Неприятна миризма на краката

  • 2 098
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте на всички. Реших и аз да се включа и да споделя за проблема си. Имам го от доста дълго време, ходила съм по лекари но, не успях да намеря решение. Когато си обуя затворени  обувки, около мен започва да мирише на лошо, един път  на мръсна стирка, друг  път на застояло, на лошо, на какво ли не, дори на гума се е случвало. Като се събуя нито обувките нито краката ми миришат. Много странно звучи знам но е така. Ходих на кожен, на ендокринолог,  на гинеколог дори и нищо. Изследвания правих,  всичко е наред, поне по думите на лекарите. Но аз усещам че има нещо. Ползвала съм какви ли не спрейове, стелки,   чорапи,  кремове и т.н. Тази  вечер с последна надежда поръчах и кремчето на Рачев пък ще видим. Истината е, че и аз самата незнам  какво ми е .... Ако може някакъв съвет да ми дадете ще съм ви много  благодарна, защото съм отчаяна и съм на път да напусна поредната си работа от неудобство. Хубава вечер на всички!

# 1
  • Мнения: 12 840
Някой от твоите най-близки усеща ли миризмата?
Аз по-рано получавах миризма от едни много красиви домашни пантофи и ги изхвърлих, и повече я нямаше.
При теб различни обувки ли са? С маратонки пак ли е така? Те нали също са закрити обувки. С ботуши?

# 2
  • Мнения: 3 251
Тук въпросът е къде отива миризмата, тя няма как току-така да се изпари.
Възможно ли е да си внушаваш?
Можеш ли да ходиш до работа с едни обувки и там да обуваш медицинско сабо?

# 3
  • Мнения: 18
Колегите ми я усещат, не са ми го казали ното се усеща...Със сандали лятото нямам този проблем, но обуя ли маратонки или ботуши се започва. Този  проблем ми се появи от нищото един ден както си бях на работа. Наскоро започнаха и краката ми да се потят, и тогава започва да мирише на мокро застояло гадно....нз каква е причината,  а вече съм пробвала какво ли не.. Sad

Постоянно трябва да  се съобразявам какви обувки да си купувам,  сякаш каквото и  да обуя  мирише на материала от който е изработена обувката.....

Пробвах и с витамини,  чайове , куркума ,  активен въглен и без ефект..

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 22:44 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: 46 546
Колегите ми я усещат, не са ми го казали ното се усеща...
Как разбрахте, че я усещат, щом нищо не са казали?
Приятелие и роднините ви усещат ли я?

# 5
  • Мнения: 3 251
Чак пък мокро, застояло, гадно. Някак силничко ми се вижда. Приложима ли е идеята са медицинско сабо на работа?
Иначе можеш да пробваш и баня черен чай  и да минаваш отвътре обувката с памук и спирт.

# 6
  • Мнения: 18
Колегите ми я усещат, не са ми го казали ното се усеща...
Как разбрахте, че я усещат, щом нищо не са казали?
Приятелие и роднините ви усещат ли я?
Защото когато аз съм на работа , и колегите и клиентите постоянно правят физиономии и си слагат ръката на носа. То мирише навсякъде , вижда се че всички го усещат.


Чак пък мокро, застояло, гадно. Някак силничко ми се вижда. Приложима ли е идеята са медицинско сабо на работа?
Иначе можеш да пробваш и баня черен чай  и да минаваш отвътре обувката с памук и спирт.
Да звучи прекалено но е така...идеята е приложима ,  но смятам, че дори и да свърши работа за час два,  защото за повече абсурд,  аз не искам да замаскирам нещата за някой час а да премахна проблема напълно... не е възможно до вчера да съм ходила  с маратонки без проблем,  а сега да мирише каквото и да обуя.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 23:24 от Не се сърди, човече

# 7
  • Мнения: 3 251
Разбирам.
Възможно ли е да имате гъбички, които да не се виждат? Ако пак посетите дерматолог?
Обувките от едно и също място ли ги купувате?
Защо не пробвате да намокрите обувката с чиста вода или да я затоплите със сешоар? Ако и тогава мирише значи е от обувката.

