Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 141
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 554
СЪС специалист УНГправена ли е консултация?

# 271
  • Мнения: 2 095
СЪС специалист УНГправена ли е консултация?

Днес звънях,  но не работят. Предния път го водихме и назначи АБ, защото беше с гной в носа и високо црп.

# 272
  • София
  • Мнения: 1 554
Второ мнение при друг специалист потърсете. Тези състояния са много упорити. На детето предписаха нагревки и се принудихме да закупим лампа, за да не го водим предвид ситуацията по болтици. Отделно сутрин и вечер правя назален душ с физ.разтвор. дано детенцето се подобри скоро!

# 273
  • Мнения: 2 095
Второ мнение при друг специалист потърсете. Тези състояния са много упорити. На детето предписаха нагревки и се принудихме да закупим лампа, за да не го водим предвид ситуацията по болтици. Отделно сутрин и вечер правя назален душ с физ.разтвор. дано детенцето се подобри скоро!

Здравейте! Днес бяхме на частно при пулмолог, понеже цяла нощ детето поддържаше Т и започна лека кашлица. Каза, че има съмнения за усложнения от бактерията. Изписа Аб капки цилоксан за носа и капки синопред за кашлицата. Утре иска да пуснем црп, по него ще каже дали детето ще пие АБ Ксимебак. Тази мораксела при нас направи пакости. Не знам личния ли забави лечениеро, неправилно ли беше. Страх ме е вече.

# 274
  • Мнения: 1 601
Спокойно, като се видят резултатите от црп ще имате ясна картина и дано този път минава бързо.

# 275
  • Мнения: 388
Здравейте, имам въпрос към всички които са минали през вирусна пневмония.
Детето ми се разболя преди точно месец, като според думите на ренгенолога и педиатъра който чу на слушалка пневмония, бяха категорични, че пневмонията е слязла в дробовете последните 8 часа преди снимката(диагнозата по снимката беше начални пневматични изменения в ляво) . Детето беше на два антибиотика и инхалации вкъщи, като след втория ден на прием изчезнаха сополи и кашлица, температура е вдигал веднъж 37,5.
Въпросът ми е, колко време оставихте децата вкъщи след прекарана вирусна пневмония?

# 276
  • Мнения: 2 095
Спокойно, като се видят резултатите от црп ще имате ясна картина и дано този път минава бързо.

Црп е 40 Sad

# 277
  • Мнения: 3 124
Може да не е излекуван още при първия път, нали имаше секрети цветни и не бе ок.
Ох,с тия ясли ...че и то като го пуснеш така и др дете ще се зарази...
Дано се оправя малчо и намерите решение!Стискам палци!

# 278
  • Мнения: 1 601
Значи си трябва антибиотик,  спокойно ще спадне като се почне лечение.

# 279
  • Мнения: 3 096
Момичета, градинските сополи по колко време продължават? При нас днес е 12-ти ден. В събота ходихме на УНГ специалист, прегледа уши, гърло, уши, но не преслуша гърдите и сега ми се струва, че леко свири като диша, ама в горната част, не откъм дробовете. Не мога да го обясня, за първи път се сблъсквам с такова нещо. Кашля отхрачващо иначе. Чакам мъжът ми да се прибере да я чуе и той сигурно ще ходим при дежурния лекар. Много ми е притеснено Sad

# 280
  • Мнения: 3 124
Странно да не преслушат ...
Иначе може да са безкрайни тия сополи, всички се оплакват от тях особено есен-зима ...
Дано детенцето е добре!

# 281
  • Мнения: 35 110
УНГ не преслушва
Ако имаш и най- малкото съмнение за свирене, води го да го чуят.

# 282
  • Мнения: 2 095
Какъв на цвят са сополите? Да не е някой стафилокок. Простете ама съм на тема бактерия в носа и вечее всичко ми е подозрително.
При нас УНг много обстойно преслуша гърдите, аз не очаквах.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте, имам въпрос към всички които са минали през вирусна пневмония.
Детето ми се разболя преди точно месец, като според думите на ренгенолога и педиатъра който чу на слушалка пневмония, бяха категорични, че пневмонията е слязла в дробовете последните 8 часа преди снимката(диагнозата по снимката беше начални пневматични изменения в ляво) . Детето беше на два антибиотика и инхалации вкъщи, като след втория ден на прием изчезнаха сополи и кашлица, температура е вдигал веднъж 37,5.
Въпросът ми е, колко време оставихте децата вкъщи след прекарана вирусна пневмония?
   поне 10 дни, след боледуването давайте имуностимулатор защото е спаднал имунитета и пробиотик след прииема на антибиотика.

# 284
  • Мнения: 3 096
Ние решихме, че е нямало нужда да я преслушва, защото няма показания за това и че детето е добре. Не знаех, че УНГ не преслушва. Мен май винаги са ме преслушвали.

Според баща ѝ няма свирене. Аз също не го чувам вече. Възможно ли е да ми се е сторило така, заради секрет в гърлото, а тя диша през устата на моменти? Ох, ще съм на щрек цяла нощ и при нужда ще идем до дежурния лекар. Дано не ни се налага, а утре отивам да я преслушат задължително.

Носният секрет е чист уж, утре ще пусна пак за всеки случай. Иначе е безцветен, жилав. Това, че е жилав добре или зле е?

Аз съм в потрес, 4 дена ясла до обяд и две седмици болна след това. Досега е боледувала само 2-3 пъти, с висока температура, в това число и Ковид и това е. Никакви сополи, кашляне, ларингити, фарингити и т.н., пък камо ли да се проточи две седмици. Ужас...

Общи условия

Активация на акаунт