Хотелите във Велинград - 12

  • 65 592
  • 699
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 069
Арте и реални 5 звезди ?
Може, но в друг живот.

# 316
  • Мнения: 3 915
Е, нали постът беше за Гранд хотел Велинград, що Арте?

# 317
  • Мнения: 276
Арте и реални 5 звезди ?
Може, но в друг живот.

Арте е с най-реалните 5 звезди,
съпоставено с Гранда и Св.Спас ( тук най-много 3 )....

# 318
  • Мнения: 2
Здравейте, интересувам се от всякакви мнения и опит от гостуващите в този хотел. Много ми го хвалят, но след като се поразрових открих много смесени мнения. Та, искаме да отидем там за Нова Година и понеже въобще не е евтино искам да събера повече мнения. Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 319
  • Мнения: 25 610
Здравейте, интересувам се от всякакви мнения и опит от гостуващите в този хотел.

А хотелът е? Simple Smile
Тук се обсъждат различни хотели.

# 320
  • Мнения: 2
Роял Спа Велинград, извинете

# 321
  • Мнения: 3 915
Ние останахме доволни. Ковид мерки обаче - никакви, ама никакви. Храната - в събота беше екстра, закуската супер, през седмицата беше ужасна. Не съм сигурна, но обсъждахме, че готвачът в бил друг. Просто две едни и същи неща бяха с коренно различен вкус и вид.

# 322
  • Мнения: X
Миналата седмица приятели ни заведоха в "Рим", намира се до сградата на EVN. Амиии... аз във Велинград не съм ходила до сега, не знам изобщо как са другите хотели, но ще разкажа за този.
Скрит текст:
Няма места за паркиране, спира се по улицата. Има знак, че е забранено спирането...
Сградата е строена в началото на миналия век и е реновирана. Стаите са големи и просторни, нашата беше зле осветена. Използвани са скъпи материали, но в стаята, в която бяхме, тапетите бяха захабени, таванът с венецианска мазилка в цвят капучино имах чувството, че ще ми падне на главата. Мокетът - в плачевно състояние. Мебелите масив, стабилни и хубави, но бельото не е добре, възглавниците - също. Банята е чиста и голяма. Прозорчето на нашата стая беше ужасно малко, отваряше се само едното крило и щорите (вертикални) бяха зле. Виждаше се старият градски плаж с ролбата - май отдавна запуснат. Стаята на едно от двете семейства, с които бяхме, беше просто разкошна! Красиво обзаведена, красиви тапети, голяма баня с вана, огромно и красиво легло. Просто не всичките им стаи явно са еднакво ремонтирани и поддържани. Стълбите в тази сграда са ужасни - и тази за влизане в хотела е стръмна, и тази за към втория етаж, за третия е тясна вита стълба а метална конструкция като не знам третият етаж дали функционира като хотелски, а тази за към басейна е стълба към ада - не съм виждала толкова стръмна стълба дори към мазе. Басейнът не е голям, но е мнооого топъл. Разрежда се с маркуч със студена вода, който се спира вечер и сутрин докато не се поразхлади, престоят вътре е невъзможен. Джакузито е големичко, но точно този уикенд не работеха дюзите, дойде техник, но каза, че ще го оправи в понеделник. Спа частта изглежда доста евтинко.
Храната в ресторанта беше вкусна и персоналът любезен. Закуската обилна, но не е по вкуса ми - континентална. Има голяма и просторна механа, която тази година не работи. Приятелите ни ни казаха, че преди като са ходили, е работела.
Момичето на рецепцията не особено контактно и не можеше да отговори на почти никакви въпроси.
COVID мерки - никакви, освен параван от плексиглас на рецепцията. Камериерка не видях, но бяха изхвърлили кошчето в банята. Не намерих табелка "не безпокойте", която да ми предостави избор дали искам почистване или не, ма то нямаше и да си личи чистено ли е, защото беше много неугледно.
Доста се чува през стените от съседните стаи. Имаше някакви идиоти до нас, които се караха в 7 сутрин, а в 19 вечер слушаха някакви църковни псалми и пееха химни Rolling Eyes Директно през стената им се развиках сутринта да млъкнат, разправиите им бяха безобразни и постоянни. Оказаха се пълни простаци! Кой нормален човек отива на хотел да си крещи с половинката си...?! Другите неща, които правят, не ме интересуват.
Няма да отида повече там.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 16:30 от Анонимен

