На море в Турция - тема 66

  • 55 520
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 459
Да, заслужава си. Ние правим всяка година. Активира се веднага, когато я сключиш.

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте! Ние резервирахме за Selectum Luxury Resort Belek в края на юни. Надявам се всичко да е супер и за детето да е много забавно.

# 62
  • Мнения: 3 118
Благодаря за новата тема!
Резервирахме в SUENO DELUXE BELEK за края на май, дано всичко да е точно. Simple Smile

Чудесно. Миналата година почивахме в него.
Тази година пак ще сме там - юни и септември Simple Smile
А от къде резервирахте ?
Извинете, сега го виждам.
От Емералд.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
Марги, много ти благодаря!

Такива бяха и моите опасения, но каквото, такова.Simple Smile Празникът се пада точно по средата, ще имаме три дни спокойствие, малко екшън след това, после ние ще си починем от тях и накрая, и те от нас.😀 Шапка им свалям на турците, че собствените им туристи са с приоритет. Ние за съжаление правим точно обратното, кланяме се на чужденците и пренебрегваме своите.

П.С. Плажът на Паломата е страхотен, размечтах се! 😎

# 64
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 754
Преди няколко години бяхме в Турция, на техния Рамазан или каквото там се казва. Няма такъв ужас! Пререждат се на опашките, БИЯТ СЕ!, понеже някой ДРУГ ги е прередил (пак за тях си говоря), в басейните - пълно с чаши, фасове и цигари. Всички боклуци се хвърляха където те си знаеха. Беше адски мръсно, нецивилизовано и противно.
Държаха се лошо с персонала (пак с техни си хора!), много викаха, ама много, беше адски шумно.

Най-забавното беше, че на отиване (пътувахме със самолет натам и с автобус, на прибиране), се запознахме с мъж и жена от Пловдив. Той беше турчин, който видял жената веднъж в Турция на някаква екскурзия, влюбил се в нея и заради нея дошъл в БГ. Говореше изключително добре БГ и мислех ,че е от турците, които са родени тук. Simple Smile Та... на връщане, в автобуса, докато ВСИЧКИ българи се оплаквахме (всички бяхме по различни хотели) какъв ужас е било с местните туристи Simple Smile този човек ни разказа, че той е говорил с персонала и те всичките били казали, че ако турците-гости на хотела не си тръгнат веднага след празника, те напускат всичките наведнъж. И дори ми разказа, че е бил с персонала, на сбирката им, целият персонал си направил среща отстрани на хотела и искали да си тръгнат заедно, в един ден. Преди това, обаче, предупредили шефа си, че ще го направят, ако покани други турци в хотела Simple Smile))))))))))))

Смях!

# 65
  • Мнения: 5 459
Преди няколко години бяхме в Турция, на техния Рамазан или каквото там се казва. Няма такъв ужас! Пререждат се на опашките, БИЯТ СЕ!, понеже някой ДРУГ ги е прередил (пак за тях си говоря), в басейните - пълно с чаши, фасове и цигари. Всички боклуци се хвърляха където те си знаеха. Беше адски мръсно, нецивилизовано и противно.
Държаха се лошо с персонала (пак с техни си хора!), много викаха, ама много, беше адски шумно.

Най-забавното беше, че на отиване (пътувахме със самолет натам и с автобус, на прибиране), се запознахме с мъж и жена от Пловдив. Той беше турчин, който видял жената веднъж в Турция на някаква екскурзия, влюбил се в нея и заради нея дошъл в БГ. Говореше изключително добре БГ и мислех ,че е от турците, които са родени тук. Simple Smile Та... на връщане, в автобуса, докато ВСИЧКИ българи се оплаквахме (всички бяхме по различни хотели) какъв ужас е било с местните туристи Simple Smile този човек ни разказа, че той е говорил с персонала и те всичките били казали, че ако турците-гости на хотела не си тръгнат веднага след празника, те напускат всичките наведнъж. И дори ми разказа, че е бил с персонала, на сбирката им, целият персонал си направил среща отстрани на хотела и искали да си тръгнат заедно, в един ден. Преди това, обаче, предупредили шефа си, че ще го направят, ако покани други турци в хотела Simple Smile))))))))))))

Смях!

Ама предполагам, че тези мизерии са ги правили българските турци, а не техните, местните?!

# 66
  • Мнения: 1
Този хотел се предлага и от други агенции, Ориент са некоректни в доста неща, сърбали сме им попарата.

Здравейте момичета.... Доста трудно ми е да избера хотел за този бюджет от 2300лв за двама с две деца. Но май се ориентирах към този хотел.. amara sealight elite в Кушадъсъ.
Моля ви някой да сподели по актуални мнения и по скоро ме интересува към коя агенция да се обърна- мнение за ориент 99? Там виждам се предлага този хотел!
Много ви благодаря предварително

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
GalaBG, това изобщо не ми е ок! Нядявам се почиващите в нашия хотел да са по-възпитани. Като се знам какво съм чудо и как никак не харесвам гмеж и изцепки, направо не ми се мисли....  Няма да го мисля сега, да съм мислила, когато е трябвало.

