Включете се в кампанията на La Roche-Posay и се запознайте с новия LIPIKAR Baume AP+M

  • 7 926
  • 245
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 110
Да, детето ми е с атопичен дерматит от както стана на 2 месеца. Пробвах всякаква козметика, но само след като започнах да го мия с lipikar syndet ap+ и след баня да го мажа с lipikar baume ap+, се получи подобрение. Ползвам ги от почти 3 години и съм много доволна от действието им върху кожата на детето ми.

# 136
  • Мнения: 142
Дъщеря ми е с атопичен дерматит. Проявява се само по кожата на ръцете - много се изсушава и се появяват червени петна. Много е неприятно, понеже я сърби и боли. Вече се проявяват по-рядко и се надявам да отшумят съвсем. За целта използваме измивни продукти подходящи за нейната кожа, както и овлажняващ крем.

# 137
  • Мнения: 462
Миналата година забелязах, че ми се появяви участък на ръката, който се лющи и сърби. Използвах различни  хидратиращи кремове, но все още не съм намерила такъв, който да ползвам постоянно.

# 138
  • Мнения: 394
Кожата ми е изключително суха в определени участъци.

# 139
  • София
  • Мнения: 3 412
Дъщеря ми има атопичен дерматит от малка, това създава големи проблеми. Използва само лечебна козметика, маже го с всякакви медикаменти пшредназначени за това, изчезва за определен период и отново се активира по цялото тяло. Аз също страдам от много суха кожа по цялото тяло и няма ден в който да не се мажа с овлажняващи продукти, без тях не мога.

# 140
  • Мнения: 1 775
Бременна съм в момента и забелязвам как кожата ми много се променя - по принцип е суха, а сега буквално се лющи, придружено е с ужасен сърбеж, използвам продукти за тяло на Ла Рош, но бих се радвала да пробвам новите продукти...
Иначе племенникът ми е с дерматит.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 555
В нашето семейство проблем има съпругът ми. Състоянието на моменти се подобрява, след време пак се появява Използва медицинска козметика /душ гел, кремове/, предписани от специалист.

# 142
  • София
  • Мнения: 13 142
Съпругът ми има дерматит. Обикновено се засилва при студ или жега, при промяна в хранителния режим, след прием на кофеин и др. При стрес също. Появяват му се зачервени участъци около носа, в областта на веждите, врата, определени зони на главата, предната част на подмишниците, където кожата е по-нежна. След това засегнатите места загрубяват, изсветляват и се обелват. Ползва продукти за подхранване и успокояване, но при рецидив се налага да слага и кортикостероиден крем.
Аз имам проблем с кожата на ръцете при студено време и при употреба на миещи продукти. Най-често кожата около свивките на първите фаланги на пръстите ми загрубява, сърби силно и се бели на твърди и сухи люспи. Постоянно имам в себе си силно хидратиращи кремове за ръце.
Едната от дъщерите ни има проблеми със скалпа и понякога получава суха екзема (мисля, че така се казва). Ползва лечебни шампоани и контролира положението, но все още не е намерила начин напълно да го овладее.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 13:59 от Fever Ray

# 143
  • Мнения: 303
Не, но кожата ми е изключително суха в определени участъци.

# 144
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Страдате ли вие или детето ви от атопичен дерматит и как се отразява този проблем на ежедневието ви?

Здравейте, моето дете направи атопичен дерматит още в първите месеци след раждането си. От тогава много внимавам с козметиката, която използвам специално за него - медицинска козметика. Innocent
Аз съм с проблемна кожа също. Откакто по препоръка на моята кожна докторка (а тя е професор) съм сменила всичката си бяла козметика с Ла рош, проблеми не съм имала. Както лицето ми е добре, така и екземи не са ми се появявали. Heartbeat

# 145
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
За съжаление синът ми, страда от атопичен дерматит вече 8 години. Отключи се след ваксинация. Обостря се често. Ходили сме при много лекари, но терапията е по-скоро поддържаща. В момента е локализиран предимно по дланите на ръцете.

# 146
  • София
  • Мнения: 1 894
Не страдаме от атопичен дерматит, но в последните години, кожата ми стана доста суха

# 147
  • Мнения: 384
Кожата ми е много, много суха . Често следобед или привечер кожата си я чувствам като на някоя мумия ,понякога ми излизат и лишей . Чакам крема , които ще издържа поне по 24 часа!

# 148
  • Мнения: 637
Да, използвам силно хидратиращи кремове.

# 149
  • Мнения: 523
Да имаме този проблем. След раждането на второто ми дете се появи на лактите на ръцете и по китките ми. Кожата е суха , побелява и се лющи. Опитвам да я овлажнявам с кремове ,но решението е временно - след 10-12  часа трябва отново( сутрин и вечер мажа участъците). Все още не съм открила подходящият крем или лечение.
А голямото ми момченце е със суха и чувствителна кожа, там използваме специална козметика.

Общи условия

Активация на акаунт