Цветята в нашия дом - тема 78

  • 23 818
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 11 641
Mystic woman, много са красиви! Petia, точно снощи гледах в Кауфланд същата тор и сега ме е яд че не купих.
О Натуся, много благодаря, страхотна е , ще търся.
Да, на Лактофол торовете са много хубави и са био. Специално този  за листната маса, мирише на повръщано с извинение, но като се сипе във водата и вече не се усеща. Има ги и във Фантастико. И почвените смеси също са хубави. Всъщност това са единствените торове, от които съм видяла някакъв видим ефект върху цветята. Сигурно има и други хубави, но не съм попадала на такива.

# 361
  • Мнения: 2 912
Ползвала съм тор от калифорнийски червей за подхранване на листната маса, не видях голям ефект.
https://s12emagst.akamaized.net/products/9371/9370542/images/res … a7dbaac0_full.jpg
Да на Лактофол са хубави, ползвала съм.

# 362
  • Мнения: 11 361
Рися, така ли?
Скрит текст:

# 363
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да, така знам аз. Хубаво е да му тръснеш малко тор и задължително навън на слънце. Мушкатите обичат слънце.

# 364
  • Мнения: 4 303
Моето мнение е да го оставиш така. То ще живне.
Ако искаш да подновиш, по нататък си отчупи и засади.
Аз имам доста и поради липса на място и светлина , някои стават такива.
После лятото подлудяват.

# 365
  • Мнения: 2 809
Момичета, розите ми отиват на прецъфтяване, трябва ли да ги подрежа сега и как точно ?

# 366
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
отчупваш прецъфтялото. понякога изкарват нови цветове.
Simple Smile

# 367
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 819
Бях писала, че се притеснявам, че докато не съм на работа може да ми уморят цветята.
За съжаление бях права. Днес бях на работа и намерих алоказията с един умрял лист, втори - пожълтял. Нов лист излиза, ама смърмушен от липса на влага.
На колежката кактусът е мумифициран. Жалка картинка. Не направих снимки, защото бях бясна и същевременно отчаяна. Tired Face
Чак на 14.05. съм на работа и не ми се мисли какво ли ще се случи на цветята ми до тогава.

# 368
  • Мнения: 2 809
Оцелелите... 🌻🌹🏵️

# 369
  • Мнения: 14 966
Вдъхновявам се , като влизам в темата.
Много красиви китки Heart Eyes

Сега да питам нещо - онзи ден получих подарък ето такива теменужки. Голям кеф беше, но забелязвам, че започват да вехнат някои цветчета. Смятах на балкона да закачам ченгел и да ги поливам , но имам чувството, че тази кашпа им е малка. Какво да правя с тази прелест, за да и се радвам по- дълго ?
 

# 370
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
кашпа или саксия?
ако е кашпа - може да задържа вода и да ги удавиш.
принципно не пречи да пресадиш, т.е. без да буташ корените само да преместиш в по-голяма саксия.
и непоискана информация Sad теменужките са цветя на късия ден - те са добре докато още е хладно нощем, а денем не е толкова силно слънцето. през лятото или умират или се изтеглят едни дълги пръчки с по едно-две листа накрая и тук-там някой хилав цвят.
ако оцелеят лятото (може да стане на сянка), есента се "съживяват" и пак цъфтят.

блондибери, оранжевата роза е страхотен цвят. разсадът на какво е? циния?

# 371
  • Мнения: 14 801
Ето ми новата придобивка:

Счупили са ми единия цвят,но има още. 🤗🌺

# 372
  • Мнения: 2 809
Единственото, което пишеше на опаковката беше "роза-хибрид", иначе е кауфландска.

# 373
  • Мнения: 14 966
Добри, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Hug
4 дупки има отдолу, полях и тече.
При това положение да не пресаждам, а ?
Ще видим докъде ще  цъфтят и какво ще става.
А твоите гърнета с теменужки още са ми  пред очите Heart Eyes

Аз изнесох преди три дни мушкатите, защото при предното изнасяне ги наваля снега, сутринта смятах, че край с тях, но всичките се развиват. Дано скоро показвам и аз. Сакъзчето миналата година полудя от цвят, но яко го окърших и сега само дънери Weary Поизбили са листенца, ще видя какво ще се случи.

# 374
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моят горчив опит с висящите саксии показва, че не им слагат чинийки отдолу, и през лятото завехват, независимо какви са. Едни петунии така уморих, а не е като да са много капризни.

Общи условия

Активация на акаунт