# 68
  • Мнения: 1 710
Iseto6, не помня дали се похвали кой хотел сте избрали, но помня, че се колебаехте за няколко от добрите хотели в Лара и Белек. В такъв тип комплекси вероятността да попаднете на тълпа невъзпитани почиващи е доста по-малка, отколкото в някои от по-некачествените и икономични хотели. По време на почивки и инфотурове имах възможност да наблюдавам всякакви почиващи, в различни категории хотели. В по-хубавите и по-класни хотели не съм забелязвала пияни компании, блъскане за храна, скандали на баровете за алкохол, караници за ринговете за пързалките, въобще невъздържано поведение като масово явление. Разбира се, винаги може да има някой пиян руснак, избухлив англичанин, разпален немец, въобще невъзпитан турист, но такива са единици, а не голяма част от почиващите. Била съм на 9 май в Белек и съм виждала подпийнали руснаци щастливо да се поздравяват "С днем Победы!", малко песни, малко повече прегръдки, но без изцепки и агресия. Мога да кажа, че ни беше приятно да ги гледаме колко се вълнуват и как празнуват.
Виждала съм и другата крайност. В по-икономичните хотели, в които алкохолът се раздава само до полунощ не е рядкост да се види дори бой на опашката за пиене. И наистина, малко преди да затворят баровете, стават опашки, блъскат се, подвикват си, грабят толкова чаши, че дори не могат да ги пренесат... И не са само руснаци, а всякакви почиващи. В един хотел тълпа гладни туристи щеше да мине през нас. За да покажат ресторанта на инфогрупата, го отвориха извън часовете за хранене, примерно в 17 часа и ни поканиха да разгледаме. И като се юрнаха едни лелки и чичковци, ама не един-двама, а много, влизат с бърза крачка, даже подтичвайки, ще кажеш, че гладни ги държат. А за събирането на маси, като че са на сватба, подвикването от единия до другия край, шума, който вдигат, въобще няма смисъл да говоря. Виждала съм толкова препълнени чинии, че пада храна от тях докато ги носят. Тези неща ги има в някои хотели и без да е Рамазан, но за щастие има и хотели, в които е почти изключено да се видят.
Така че, Iseto6, настрой се, че 3-4 дни ще е по-шумно, по-многолюдно, но и по-тържествено и недей да се притесняваш отсега за културата на почиващите, особено ако сте избрали някой от хотелите, които обсъждахме.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 658
Марги, много ме кефиш,  какво търпение имаш да обясниш, че в масовите, често смотани хотели има вероятност да преживееш такъв кошмар, а в по-класните е рядкост, изключение. Аз бих го обяснила по този начин.😁 Нищо лично, пиша го, заради други хора, дето и да ми изтрият/докладват поста, НЯМА  да  ми затворят устата.
Марги,  прощавай за неуместния пост, но не се стърпях. 😉

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
Марги, много, много ти благодаря за търпението, вниманието и отзивчивостта! Чак ми стана неудобно, че ангажирах толкова от времето ти. Повторно благодаря!
Слагам в скрит текст, за да не ангажирам всички с моите глупости.
Скрит текст:
За съжаление не избрахме нищо от това, за което питах, а хотелите наистина бяха добри. Проучих ги най-подробно и се надявам живи и здрави да стигнем и до тях. Даже и фаворит си имам. 😊 Няма да сме сами и това наложи да съобразим доста неща, най-вече финанси. За бюджета, който ми бяха определили не успях да намеря нищо що-годе добро и отново заложих на старото добре познато Crystal Paraiso Verde в Белек. Хотелът ми е до болка познат, знам всички минуси и плюсове, и предпочетох да избера питомното. Още ми държи влага изцепката с Белконти, а с ограничен бюджет рискът за провал винаги е по-голям.Simple Smile Явно напрежението в последните дни ми дойде в повече и драматизирах повече отколкото е нужно. Тази година няма да съм полезна за темата, само ще мога да сравнявам. Simple Smile

# 71
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
GalaBG, това изобщо не ми е ок! Нядявам се почиващите в нашия хотел да са по-възпитани. Като се знам какво съм чудо и как никак не харесвам гмеж и изцепки, направо не ми се мисли....  Няма да го мисля сега, да съм мислила, когато е трябвало.

Iseto6, проблем по такива празници е предвижването, ние преди няколко години бяхме там точно на този празник и на връщане около Истанбул беше ад, 150 км задръстване на влизане в Истанбул, иначе проблем в хотела не сме имали Simple Smile

# 72
  • Мнения: 35
Марги, благодаря ти!

Ние тази година в Дидим ще ходим, през септември. Много исках да е преди това, но никаква възможност. До 12 юли големият син ще живее в читалището, там ще спи и ще яде Simple Smile - имат целодневни репетиции преди турне в Русия. После е турнето. До 8 август. После е сватбата (там сме кумове), после младоженците са на меден месец и началото на септември всички отиваме в Дидим. 10 човека сме - ние и двете семейства, на които сме кумове. Надявам се тоя хотел да е готин, да не ни отчая, а да ни приветства Simple Smile

Хотел Didim Beach Resort Aqua & Elegance Thalasso*****, Дидим

Офертата е през Грабо, агенцията е New Sun Travel.
Бягайте от този хотел надалече, не четете ли само лоши отзиви,това ни беше най лошата почивка!

# 73
  • Мнения: 16
Здравейте! Приятели ни предлагат да почиваме заедно в Duja bodrum by la blanche (ex.kervansaray) 5 *. Предвид цената имам съмнения.
Моля да споделите мнения и впечатления! Мерси!

# 74
  • Мнения: 294
Здравейте,чета ви от известно време и ми е много интересно. Направихме резервация в Туран Принс Сиде -Бивш Сентидо ,както стана ясно по-късно. Мненията в началото на темата са от 2018.има ли някой,който по-скоро ги е посещавал? въпросите,които ми се въртят освен за мнение,разбира се са- какви допълнителни екскурзии се предлагат от Сиде,както и има ли около хотела магазини или място от където да се пазаруват подаръчета например.

Общи условия

Активация на акаунт