# 8
  • Мнения: 46 546
Пак да попитам, най-близките ви какво казват?

# 9
  • Мнения: 18
Разбирам.
Възможно ли е да имате гъбички, които да не се виждат? Ако пак посетите дерматолог?
Обувките от едно и също място ли ги купувате?
Защо не пробвате да намокрите обувката с чиста вода или да я затоплите със сешоар? Ако и тогава мирише значи е от обувката.
Нз дали има гъбички които не се виждат,  търсех из нета но нищо не открих. Обувки купувам от различни места,  а варианта с намокрянето ще го пробвам.... все си мисля дали нее от потенето, и миризмата да излиза през обувките, въпреки ,  че краката не ми миришат.

Пак да попитам, най-близките ви какво казват?
Ами всъщност майками ми казва, че може и да ми има нещо, вътре в организма или някой хормон да не е наред, докато съпругът ми не ми вярва, и това е лошото,  когато и ти самия си в неизвестност и близките ти хора не ти  вярват...

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 02:14 от Не се сърди, човече

# 10
  • Мнения: 3 251
Идете някъде заедно след работа, да постоиш обута. Ако проблемът е с такива размери няма ка да не се съгласи, че си права.
Едно хормонално изследване няма да е излишно.

# 11
  • Мнения: 18
Идете някъде заедно след работа, да постоиш обута. Ако проблемът е с такива размери няма ка да не се съгласи, че си права.
Едно хормонално изследване няма да е излишно.
  Да интересното е , че миналатаседмица излизахме и пихме кафе в едно заведение,  и  нито веднъж него усетих...нз защо...хормонално изследване правих, но нищо не излезе. Мисля да повторя. Благодаря

# 12
  • Мнения: 159
Наистина звучи странно обувките и краката ти да не миришат, но да вони когато си обута.
Аз ходя на катерене и обувките ми наистина миришат гадно, но не се усеща когато ги нося.

Някой казвал ли ти е, че го усеща? Ама не физиономии да прави, а да ти го каже? Това че мъжът ти не вярва е още по-странно, все пак би трябвало да сте прекарвали известно време заедно обути.

# 13
  • Мнения: 2
Идете някъде заедно след работа, да постоиш обута. Ако проблемът е с такива размери няма ка да не се съгласи, че си права.
Едно хормонално изследване няма да е излишно.
  Да интересното е , че миналатаседмица излизахме и пихме кафе в едно заведение,  и  нито веднъж него усетих...нз защо...хормонално изследване правих, но нищо не излезе. Мисля да повторя. Благодаря
А някакъв съвет за потене изпробван, ако знаете няма да откажа, само да не е сода в обувките, защото съм пробвала няколко пъти и като сложа сода , обувката ми отвътре става мокра за нула време както и крака.

# 14
  • Мнения: 2
Наистина звучи странно обувките и краката ти да не миришат, но да вони когато си обута.
Аз ходя на катерене и обувките ми наистина миришат гадно, но не се усеща когато ги нося.

Някой казвал ли ти е, че го усеща? Ама не физиономии да прави, а да ти го каже? Това че мъжът ти не вярва е още по-странно, все пак би трябвало да сте прекарвали известно време заедно обути.
На старата ми работа една колежка намекна, но не за мен директно а каза "те смърдят не се къпят" а другата и направи физиономия да млъкне и ме посочи. Но както казах в повечето случаи мирише на мокра обувка , или на материала от който е направена обувката. Или на мръсна стирка ако може така да го кажа. И аз съм се чудела, как е възможно дори и да е от потене, чак да излиза от обувката.... На моята колежка също много и се потят краката но никога не съм я усещала да мирише на нещо....

Общи условия

Активация на акаунт