# 323
  • Мнения: 1 069
Значи пълна скръб е въпросния хотел Simple Smile
Иначе много увлекателно сте го описала Simple Smile

# 324
  • Мнения: X
Значи пълна скръб е въпросния хотел Simple Smile
Laughing Накратко казано - да

# 325
  • София
  • Мнения: 195
Момичета, колебая се кой от хотелите да избера: Арте, Инфинити или Акватоник за относително кратък престой (от порядъка на 3-4 нощувки) с децата. Те са на по 13 и 3 години и хотелът трябва да предлага водни забавления за тях, т.е., малък детски басейн и голям плувен за тийна. Ще е добре да има и детска анимация и качествена храна. А ако има и хубава Спа зона и масажи за мама, ще е просто супер!
Също така да помоля някой, който скоро е бил гост на Свети Спас да сподели мнението си за него. Последно бяхме там преди 5 години и базата вече беше почнала да се похабява. 
Благодаря много за препоръките! Simple Smile

# 326
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Значи пълна скръб е въпросния хотел Simple Smile
Иначе много увлекателно сте го описала Simple Smile


Хах да , и ако се смени името на хотела може да се препише хиляди пъти Sad

# 327
  • Мнения: 2 817
Добре де, чета, чета и не мога да реша къде да отидем с моя мъж  Simple Smile Мисля 1 нощувка някъде в Банско или Баня /Хот спрингс или Катарино/ и след това 1 нощувка във Велинград - примерно Арте. Добре ли звучи? Искам да е хубаво и чисто, парите не са определящи. Арте ли е най-хубавият хотел във Велинград? И за другите два ако имате мнение, моля кажете Simple Smile

# 328
  • Мнения: 96
Момичета, колебая се кой от хотелите да избера: Арте, Инфинити или Акватоник за относително кратък престой (от порядъка на 3-4 нощувки) с децата. Те са на по 13 и 3 години и хотелът трябва да предлага водни забавления за тях, т.е., малък детски басейн и голям плувен за тийна. Ще е добре да има и детска анимация и качествена храна. А ако има и хубава Спа зона и масажи за мама, ще е просто супер!
Също така да помоля някой, който скоро е бил гост на Свети Спас да сподели мнението си за него. Последно бяхме там преди 5 години и базата вече беше почнала да се похабява. 
Благодаря много за препоръките! Simple Smile
Аз писах за "Св.Спас", не ни хареса изобщо, нищо не отговаря на заявените звезди. Бяхме в апартамент, банята беше много малка, амортизирана, лошо поддържана, а в самите стаи, обзавеждането отговарят на 3 зв. СПА център, може да се каже, че няма- 1 сауна, неработеща, уж "заради Ковид" парна баня и едно смешно помещение с прашни шезлонги и прашни изкуствени растения, обособено като стая за релакс. Около басейните не се попиваше вода. За тийн и малко дете, доста скучно ще е там. Иначе, готвача им е добър, менюто е хубаво и разнообразно.

# 329
  • Мнения: 12 015
И аз писах за Спас, но съм пристрастна. Посещаваме хотела от пускането му. Да, захабен е. Да, 5 звезди са му много. Но е чисто, обслужването е 7 звезди, вкусно е, нов външен басейн, гледка, чудна градина, подходящ за деца. Блок масата е без забележка. Просто си го познаваме и знаем плюсове и минуси. Не  е Арте,  ама и Арте ще остарее.

Общи условия

Активация на акаунт