Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 60

  • 63 649
  • 748
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 710
Здравейте момичета!
Аз не съм много по темата, но се чудех къде да си задам въпроса: Ползвате ли и мицерална вода и тоник за лице? Едното замества ли другото и съответно има ли нужда и от двете?

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Аз ползвам и двете с мицеларна вода почиствам грим, тя си е за почистване по принцип, а Тоника освежава и тонизира.

# 647
  • София
  • Мнения: 6 060
Не са едно и също, мицеларните води са само за почистване и е препоръчително да се отмиват от кожата, те са почистващ продукт. Не ползвам, фен съм почистването с хидрофилно масло и втори продукт ( предпочитам с кремообразна формула или пяна, избягвам гелове). Тоника е част от крижата за кожата, ползва се на почистено лице като първа стъпка. Харесвам и ползам тоници.

# 648
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
Да се отмива? Аз мицеларна вода никога не съм отмивала.

# 649
  • Мнения: 2 720
Аз първо свалям всичко с мицеларна вода и после измивам с пяна/гел.

# 650
  • Мнения: X
Аз първо свалям всичко с мицеларна вода и после измивам с пяна/гел.
Същото правя и аз. Никога не оставям само мицеларна вода, лепне ми и ми е гадно.

# 651
  • Мнения: 413
За сухите шампоани съм установила, че най-добрият ефект от тях при мен се получава по следния начин: установила съм, че косата ми се омазнява на ден Х, затова предишната вечер преди лягане впръсквам сухия шампоан в корените БЕЗ да разресвам косата, най-много да прокарам пръсти през нея. Спя така и на другата сутрин косата ми е все още чиста. Може който желае да изпробва този метод, не гарантирам, че при всички ще работи, но при мен върши чудеса.

+1 от мен за очната линия на Есънс със синя капачка -

Единственият ѝ недостатък е, че след известна употреба, когато линията започне да засъхва, след като се нанесе и изсъхне, после се рони. Доста неприятно.

Аз ще помоля за препоръки за шампоан, който се справя с пърхота. Това, което се получава при мен, е по-скоро ронене на малки люспички поради сух скалп. Шампоаните на Здраве не ми вършат работа, Clear ми предизвиква косопад. В момента се мия със синия на Евтерпа против пърхот, но не усещам перманентно премахване на пърхота - сякаш решава проблема само временно и когато не съм я мила за 6 дни, отново има пърхот.

# 652
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Аз ползвам на syoss шампоана против пърхут. При мен не е точно пърхут, защото получавам неистов сърбеж и люпене на скалпа на определени периоди (пролет и есен). Като по-млада ме спасяваха само лекарства (дипросалик). Като сменя шампоана  веднага почват сърбежи и люпене. С този нямам проблем и само с него се мия.
Преди години някакъв на Елсев ми понасяше на скалпа, но го спряха. Голям зор беше, докато открия заместител.

# 653
  • Мнения: 1 502
Може сама да си създаваш проблем със сухия шампоан Simple Smile
Откакто спрях да ползвам го нямам този проблем, страшно дразнят скалпа и влизаш в един омагьосан кръг.

# 654
  • Мнения: 5 040
Не знам в тази тема или за балеа беше коментиран и май хвален шампоана на balea с colagen power. Да се оплача от него, когато косата ми изсъхне стои на твърди клечки, все едно е спластена. Който го харесва да обясни такъв ли е ефекта му.

# 655
  • Пеликания
  • Мнения: 2 487
При мен подейства този на Здраве
Скрит текст:
 
И като свърши продължих със Здраве с чаено дърво.
Имах ужасен сърбеж и скалпа ми се лющеше. Много неприятно.

# 656
  • Мнения: 22 535
Понякога скалпът е чувствителен и сух, а ние го третираме с агресивни шампоани срещу пърхут.
Аз отдавна вече се мия с шампоани за чувствиъелен скалп и хидратиращи и проблем със сърбеж и лющене не скалпа не съм имала от години.

# 657
  • Мнения: 205
Аз за косата си купих днес хининова вода "Милва", защото мнооого ми капе. Може би ще трябва време за резултат,но ще следя темата и ще пиша. Преди дни се сетих,че навремето майка ми я ползваше и реших и аз да пробвам.

# 658
  • Мнения: 211
Аз ползвам тази вода. Доволна съм, защото усещам косата си по-плътна.
Но при мен не повлия на косопада.
Когато се появи този проблем използвам един шампоан на Билка, които се води за косопад, от него съм доволна.

# 659
  • Мнения: 205
Аз ползвам тази вода. Доволна съм, защото усещам косата си по-плътна.
Но при мен не повлия на косопада.
Когато се появи този проблем използвам един шампоан на Билка, които се води за косопад, от него съм доволна.


При мен може да се окаже и здравословен проблем косопада,скоро ще разбера,но си взех водичката. Ще я ползвам и ще видя...

Общи условия

Активация на акаунт