Хотелите във Велинград - 12

  • 65 549
  • 699
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 775
Разбира се, че маска в спа центъра е абсурдно, да не казвам дори вредно за здравето. Но на блок масите, където се събират много хора и се ползват едни и същи прибори за сервиране, мисля е съвсем нормално да сложиш маска и ръкавици, после си ги махаш. Каква е драмата? Редно е персонала да бъде с маски, да има дезинфектанти, да се проветряват общите помещения(детски кът,ресторант). Не само заради ковид. Въпрос на хигиенни навици. Забелязвам, че на тези, които им липсват, изпитват особени затруднения в момента.
В арте имаше еднократни маски и ръкавици на няколко места в ресторанта. Ме забелязах някой да се прави на интересен и да притеснява другите хора. ММ изкара вируса, има антитела, не може да зарази никой, но въпреки това спазва мерките, защото не иска да е причина за страх и дискомфорт  на хората около него,които също като нас са дошли да си починат

# 421
  • Мнения: 581
Явно критериите за “супер” са различни 🙂
В Гранда:
1. Лоша хигиена
2. Неудобни матраци
3. Неподдържано СПА
4. Детският кът е с 5 скъсани играчки, мръсен и без аниматор
5. Ресторант, в който не се спазват хигиенните изисквания и храната е еднообразна
6. Управителка, която няма идея, изобщо, как се комуникира с гости
Не виждам смисъл от включване в темата с цел заяждане!
Мен не ме вълнува кой си носи маската “под носа в институциите”

Направо не е за вярване. Хора да искат сами да бъдат ограничавани и да дебнат себеподобните си....
Маска в сауна и ресторант.. даже не е възможно да се коментира абсурдността на словосъчетанието.
А как нормално би било радеещите за тази ненормалност да си седят у дома. Ето това вече са мЯрки.

А Грандът си е супер хотел след ремонта.
Кеф ти басейн да плуваш, да се киснеш, джакузита, няколко вида сауни и парни бани(даже такива, в които може да се диша с маска, по избор😆🤔😬)
Стаи широки, легла удобни, въздух чист...
Направо не знам вече какво иска тоя народ... Ковид е малко...

# 422
  • Мнения: 2 131
Бладодаря значи, ахахаха.Исках началото на март и Гранда да включа за два дни, Спас също и ся съм в чуденка направо...
Моля Ви, спрете с тия коментари за маските, хигиената и дистанцията!Който го е страх, наистина не ходи...специално аз повече се страхувам в поликлиниката, когато съм на работа, а не по хотелите Wink

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Не разбирам защо във всички теми, където се спомене за спазване на правила, винаги се тика отпред аргумента за страха. Ами да ви кажа в Швейцария са супер страхливи. Информацията ми е от средата на декември. Прекрасна, спокойна и уютна почивка. Чисто, приветливо, но задължително всички гости, и персонал, в общи части на хотела с маски! Няма не искам. Приемете, че има хора, които са гнусливи от нечистоплътните особи. А не страхливи.

# 424
  • Мнения: 581
Определено Св. Спас е по-добрия вариант
Бладодаря значи, ахахаха.Исках началото на март и Гранда да включа за два дни, Спас също и ся съм в чуденка направо...
Моля Ви, спрете с тия коментари за маските, хигиената и дистанцията!Който го е страх, наистина не ходи...специално аз повече се страхувам в поликлиниката, когато съм на работа, а не по хотелите Wink

# 425
  • Мнения: 6 379
Относно маските - бяхме в Роял спа между Коледа и Нова година. Персоналът беше задължително с маски, за гостите нe бяха задължителни и съответно повечето хора бяха без маски. Ръкавиците в ресторанта бяха задължителни за всички. Дезинфектанти имаше навсякъде.

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 12:26 от ina.ina

# 426
  • Мнения: 729
Маските са задължителни за всички в закрити обществени помещения,странно как не били задължени за гостите.

# 427
  • Мнения: 6 379
Ами така ни казаха и ... определено и на нас ни беше по-лесно така. То така или иначе нямаш много работа по общите площи, освен когато ходиш към спа/ресторант или излизаш навън. Като излизаш - шала може да се ползва и като маска и те така. Отделно, че вече сме свикнали с дезинфектантите и мокрите кърпички. И дистанция може да се спазва стига да иска човек. Най-малкото да не си лице в лице с чужд човек.

# 428
  • Мнения: 517
Мисля, че няма смисъл да се спори за маските.

Такъв е закона и трябва да се спазва, Точка по въпроса.

