Моля за помощ - спорове за пари със съпруга ми

  • 10 557
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32 516
Мила, напълно съм съгласна с теб.
Обаче какъв е смисъла? Дори ние изводите сме ги направили, а тя не може.

Djaky, най-добре е да си тръгне.
Но пък ако иска да даде шанс на брака /не че има смисъл в техните взаимоотношения/, то наистина трябва да започне да дели сметките и да си плаща само нейната част от режийни и храна.
Така е редно. Щото нали казва, че нищо не дава. Ако каже пак, да му каже, че тока си е платила, водата и храната.
Егати и брака, егати и чудото.
А след последния и пост е ясно и че дете не иска от нея.

# 61
  • Мнения: 51
    Смятам тази вечер или утре да пробвам да поговоря с него, ако обаче продължава да твърди че всичко сам си е постигнал, а аз само съм наблюдавала отстрани, остава само да напусна къщата, в която съм живяла на готово през цялото това време.

    # 62
    • София
    • Мнения: 35 332
    Силно си афектирана и обидена. Може и на него да не му е било ден. Бих ти казала да изчакаш още ден - два. С мъжа си се карай, само когато ти оттърва - да не е ядосан, напрегнат и да ви предстои обща работа. После си го прави на мармалад.

    # 63
    • Мнения: 188
    Мила, напълно съм съгласна с теб.
    Обаче какъв е смисъла? Дори ние изводите сме ги направили, а тя не може.

    Djaky, най-добре е да си тръгне.
    Но пък ако иска да даде шанс на брака /не че има смисъл в техните взаимоотношения/, то наистина трябва да започне да дели сметките и да си плаща само нейната част от режийни и храна.
    Така е редно. Щото нали казва, че нищо не дава. Ако каже пак, да му каже, че тока си е платила, водата и храната.
    Егати и брака, егати и чудото.
    А след последния и пост е ясно и че дете не иска от нея.

    Чудо е как не иска да има дете от нея. В подобна ситуация с такъв тип мъж, минимум щеше да я е вързал с дете вкъщи вече.

    # 64
    • Мнения: 32 516
    Ами явно проблема е в него. На нея изследванията и са ок.

    # 65
    • Варна
    • Мнения: 36 864
    Иска той ама не става. За нейно щастие...

    # 66
    • Мнения: X
    Може и на него да не му е било ден.
    Ако не му е било ден, случват се и такива неща. Но дали е бил само един ден, в който ѝ е плямпал подобни нагли тъпотии?

    # 67
    • Мнения: 3 179
    Като не му е ден и се развика, после може да се извини. Но няма да е, защото той си го мисли това постоянно и си е на мнение, че е прав. И сега всеки път когато не му е ден /пък може и когато му е ден/, ще я "поставя на мястото и" както изглежда в неговата глава. Ега си, за една порутена къща на село и се взема за супер пич...

    # 68
    • Мнения: 7 006
    Като не му е ден и се развика, после може да се извини. Но няма да е, защото той си го мисли това постоянно и си е на мнение, че е прав. И сега всеки път когато не му е ден /пък може и когато му е ден/, ще я "поставя на мястото и" както изглежда в неговата глава. Ега си, за една порутена къща на село и се взема за супер пич...
    E,та малко ли са жените,които заради едния салам си вземат цялото прасе за отглеждане,тоя дори си има собствена кочинка,как няма да е супер пич?Пич си е,та дрънка..
    Мнението ми е,че хората не стават такива каквито са,ей така,изведнъж.Щото вятъра е сменил е посоката си.Човек си се ражда със своята душевност,такава каквато е,и си я носи цял живот.Някои съзнават,че сред краските на душевността им,има и нелицеприятни,дори деструктивни ,и се стремят да се контролират,да се променят и израстват като личности.Но това е една много малка част ,а мъжът на авторката определено не попада в графата и всички разговори ще завършват с фиаско.
    С две думи,добре е да си отваряме очите по-широко,когато се обвързваме,за да не окаже,че избраникът "нещо се е променил в последно време.."

