НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 54 810
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27 276
Но в част от магазините вече ги няма...
И при нас са заредили нарязана хартия за печене и май само такава има Confused В Кауфланд хартията им не е лоша, но е бежова, не бяла...

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 12:56 от dolce miele

# 76
  • Мнения: 1 120

Аз съм купувала от Лидл и по-различно изглеждаше. Опаковката приличаше на тази, в която продават кокосовото брашно, непрозрачна.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 546

Аз съм купувала от Лидл и по-различно изглеждаше. Опаковката приличаше на тази, в която продават кокосовото брашно, непрозрачна.

Тези са купувани 2019 зимата, едното от Германия, другото от тук.
Не знам ,вие кога и какво сте купували.

# 78
  • Мнения: 2 576
Бадемовото брашно в домашни условия се прави от филирани бадеми. Бързо и лесно става. А и доста по евтино излиза.

# 79
  • Мнения: 1 120
Фастовете подходящи ли са при проблеми с щитовидната жлеза?

Фаст се нарича и 5-6часа, времето между храненията ти в деня, през които не похапваш нищо и не пиеш друго освен вода и е съществена част от спазването на режима.
За хора с проблеми с щитовидната жлеза не е противопоказано такъв фаст. Можеш и малко по-дълъг да го направиш, но много плавно. Например:
3 седмици 3 хранения без закуски между тях
след това увеличаваш фаста кото ядеш 2 пъти на ден без междинни закуски, пак за 3 седмици
можеш да стигнеш до 1 хранене на ден , без междинни закуски.
Важно е да е плавно! И може би не по-дълги фастове.
Това съм срещала като съвети и мога да ти споделя. Дано съм ти била полезна!

# 80
  • София
  • Мнения: 3 558
Тази неделя мисля да си направя един фаст на вода и чай. Последно правих такъв преди почти 5 години. Но за всеки случай да питам - по време на фаст може ли едно-две кафета с кокосово масло ако вземе да ми прималява?

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Тази неделя мисля да си направя един фаст на вода и чай. Последно правих такъв преди почти 5 години. Но за всеки случай да питам - по време на фаст може ли едно-две кафета с кокосово масло ако вземе да ми прималява?
Да.

# 82
  • Мнения: 12 887
Има различни мнения, някои казват, че може други не. Според мен мазнината прекратява фаста в чистия му вид, а именно глад:)
Ако ти стане кофти ще пиеш разбира се. Особено ако ти е за пръв път. И аз ще се пробвам пак в неделя, ще ти пазя страх:)
Аз съм 5 часа напред обаче, първа ще го почна и свърша:)

# 83
  • Мнения: 2 275
За 16-20-24 часов фаст на здрав човек нищо няма да му стане.
Иначе д-р Фънг допуска малко сметана или кокосово масло в кафето, нещо от сорта до 70 калории (не помня точно).
Друг вариант (препоръчвам) е постепенно да се увеличава интервала.
Гладът идва на вълни, изчакваш малко и минава. Но ако не мине/не ти е добре/мислиш само за ядене/не мижеш да се съсредоточиш или да работиш е по-добре да хапнеш.
Друг вариант е кетоФаст : хапваш 2-3 яйца с малко масло.  Според д-р Меркола по този начин се получава нещо като продължение на фаста с още 8-10-16 без храна.
Май не го обясних добре, но човека го обяснява (на английски е)
https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2019/04/21/k … st-explained.aspx

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 16:18 от tania6

# 84
  • Мнения: 2 050
Всеки ден фаствам по около 21--23 часа и така съм от април миналата година. Но преди това повече от 30 се години хранех по два пъти на ден. То това сигурно ме е спасило от наднормени кг и болести. Никой вкъщи не закусва,  така съм ги научила и ММ и децата,  които вече не живеят с мен и продължават да не закусват.

# 85
  • Мнения: 9 825
Значи сега се храниш веднъж дневно.
Разни колити, гастрити имате ли, които фаствате?

# 86
  • Мнения: 18 542
Аз никога не съм закусвала - от тинейджърските години и от младини пия кафе на гладно. Не съм имала никога стомашни заболявания. Инцидентно киселини от някоя кофти храна в миналото, но нищо заслужаващо внимание.

# 87
  • Мнения: 2 050
Нямам колити,  гастрити и подобни. От студентка пия кафе на гладно.
Стомашни неразположения съм имала от някои от манджите на мама едно време. Но това преди много години. И такива манджи не са присъствали никога в моята кухня,  откакто съм семейна.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Аз не виждам проблем в закуската...някои хора имат нужда да хапнат парче кашкавал с масло, напр.
И аз почти не закусвам през седм., но уикендите задължително.

# 89
  • Мнения: 1 143
Време е за отчет. -2,5 кг надолу. 1 месец от режима, като съм си позволявала понякога картофи и ориз. Но за сладкото и тестяното съм категорична. Продължавам с режима и упражненията.😊

Общи условия

Активация на акаунт