За това лично аз, ако в хотел някой не носи маска покриваща както носа така и устата в общите пространства предупреждавам управителя, ако не вземе мерки 112, полиция, рзи, и съответния гост или почва да носи маска или напуска хотела.

И съветвам всички да имат гражданска позиция и да спазват законите.

# 429
  • Мнения: 1 069
Маските са задължителни за всички в закрити обществени помещения,странно как не били задължени за гостите.

Хотелиерите ги интересува пачката. Никой няма да звънне на 112 и да рискува да си загуби клиентите.

За пример - досадните ромски групички(лингури май им викаха на тия дето работят в чужбина), хвърлят много повече пари в хотелите от българите.

# 430
  • Мнения: 581
Ако Гранд хотел Велинград не триеха негативните мнения, щях да се “светна” и за “лингури” и за всичко...

# 431
  • Мнения: 19 475
Маските са задължителни за всички в закрити обществени помещения,странно как не били задължени за гостите.

Хотелиерите ги интересува пачката. Никой няма да звънне на 112 и да рискува да си загуби клиентите.

За пример - досадните ромски групички(лингури май им викаха на тия дето работят в чужбина), хвърлят много повече пари в хотелите от българите.
Чак да хвърлят много повече пари едва ли, и ако не престанат да се "лингуросват" ще си останат само с този таргет и няма да им е много весело дългосрочно. Иначе аз съм попадала на свестни ромски компании, които реагират на забележка /понеже им идва отвътре да се държат като Бай Ганьо в басейните/, но имаше и един индивид, който пушеше в СПА центъра  и асансьора и никой не му правеше забележка.  Като цяло има и доста БГ натурални простаци, така че не може да се генерализира така.

# 432
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Днес се връщам от Инфинити. Спато беше хубаво. Вечерята - също. Закуската много бедна,сравнявайки с други хотели от същият ценови диапазон и същата категоризация. В ресторанта,общите помещения и игралните зали не беше достатъчно топло. Най-неприятно от всичко са стените  -  толкова тънки,че спокойно се чува какво се говори в съседната стая. А самата стая де доста малка.
Наистина цената е по-ниска от на Арте,но само ако са настанени двама възрастни. Ако се доплати и за дете,цените почти се изравняват,тъй като в Арте за деца до 12 години е безплатно. А база за сравнение няма.
Имаше и две двойки от мургавите събратя - ланците,самочувствието,нахалното поведение и всички екстри... Далече съм от мисълта, че хотела може да ограничи напълно посещаемостта от този контингент,но побеснях когато видях,че махнали конуса на мястото за инвалиди,за да си паркират въпросните червеният мерцедес с немска регистрация. Ами заслужават да не стъпва никой повече там. Нека си ги хранят такъв тип "потребители". Защото моята кола беше паркирана далече на -15,тъй като не са осигурили достатъчно паркоместа,ама на такива ще им правим евала! Ами чудесно!



# 433
  • Мнения: 886
Скрит текст:
Здравейте!
Днес се връщам от Инфинити. Спато беше хубаво. Вечерята - също. Закуската много бедна,сравнявайки с други хотели от същият ценови диапазон и същата категоризация. В ресторанта,общите помещения и игралните зали не беше достатъчно топло. Най-неприятно от всичко са стените  -  толкова тънки,че спокойно се чува какво се говори в съседната стая. А самата стая де доста малка.
Наистина цената е по-ниска от на Арте,но само ако са настанени двама възрастни. Ако се доплати и за дете,цените почти се изравняват,тъй като в Арте за деца до 12 години е безплатно. А база за сравнение няма.
Имаше и две двойки от мургавите събратя - ланците,самочувствието,нахалното поведение и всички екстри... Далече съм от мисълта, че хотела може да ограничи напълно посещаемостта от този контингент,но побеснях когато видях,че махнали конуса на мястото за инвалиди,за да си паркират въпросните червеният мерцедес с немска регистрация. Ами заслужават да не стъпва никой повече там. Нека си ги хранят такъв тип "потребители". Защото моята кола беше паркирана далече на -15,тъй като не са осигурили достатъчно паркоместа,ама на такива ще им правим евала! Ами чудесно!




[/spoiler]
Благодаря за споделеното, Anelia20 Значи изобщо няма да пробваме с други хотели различни от Арте.. Simple Smile)

# 434
  • Мнения: 1 397
Boroboro, пробвах и други хотели,но все сравнявам с Арте и оставам разочарована. Няма гаранция,че и там няма да се появяват въпросните индивиди или подобни на тях,но въпросът е как ще реагира мениджмънта на хотела на подобно поведение!

Общи условия

Активация на акаунт