Имате ли спестени пари?

  • 30 967
  • 560
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Като те извикат на интервю и ще те видят, възрастта не може да се скрие.
Да, на интервю, но тук се спрягаше как СВ-то ти се маха веднага от кандидатурите заради възрастта ти и въобще не стигаш до интервю.

# 541
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ами махат го. То си личи. И в БГ се пишат рождени дати и дати на завършване на различните квалификации.  Ако все пак те извикат на интервю, независимо от това и като видят, че си над 40, за повечето длъжности повече не те търсят. В производствата и в магазините може, за шофьори и работа в строителствотосъщо, но за всякакви офис длъжности, както и за добре платените работи - не.
 Самите работодатели предварително казват, че искат само млади хора, за да можели да се сработят с колектива. Отделно, ХР работи не само това, а и ТРЗ, ходи се в НОИ и по разни други институции, няколко длъжности в една се изпълняват. Така е в БГ. Мит е, че това е само подбор на кадри.

# 542
  • Мнения: X
Може да не се впише, ако за джобса става дума. Качва се външен файл.

# 543
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
За Джобса може, да.

# 544
  • Мнения: 40 892
Като те извикат на интервю и ще те видят, възрастта не може да се скрие.

Те ако те викнат вече имаш шанс, ама надали Wink

По едно време ми беше скучно и пращах обяви, хем подборно, само на такива, за които съм 100% пригодна. Един не се обади. Вече свикнах да си седя вкъщи и не се се занимавам, но много добре знам какво е. Имаш шанс само за много висока позиция ако си пак на такава и те хедхънтват. Но слезеш ли от влака на +50 няма качване обратно.

# 545
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Самата истина.

# 546
  • Мнения: 57
Много се радвам, че повече дами са цъкнали последната опция. Плашещо беше, когато разбрах, че мои приятелки карат от месец на месец, чакайки заплатата.

# 547
  • Мнения: X
Последната опция е 5+ бона.
Тези приятелки на каква възраст са? За една преателка питам.

# 548
  • Мнения: 40 892
То всъщност се оказа, че тази ниска летва 5000 нищо не показва. Половината я надминават и толкоз, а кой с 6 000, кой с 60  000 и кой с 600 000 анкетата не разграничава.

# 549
  • Мнения: 3 488
Успявам и имам, да.
Това дава някаква сигурност и спокойствие. Не че няма винаги нещо непредвидено да излезе Simple Smile.

# 550
  • Мнения: X
Много се радвам, че повече дами са цъкнали последната опция. Плашещо беше, когато разбрах, че мои приятелки карат от месец на месец, чакайки заплатата.
Да са само твоите проятелка.
Миналата седмица една рева, че няма с какво да си нахрани детето. Остана с последни 100 лв. А банкоматът не й ги дал.
Ами кой ти е виновен, че не си заделяла пари. Сега живей на фотозинтеза. Като не мислиш особено ,когато има деца фа седнеш и да ревеш е жалко.
Да хваща метлата и пак 200 лв ще изкара, ама е унизително, нали. Да се излагаш пред непознати не е.

# 551
  • Мнения: 40 892
По принцип си права, но аз избягвам да бъда толкова крайна. Все пак отстрани се вижда по-добре, но понякога когато му дойде на човек до главата последната се оказва замаяна и човек прави груби грешки. И никой не е застрахован от това, затова да не хвърляме камъни. Да ги посочваме като лош пример - да. Да се учим от грешките им - да. Но да не хвърляме камъни.

# 552
  • Мнения: 3 488
Станция е права, крайностите и абсолютното хулене са грешни.
Със сигурност всеки е имал тежък финансов проблем, на мен ми се е случвало също, но съм си взела поуката.

# 553
  • Мнения: 18 498
Между другото има много изследвания за връзката между затруднено положение, влошаването на способността за добра преценка и вземането на лоши решения. Тя е една спирала, която води надолу, особено когато човек е сам\изолиран или без подрепа от близки.

# 554
  • Мнения: X
По принцип си права, но аз избягвам да бъда толкова крайна. Все пак отстрани се вижда по-добре, но понякога когато му дойде на човек до главата последната се оказва замаяна и човек прави груби грешки. И никой не е застрахован от това, затова да не хвърляме камъни. Да ги посочваме като лош пример - да. Да се учим от грешките им - да. Но да не хвърляме камъни.
Не хуля нипкого. Застраховай се навреме. Не смятамц че съжалението на тоя и оня на мен лично би ми помогнало. Нито ще ме канонизират за светица, нито ще пишат по световните медии за мен..
За собственото ти положение не са виновни непознати хора. Откровената злоба на тези хора е доста неуместна ,нито мястото ,нито човекът върху който въпросната жена си изля злобата не беше точния. Като не може да оцеляваш. Ще бъдеш изяден от хищниците. Правилата на джунглата.

Общи условия

Активация на акаунт