пия, дори и селен, а стойностите ми бяха бая завишени, какво трябва да правя, ми нищо, следиш ги. Както и да е години по-късно пия и вит Д и селен. Но може би не е уместно да прибягвам много до по-дълги фастове.
Много отдавна не се меря. Добре съм на 63кг на 171см, сега съм може би 2кг отгоре.

# 91
  • Мнения: 2 275
Значи сега се храниш веднъж дневно.
Разни колити, гастрити имате ли, които фаствате?
Аз съм с язва. Дори и при ВМНВХ ме подсещаше , че е тук. Откакто фаствам си трае. Прескачане на вечерята и се отразява.
За сметка на това имам неприятни усещания, но от друго естество (кръвно,главоболие ), ако не закусвам.
Язвата си ми е наследство и винаги сме мислили (с дядо и татко ), че мазнините (в мамините баници и постни манжи) са виновни.
Истината се оказа друга.

# 92
  • Мнения: X
Малко офтопик:
Скрит текст:
попадала съм на статии, че язвата се причинява от бактерия и се лекува с антибиотик.Същото, споделено от човек, бил в САЩ, лекуван там от язва с антибиотици.Излекуван.
Дали е така, не знам.

# 93
  • Мнения: 2 275
Малко офтопик:
Скрит текст:
попадала съм на статии, че язвата се причинява от бактерия и се лекува с антибиотик.Същото, споделено от човек, бил в САЩ, лекуван там от язва с антибиотици.Излекуван.
Дали е така, не знам.
Не винаги е така, но това е първото, което се отстранява. За останалите 90% от случаите не се знае причината (стрес?наследство ?) точно както и при високо кръвно.

# 94
  • Мнения: 12 992
В Израел също с АБ лекуваха свекърва ми, хеликобактерия пилори набеждават за виновена.
Аз да чукам на дърво вече 5-6 г нв знам какво е проблеми, откакто съм на режима.
Преди имах колит, ако щете вярвайте след ядене коремът ми ставаше бременна в 6-7 месеца нещо страшно! Газове, болки, дискомфорт, няма ги вече! Фастът даже ми помага, не заксусвам аз. Ам в 13 и в 18-19 сега. Преди се хранех еднократно 14-16 часа. Тези два варианта въртя.

# 95
  • Мнения: 1 120
Попаднах на една сметана, която ми харесва.

Скрит текст:


Попаднах на сметана, която ми харесва и я споделям. Няма стабилизатори, съответно по-бързо се разваля. Установих, че стабилизаторите са тези, които изключително не ми понасят. Тази ми е много вкусна. Маслеността е 50%. Цената също е доста добра. Аз я купих за 2,30, крема сиренето за 2,40лв.
Дано не се брои за реклама.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 12:58 от Sani..

# 96
  • София
  • Мнения: 11 490
През седмицата ям по веднъж на ден и аз (на обяд). Сутрин съм на едно кафе на гладно, много рядко си позволявам още едно към обяд.
Събота и неделя закусвам задължително.
Все съм си мислила, че ядене по веднъж на ден е вредно и рано или късно ще се отрази неблагоприятно ... някъде.
Но пък се чувствам добре.
Течностите на ден са ми:
2 - 3 литра вода
1 чай към 16 часа
1 - 2 пъти седмично по 1/2 литър фреш цвекло, морков ябълка.

В детството ми ме диагностицираха с язвено заболяване. От доста време обаче нямам никакви оплаквания. Единствено имам неразположения ако ям суров чесън или прекаля с лютото - примерно 5 - 6 люти чушлета на ядене.

# 97
  • Мнения: 5 353
От седмица и аз елиминирах закуската.  Определено се чувствам в пъти по добре. Принципно сутрин взимах стрито ленено семе с няколко лъжици кисело мляко, после след започване на режима започнах да се храя здраво на закуска, но след месец разбрах, че това не е моето и към днешна дата първото ми ядене за деня е след 13 часа. Вечерям в 8. Приготвих панирана рибка за обяд на мен и съпругът ми. Доста я мислих, и накрая , за да е режимна, я панирах в яйце , смлян сусам и  маслена баня от зехтин. Резултатът е повече от приличен - покрай режима открих колко различно , разчупено и извън утвърдените стереотипи може  да се приготвя храна. Като касапските сърми - без ориз, чисто мляно месо , праз и бекон - е, няма такава вкуснотия.
Моля за съвет - искам да приготвя десерт по повод събитие. Спряла съм се на ябълков пай - с много ябълки, масло, орехи, канела. Всичко това трябва да запечатам с тънък слой пандишпан. Брашното ще заменя с бадемово, но захарта какво да я правя? Какво да сложа за да има сладост, и да не е изкуствен подсладител който е по-вреден и от двете лъжици захар които ще си спестя.

# 98
  • Мнения: X
G.D. сложи Еритритол. Не е вреден, захарен алкохол е (а не чиста химия като аспартама) и няма усвояемост от организма, т.е. не вдига кръвната захар. Стевия също може да сложиш, ако имаш.
Фурми, стафиди, мед и всякакви подобни неща са си захар и не е желателно да се подслажда с тях.

# 99
  • Мнения: 39 372
В тестото може да добавиш и кокосови стърготини.

# 100
  • Мнения: 1 120
Ксилитол също вместо захар.

Провери в нета, имаше една дама No sugar

https://www.facebook.com/Nooosugar/

Има много яки рецепти без захар.

В събота е задушница, хубаво ме подсещате може и аз да направя нещо.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 13:10 от Sani..

# 101
  • Мнения: 5 353
Именно, за тогава се подготвям и аз.   Ще закупя този продукт  - еритритол. Благодаря за съветите.
А какво е мнението ви за фруктовата захар?

# 102
  • Мнения: X

А какво е мнението ви за фруктовата захар?

Фруктозата като подсладител според мен трябва да се избягва. Напоследък я спрягат като виновник за затлъстяването на черния дроб, че и по-лоши неща.

# 103
  • Мнения: 18 542

А какво е мнението ви за фруктовата захар?
Лошо. Фруктозата се метаболизира като алкохола самчо в черният дроб. Има заболяване наречено неалкохолно затлъстяване на черния дроб което е практически същото като това от алкохол и води до стеатози и цирози.

# 104
  • Мнения: 1 120
Абсолютно. Все си е захар!

Евентуално с фибрите на плода, но пак за този режим и това не е бива.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 13:33 от Sani..

Общи условия

Активация на акаунт