Моля за помощ - спорове за пари със съпруга ми

  • 10 536
  • 131
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 006
Ти имот ще си купиш,пожелавам ти,го дай Боже!
Ама свестен мъж,който да ти бъде опора и гръбнак,не можеш да си купиш..Че и напираш да му износиш семката ..

# 76
  • Мнения: 1 260
Поговорихме,или не точно! Той си знае неговата и отговора е "ти още малко ще ми кажеш,че ти си я купила тая къща?! Цял живот работя и заеми плащам,ти ще казваш че си я правила." И пак търпеливо обяснявам,че ДА цимент,дограма и керемиди не съм купувала,но всичко което съм взимала като заплата,бакшиши и т.н съм носила там и съм харчила само за домакинството и за нас двамата,но той казва "ремонт и храна са съвсем различни неща,в тая къща ремонтите съм ги правил сам." Повече няма да говоря,ще си купя апартамент! Само Мой!
Аха.А децата общи ли ще са или как?
Той е твърдо против да си купя имот,защото ще изтегля кредит,а той заеми повече нямал да плаща! Това означава че той ще полудее и ще иска да се разведем моментално така или инъче


По добре в близкото бъдеще да стане това тогава. Преди дете и тогава си купуваш жилище на твое име.

# 77
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Поговорихме,или не точно! Той си знае неговата и отговора е "ти още малко ще ми кажеш,че ти си я купила тая къща?! Цял живот работя и заеми плащам,ти ще казваш че си я правила." И пак търпеливо обяснявам,че ДА цимент,дограма и керемиди не съм купувала,но всичко което съм взимала като заплата,бакшиши и т.н съм носила там и съм харчила само за домакинството и за нас двамата,но той казва "ремонт и храна са съвсем различни неща,в тая къща ремонтите съм ги правил сам." Повече няма да говоря,ще си купя апартамент! Само Мой!

Харесва ли ти това отношение на високомерно тотално омаловажаване на твоя принос в семейството? За мен това е големият проблем, а другото е следствие.

# 78
  • Мнения: 131
Ти имот ще си купиш,пожелавам ти,го дай Боже!
Ама свестен мъж,който да ти бъде опора и гръбнак,не можеш да си купиш..Че и напираш да му износиш семката ..

Семката май е некачествена Joy

# 79
  • Мнения: 32 147
И по-добре...

# 80
  • Мнения: 2 039
Пробвайте да записвате всички разходи,които правите един месец.Покажете ги на господина и изискайте да плати половината.
Ако каже ,че живеете в негов имот,отговорът е,че услугите ,като :гладене,пране,чистене са за сметка на наема. И аз смятам,че този брак няма да го бъде! Изчакайте с правенето на дете.

# 81
  • Мнения: 7 006
Пробвайте да записвате всички разходи,които правите един месец.Покажете ги на господина и изискайте да плати половината.
Ако каже ,че живеете в негов имот,отговорът е,че услугите ,като :гладене,пране,чистене са за сметка на наема. И аз смятам,че този брак няма да го бъде! Изчакайте с правенето на дете.
Чак пък толкоз..
Почвам да му мятам половината сума за ток,вода и т.н.,спирам да гледам домакинство,освен своите вещи и започвам да се храня навън или купувам някакви минимални количества от нещата които аз ям,а знам,че той не яде,започвам да се глезя и да си заделям пари и му казвам,че както той строи къща за общото ни дете,така пък аз съм решила да му купя апартамент(на детето,не бек-а),а той да се оправя сам,не само с циментирането на двора,но и с осигуряването на прехраната си

п.п.Шегувам се,разбира се..Кой ти ще изтърпи да се надцаква с някъв селски бек,директно подавам документи за развод и да си намира нова зидаромазачка..

# 82
  • Мнения: 9 814
Събирането на кас. бележки, доказване на разходи и прочие според мен би помогнало при средно интелигентен индивид от мъжки пол, който знае колко струват комплект гуми или маншони за амортисьори, но не и седмичните покупки за домакинството. При този подобни разговори генерират допълнително натягане на напрежението, обиди и самонавиване колко е велик.
Не виждам особено полезен ход от страна на авторката, освен портата на прословутата селска хасиенда.
Тъжно, жалко, обидно в 21 век е жени на по 23 да преминават през подобни ... житейски драми, създадени  от примати.

# 83
  • Мнения: 10 914
Без да обиждам авторката, ама то за това хората не се женят на по 23 години вече. Не че има гаранция някога, ама пичът си е набелязал малка, донякъде неориентирана девойка и си я работи здраво по всички направления, щото знае, че една по-голяма и улегнала жена такива майни ще му тегли.

# 84
  • София
  • Мнения: 38 798
И тя му се връзва. Аз не виждам смисъл да даваме акъл. Тя си е ок така.

# 85
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Вдигай си цимента и бегом у вашите. Молбичка и така.

# 86
  • Мнения: X
Той е твърдо против да си купя имот,защото ще изтегля кредит,а той заеми повече нямал да плаща! Това означава че той ще полудее и ще иска да се разведем моментално така или инъче.
Тогава се разведете.

Виж сега, имаш два варианта пред себе си.
1. Наливаш всичко твое в неговата къща и неговия хладилник. За теб не остава нищо. Не може да ти направи дори дете, а и да направи - няма да има пари за него.
2. Хващаш си багажа, подаваш молба за развод и си градиш живота без него. Мъже има колкото щеш.

На мен лично ми звучиш да заслужаваш много повече от скръндзав селски безпаричен скандалджия с репродуктивни проблеми. Ти сама си реши дали ще си вземеш от живота това, което заслужаваш, или ще останеш с некачествен материал.

# 87
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
От това семейство няма да стане. Събиране на бележки, доказателства, като че ли се готвят за съдебно заседание.

# 88
  • Мнения: 758
След някоя година ще се разведете и всичко ще а зад гърба Ви, дотогава ще му слушате селските  простотии.

# 89
  • Мнения: 188
Един развод става за по-малко от месец.
Няма смисъл да го търпи.

Общи условия

Активация на акаунт