Януарски бебета - тема 1

  • 20 547
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 212
Сигурно😀 тези дни си мислех,че пъзела може да пострада😀

# 721
  • София
  • Мнения: 732
Мия зъбите с паста без флуор. Децата около три се научават да плюят и затова се дозира флуора в техните пасти, така ми обясни зъболекарката ми. Четката е косъмчета, не тези за пръст.

# 722
  • Мнения: 5 763
Педиатъра ми препоръча да направим противогрипна ваксина! Как мислите,дали не е прекалено рано? Вие ще правите ли?

# 723
  • Мнения: 698
Ние още не сме били септември на консултация и аз мисля да я питам за противогрипна ваксина, ако тя сама не предложи.
Идеята за мен е добра, то при нас е по - сложно, защото ММ работи в Спешна помощ и постоянно се притеснявам да не донесе нещо 🤔

Зъбите при нас още ги няма има половин зъб само, а от съседния само ръбче.

# 724
  • Мнения: 7 212

Най - сладко се спи в Поморие 😀💝🌞

# 725
  • Мнения: 5 763
Имаме вече 2 зъбчета, излязоха едновременно. Вие как почиствате зъбчетата на бебешоците?!!

# 726
  • София
  • Мнения: 732
Аз внимателно с четка с косъмчета, в началото дори само с вода. Внимавах за венците да няма силен натиск.
Струва ми се , че кучешките са бели, ама нали уж са едни от последните , не знам ще видим идните дни.
Сиси леко ли избиха при бебка?

# 727
  • Мнения: 698
И ние най - после имаме зъб и половина.
Аз купих четка, която се слага на пръста.
На първо време мисля, че е добре 🤔

# 728
  • Мнения: 5 763
Отдавна се лигави и дъвчи всичко,което намери,но не съм забелязала рязка промяна в поведението й. Разбрах,че си имаме зъбчета като ме захапа и те ме одраскаха,иначе още няколко дни нямаше да разбера. Крие ги с език и не ги показва.😜😅

# 729
  • Мнения: 278
Нашите долни зъбчета вече бая порастнаха, а горните не могат да цепнат венеца и това е . Аз ги мия с четка с косъм, съвсем лекичко и с паста на върха на косъмчето. Той много се радва като му мия зъбките, може би защото ги чеша по този начин и му е много хубаво. Даже леко му почесвам и венеца там където още няма зъбки.

# 730
  • Мнения: 7 212
Венеца в дясно долу само е цепнат😀до никъде😀

# 731
  • Мнения: 65
Здравейте мамчета. За съжаление не съм се включвала активно, но Ви чета от време на време. Екатерина навърши 7 месеца на 3 септември, доста добре си хапва, предстои да въведа месото и глутен. Но не си давам зор 😁. Все още няма и зъбчета. От тази нощ обаче се появи хрема, ту запушен, ту течащ нос и е меко казано неприятно за нея. Сутринта бяхме първи при педиатъра, но всичко е наред, само промивки със стеримар и почистване с аспиратор. Обръщам се към вас за съвет относно употребата на сребърна вода за капване в нослето. С педиатъра като я попитах каза, че не знае, а щом може да се ползва по време на бременност и кърмене си мисля дали няма да й помогна, милата много се тормози. Моля ако някоя от вас е по - компетентна и запозната да ме просветли. 🙏Бъдете здрави 🍀

# 732
  • Мнения: 698
Сребърната вода се разрежда с чешмяна 1:1 и се капва по 2 капки във всяка ноздра 2-3 пъти дневно.

# 733
  • Мнения: 65
Много благодаря за отговора, веднага ще го приложа 🙏. Взела съм такава
Сребърната вода се разрежда с чешмяна 1:1 и се капва по 2 капки във всяка ноздра 2-3 пъти дневно.

# 734
  • Мнения: 698
И аз такава ползвам и за бебето и за нас.
Можете да я прилагате и външно с тампонче за пъпки, лишеи, ечемик, конюнктивит и т. н

Става и за пиене разредена според възрастта, но за възрастни и по - големи деца (поне на 3 години).

Общи условия

Активация на акаунт