    # 69
    • Мнения: 51
    Поговорихме,или не точно! Той си знае неговата и отговора е "ти още малко ще ми кажеш,че ти си я купила тая къща?! Цял живот работя и заеми плащам,ти ще казваш че си я правила." И пак търпеливо обяснявам,че ДА цимент,дограма и керемиди не съм купувала,но всичко което съм взимала като заплата,бакшиши и т.н съм носила там и съм харчила само за домакинството и за нас двамата,но той казва "ремонт и храна са съвсем различни неща,в тая къща ремонтите съм ги правил сам." Повече няма да говоря,ще си купя апартамент! Само Мой!

    # 70
    • Мнения: 1 264
    Закупуването на апартамент по време на брак е на двамата съпрузи. Успех иначе.

    # 71
    • Мнения: 7 006
    Поговорихме,или не точно! Той си знае неговата и отговора е "ти още малко ще ми кажеш,че ти си я купила тая къща?! Цял живот работя и заеми плащам,ти ще казваш че си я правила." И пак търпеливо обяснявам,че ДА цимент,дограма и керемиди не съм купувала,но всичко което съм взимала като заплата,бакшиши и т.н съм носила там и съм харчила само за домакинството и за нас двамата,но той казва "ремонт и храна са съвсем различни неща,в тая къща ремонтите съм ги правил сам." Повече няма да говоря,ще си купя апартамент! Само Мой!
    Аха.А децата общи ли ще са или как?

    # 72
    • Мнения: 51
    Поговорихме,или не точно! Той си знае неговата и отговора е "ти още малко ще ми кажеш,че ти си я купила тая къща?! Цял живот работя и заеми плащам,ти ще казваш че си я правила." И пак търпеливо обяснявам,че ДА цимент,дограма и керемиди не съм купувала,но всичко което съм взимала като заплата,бакшиши и т.н съм носила там и съм харчила само за домакинството и за нас двамата,но той казва "ремонт и храна са съвсем различни неща,в тая къща ремонтите съм ги правил сам." Повече няма да говоря,ще си купя апартамент! Само Мой!
    Аха.А децата общи ли ще са или как?
    Той е твърдо против да си купя имот,защото ще изтегля кредит,а той заеми повече нямал да плаща! Това означава че той ще полудее и ще иска да се разведем моментално така или инъче.

    # 73
    • Мнения: 51
    Закупуването на апартамент по време на брак е на двамата съпрузи. Успех иначе.
    Затова ще е на името на майка ми.

    # 74
    • Мнения: 32 516
    Поговорихме,или не точно! Той си знае неговата и отговора е "ти още малко ще ми кажеш,че ти си я купила тая къща?! Цял живот работя и заеми плащам,ти ще казваш че си я правила." И пак търпеливо обяснявам,че ДА цимент,дограма и керемиди не съм купувала,но всичко което съм взимала като заплата,бакшиши и т.н съм носила там и съм харчила само за домакинството и за нас двамата,но той казва "ремонт и храна са съвсем различни неща,в тая къща ремонтите съм ги правил сам." Повече няма да говоря,ще си купя апартамент! Само Мой!

    Е, щом храната не е важна, започни да се грижиш само за своята прехрана. А той сам да се купува продуктите и да си готви. Защото нали, то това не е важно.
    Не се сеща, че с твоята помощ спестява и се държи неблагодарно.
    И ако нещо ти каже, просто кажи, че спестяваш за свой дом. Явно щом така мисли, не сте никакво семейство.
    Имай напредвид обаче, че по време на брак ако си купиш и той има права.
    И като му гледам мисленето, ще  ти свие някой гнусен  номер.
    Така че не постъпвай глупаво.
    И постове един след друг са забранени. Събирай си ги в един.

    Общи условия

    Активация на акаунт