Цветята в нашия дом - тема 78

  • 23 643
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 868
Ами след няколко неуспешни опита със засаждане на семена, вече купувам готови растения, хем по лесно, хем веднага се радвам на резултата  Simple Smile.

# 46
  • Мнения: 1 322
Всяка година се заричам,че няма да купувам семена,защото поникват само треволяци....ама на пак грабнах 2 пакетчета!Този път са лидълски,давам им шанс до Гергьовден Stuck Out Tongue Winking Eye

# 47
# 48
# 49
# 50
  • Мнения: 352
И аз имам горчив опит със семенца Grinning  Миналата година три пъти пробвах с Калдъръмчета и трите пъти неуспешно. Само паричките ми бяха поникнали хубаво. Тази година преди две седмици пак поръсих калдъръмче и виола, но няма никой. Преди една седмица  поръсих каскадна петуния и ниски астри - показаха се, та им се радвам .. Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 714
Пробвайте с почва Тера Микс, на мен всичко освен лавандула ми пониква в нея . Някой от вас успял ли е да захване лавандула от семена ?

# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 928
три опита Sad

# 53
  • DE
  • Мнения: 9 068
Май още е студено за калдъръмчета, иначе си искат поливане.

# 54
  • София
  • Мнения: 10 765
И аз имам горчив опит със семенца Grinning  Миналата година три пъти пробвах с Калдъръмчета и трите пъти неуспешно. Само паричките ми бяха поникнали хубаво. Тази година преди две седмици пак поръсих калдъръмче и виола, но няма никой. Преди една седмица  поръсих каскадна петуния и ниски астри - показаха се, та им се радвам .. Grinning

Имам калдъръмчета на балкона и те всяко лято като прецъфтят си поръсват семената и на пролет покарват отново.

# 55
  • Мнения: 861
Момичета имам традесканция , как се подрязва и кога , прихванала съм от резник и расте само на дължина Като пълзящо или по точно висящо цвете с едно клонче ?

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 15 685
Ето, моите две цветя, които коментирахме напоследък.


# 57
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 928
Момичета имам традесканция , как се подрязва и кога , прихванала съм от резник и расте само на дължина Като пълзящо или по точно висящо цвете с едно клонче ?
колко е дълго?
ако е до педя, счупи наполовина и отчупеното остави да пуска корени, после ще боднеш и него. а от останалото би трябвало да излязат нови разклонения от всяка "гушка" листо.
ако е по-дълго, прецени сама, но би могла да счупиш на три -  две за вкореняване, едно да се разклонява.
май не помогнах много. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 10 650
karzz, много са ти красиви!! Heart Eyes
Цветето от долната снимка какво е и как се захваща? Много ми хареса Heart

# 59
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Засях си семенца теменужки,ама май ги засипах с доста почва около 3-4см.Дали имат шанс или да си взема още едно пакетче семенца?
Теменужки - Viola се сеят края на лятото. И са зимни цветя. Към края на юни, когато стане много горещо моите спират да цъфтят и загиват.
Сега можеш на петунии или циганчета да посадиш разсад. Аз за 2-ри път залагам семена на петунии, само отгоре 2-я път.

Общи условия

Активация на акаунт