Цветята в нашия дом - тема 78

  • 23 761
  • 749
  •   1
Отговори
# 345
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Можете ли да ми помогнете с името на това цвете?

# 346
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Можете ли да ми помогнете с името на това цвете?



традесканция зебрина
https://po-krasivi.net/62162/tradeskantsiya-tsvete-otglezhda.html

# 347
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ехаа, Добри, ще се опитам да го запомня! Grinning
Купих го преди време, като помолих да ми дадат нещо, което не изисква светлина и се гледа лесно. Сложих го на зверски студ и мнооого рядко го поливах, малко се поопърпа, но започна да се възстановява. Сега е на топло и на светло, май така му е по-добре.

# 348
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
един етикет с надпис "зебрата" що не му сложиш?
Simple Smile аз давам съвети, а на моите орхи няма кой да сложи етикети и всеки път ме изненадва цвета.
Simple Smile

# 349
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Моите мушката, сакъзчета, гарванския лук и кактуси изкараха зимата на остъклена тераса. Освен че цветът на гарванския лук продължава да се разтваря и става все по-красив, днес гледам, че и сакъзчетата имат пъпки. 
Ако времето продължава така, скоро може и да се похваля с цвят.

# 350
  • София
  • Мнения: 24 839
Моите мушката и сакъзчета не спряха да цъфтят цялата зима в мазето.
Чудя се дали вече да ги извадя навън.

# 351
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099

Трябва или да постоят във входа, или директно на перваза...
Може и някой друг да се включи с отговор.Ако имаш вътрешен перваз или маса пред прозореца остави ги там за през ноща.Когато писах да се прибират нямах предвид да ги носиш на стълбището ,а просто да са на топло.
Много съм руса, дааам. Simple Smile Прибрах ги вчера на земята под прозореца...

# 352
  • Мнения: 11 318
И тук да питам.
Какво да правя с това мушкато? Така ли да го оставя или да го изрежа?
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 09:10 от Реа

# 353
  • Мнения: 14 064
Аз бих го изрязала, а отчепчетата насадила в нови саксийки. Доста хилаво изглежда. Саксията ми се струва голяма за него.

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Да ви покажа и другите си цветенца Simple Smile купени по осми март. Каланхое

И карамфилче...не е от ароматните. Трябва ми подложка за саксийката.

# 355
  • Мнения: 11 318
Dara888, а така ли да го клъцна?

Скрит текст:

# 356
  • Мнения: 11 574
И тук да питам.
Какво да правя с това мушкато? Така ли да го оставя или да го изрежа?
Скрит текст:
Аз такива ги поливам с този тор през 10 дена. Правя го два пъти , но към 15-я ден след първото поливане, вече имат доста листа:
https://botanika.bg/catalogue/product/tor-za-listno-dekorativni- … teniia-250-ml-271

# 357
  • Мнения: 2 892
Mystic woman, много са красиви! Petia, точно снощи гледах в Кауфланд същата тор и сега ме е яд че не купих.
О Натуся, много благодаря, страхотна е , ще търся.

# 358
  • Мнения: 2 228
Трябва да го срежеш, където свършва зеленото и започва вдървеното клонче. Вдървената част не може да пусне коренчета, за да се хване. Wink
Кажете как поливате каланхое? Имах едно, което повече от половин година беше добре, но изведнъж изсъхна. Успях да спася едно клонче и да пусне коренчета, вече е готово за засаждане. А, и на каква светлина го държите?

# 359
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Dara888, а така ли да го клъцна?

Скрит текст:

Не съм Дара, но ще ти кажа аз как съм научена: ако видиш, всяко клонче си има едни... чепчета на по 2-3 см едно от друго. Аз знам, че трябва да се реже на третото чепче. Тоест на следващото от там, където си сложила чертите. За да имат откъде да си пуснат клончета. Те именно през чепчетата ги пускат.

Общи условия

Активация на акаунт