Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 60

  • 63 991
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 250
Скрит текст:

Бихте ли споделили от коя от тези маски сте доволни? Гледам, че са намалени сега и се чудя, коя да си купя, за моята коса със сухи краища...Благодаря!

# 76
  • Мнения: 1 502
Мицеларна вода се измива, тоник, серум,крем, масло, маска (не всички) - остава.
Всичко, което служи за почистване се отмива с вода, ако така е по-лесно за запомняне.
Това пише на моята в Начин на употреба - Нанесете върху лицето, очите и устните с памучен тампон. Без изплакване. Само за външна употреба.

https://sanita.bg/komplekti/la-rosh-poze-kt-efaklar-ultra-voda-m … na-mk-400-ml-h-2/
Знам, на повечето го пише, но все пак има остатъци от грим.
И има разлика кой какво почиства. Едни махат 2 пласта фон дьо тен, коректор, бронзант, пудра,вежди и т.н., а други почистват бб крем, спирала, балсам за устни. Има разлика от типа кожа и количество грим. Не е задължително да се чисти с гел всеки път, тогава кожата се изсушава, опъва и е неприятно.
Пише го на опаковката, защото няма да навреди ( а и повечето искаме с 1 продукт да постигнем 5 ефекта ), но често не е достатъчна стъпка за почистване .

# 77
  • Мнения: 576
Ами аз чета защото това ми е професия.Всеки да прави както намери за добре.Да навремето и мойта баба не е мила с мицеларна вода,но времената се менят и сега не е като навремето с едно тоалетно мляко.И продуктите са други и създадени за съвремнните бързащи жени каращи коли и работещи наравно с мъжете.Демек да ги улеснят в ежедневието с грима и козметиката.Който както иска да прави.

Писали сте след мен Smiley

Мицеларните води са без отмиване Smiley Може да си спорим до сутринта Smiley На мен ми е гнусно и я ползвам много рядко при спешни случаи когато не мога да си измия лицето,и предпочитам да си мия лицето.
Всеки да прави каквото намери за добре,не длъжен да ме слуша или да чете.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 15:33 от (Sana)

# 78
  • Мнения: X
Не мия лицето след  мицеларна вода,
НО ако разчитам само на мицеларната вода, бих измила след това.
Първо мия с гел, после минавам с миц.вода на Биодерма. Имам проблемна кожа и при мен този начин е най ефиксен.  Спра ли с миц.вода, пъпките се появят, а иначе явно се отразява добре, въпреки немиенето ѝ. Това работи при моята кожа, в крайна сметка това е най важно!
Днес си взех и едно олио на Нивеа с кокос за маслено почистване. До сега ползвах едно шипково масло и бях много доволна.

# 79
  • Мнения: 1 502
Абсолютно съгласна съм Сана,
продукт за улеснение е, а усещането на кожата след употребата му не е най-приятното поне за мен.  От работата ми съм се сблъсквала с жени, които прилагат безумни и абсурдни 'грижи' по лицето си и плюят продукта, защото не действал. Затова, всеки сам си преценя какво и как да прави, но резултатите ще са различни Simple Smile

# 80
  • Мнения: 35 960
не споря, споделям своя опит

не се гримирам, на достатъчно много години съм, кожата ми е сухичка, но изглежда най-добре, когато я измия обилно с вода след първия почистващ продукт - може дори да не слагам тоник или флорална вода като следваща стъпка преди крем/серум
разбира се, случава се да не отмия мицеларната вода, но ако пропускам няколко дни по ред, виждам отрицателния резултат
за това каквото и да пише на етикета, се съобразявам с нуждите на своята кожа

# 81
  • Мнения: 576
Абсолютно съгласна съм Сана,
продукт за улеснение е, а усещането на кожата след употребата му не е най-приятното поне за мен.  От работата ми съм се сблъсквала с жени, които прилагат безумни и абсурдни 'грижи' по лицето си и плюят продукта, защото не действал. Затова, всеки сам си преценя какво и как да прави, но резултатите ще са различни Simple Smile

така е Simple Smile

# 82
  • Мнения: 44
Винаги миех след мицеларна. Не вярвам мицеларната да маха И някои от силиконите в козметиката, които не са водоразтворими. Сега мицеларната ми е заместена от хубава микрофибърна кърпа за грим. Толкова време и мъки с тия тампони и мицеларни. Родих се с нея направо, от година ползвам ежедневно. Сега пак отмивам. За себе си съм намерила възможно най- деликатно измиващия гел с изчистен състав, който не ми дразни или изсушава, а е и на супер символична цена.

# 83
  • Мнения: 1 502
Винаги миех след мицеларна. Не вярвам мицеларната да маха И някои от силиконите в козметиката, които не са водоразтворими. Сега мицеларната ми е заместена от хубава микрофибърна кърпа за грим. Толкова време и мъки с тия тампони и мицеларни. Родих се с нея направо, от година ползвам ежедневно. Сега пак отмивам. За себе си съм намерила възможно най- деликатно измиващия гел с изчистен състав, който не ми дразни или изсушава, а е и на супер символична цена.
А би ли споделила откъде е закупена микрофибърната кърпа, знам, че има в ДМ и не само, но искам нещо изпробвано Simple Smile

# 84
  • Deutschland
  • Мнения: 5 409
Скрит текст:

Бихте ли споделили от коя от тези маски сте доволни? Гледам, че са намалени сега и се чудя, коя да си купя, за моята коса със сухи краища...Благодаря!

Банановата е за суха коса. Хубава е. Може да видиш и тази на Гарниер с маслина

# 85
  • Мнения: 576
Винаги миех след мицеларна. Не вярвам мицеларната да маха И някои от силиконите в козметиката, които не са водоразтворими. Сега мицеларната ми е заместена от хубава микрофибърна кърпа за грим. Толкова време и мъки с тия тампони и мицеларни. Родих се с нея направо, от година ползвам ежедневно. Сега пак отмивам. За себе си съм намерила възможно най- деликатно измиващия гел с изчистен състав, който не ми дразни или изсушава, а е и на супер символична цена.

моля те ,да кажеш кой е гела Smiley  Sparkling Heart

# 86
  • Мнения: 2 545
Принципно мицеларната вода е предназначена за почистване без отмиване. Доколкото знам тя улавя замърсяванията и ги извежда на повърхността на кожата, за да бъдат отстранени с тампона. Т.е действа на принципа на пяната на сапуна. И вероятно е идеална за почистване в полеви условия без вода. Но ... не смятам, че това е много хигиенично. Лично аз я ползвам за разтваряне на замърсявания и грим, като задължително изплаквам след това с вода, точно както бих си измила ръцете с вода, след като съм ползвала анти бактерициден гел за ръце (ако има наоколо вода). Колкото и да ме убеждават, че не е нужно да се мие. И по принцип не мога да си представя да разчитам на 100% на измивните свойства на нещо, което се маже без да се отмива. Аз съм на принципа - "Само с вода може, без вода - не може" Simple Smile .

И в заключение - да, прави са тези, които не мият с вода след това. Защото така е написано на етикета от производителя. И да - прави са тези, които мият с вода след това. Защото иначе не могат Simple Smile .

# 87
  • Мнения: 44
Моята е на Afterspa. Миналия ден я гледах в Зоя бг на 16 лева, не е много по темата, аз моята я взех от чужбина за 6 евро. 6 месеца я ползвам и е изключително мека, почти като в началото. Взех я на прима виста, че първата ми от Ибей за 1 долар започна адски да ми дращи лицето и не се търпеше вече. Гледам, че са пуснали в българския ДМ такава кърпа за 4 лева, не ръкавицата, която отдавна си я има. Първо я видях в немския ДМ, но там беше около 7,8 евро и и се чудех тогава, добре че не я взех на тази цена.
ЕДИТ:
Сана, гела е всъщност интимен на Jessa, ДМ-ска марка. За 3 лева. Има жълта и синя опаковка на стелажа. Синята е с по- добрия състав

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 16:40 от що не

# 88
  • Мнения: 5 832
Моята е на Afterspa. Миналия ден я гледах в Зоя бг на 16 лева, не е много по темата, аз моята я взех от чужбина за 6 евро. 6 месеца я ползвам и е изключително мека, почти като в началото. Взех я на прима виста, че първата ми от Ибей за 1 долар започна адски да ми дращи лицето и не се търпеше вече. Гледам, че са пуснали в българския ДМ такава кърпа за 4 лева, не ръкавицата, която отдавна си я има. Първо я видях в немския ДМ, но там беше около 7,8 евро и и се чудех тогава, добре че не я взех на тази цена.
ЕДИТ:
Сана, гела е всъщност интимен на Jessa, ДМ-ска марка. За 3 лева. Има жълта и синя опаковка на стелажа. Синята е с по- добрия състав
Сега ако кажеш и как точно  се ползва, ще съм ти много благодарна!  С някакво измиващо олио, гел, пяна предполагам?

# 89
  • Мнения: 996
Моята кърпа е от Алиекспрес и е много мекичка. Скоро я получих ,така че съм я използвала само веднъж. Но бях учудена ,че махна грима от очите. По принцип само се намокря с вода без гелове и други измивни продукти и се търка.#Aliexpress BGN 2.47  24%СКИДКА | 1 шт многоразовые микрофибры очищающие полотенца для лица Ткань для удаления макияжа очищающие косметические средства для мытья
https://a.aliexpress.com/_dUcfIMP

Общи условия

Активация на акаунт