Плюсове и минуси на кварталите в София - 8 тема

  • 36 472
  • 797
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 876
в Люлин 4 има цигани, да. Но те преминават, тарашат из кофите и отминават. В междублоковата градинка на блока всичко е перфектно, има кошчета, които се изхвърлят редовно. Има много деца и млади семейства. Боядисани са люлките и катерушките. Люлин 4 е това Wink

# 121
  • Мнения: X
Има ли някой мнение за квартал Република? Ходихме на оглед там, на спретната къщичка с чуден двор, много зеленина и спокойствие, все едно не си в София! Цената е отлична за това, което търсим, съседите изглеждат свестни хора, но никъде не мога да срещна коментар или описание на квартала,, за дс имам по-ясна представа!?

# 122
  • Сф
  • Мнения: 10 666
И кой е този квартал Република?
За пръв път го чувам..
Колкото за въпроса Люлин,Фондови,Захарна-ами търсете във всички тези райони и каквото ви се върже като цена!Люлин10 не е центъра на Люлин,  а 3 и 4., общо взето около кооперативния пазар.10 е най-цивилизован и удобен  и най близо до Сф Simple Smile.Живяла съм в 5.По въпроса за циганите- в блока имахме 3 семейства,2 от които продадоха и си отидоха в маалата.Освен блокове 501,502,503, които са 90% роми, няма иначе и разбира се шляещите се които отиват към Филиповци и в рейса 310.Но това важи и за Овча Купел, защото Факултета е наблизо, части на Захарна и Фондови, просто зависи има ли маала наблизо.Дори в Младост 4 има едно каренце на което викат циганските блокове, има известно скупчване.Ето, сега съм в Надежда 5, но към Ломско шосе.В другият край, на същата 5та част, има минаващи и в рейса,защото там е моста за Бакърената и махалата им.Мен обаче изобщо не ме бърка.
Въпроса ви е много общ, аз бих търсила близо до метрото,че е по-цивилизован транспорт, без да отдавам огромно значение на квартала, еле пък като съм под наем.Но сигурно пък ще е по-скъпо..Разходете се, огледайте се и малко се конкретизирайте в критериите си.Успех!

# 123
  • София
  • Мнения: 4 668
И аз до сега не съм го чувал, но Гугъла го е чувал. Само дето не е обходил всички улици със стрийт вю-то.

Вярно, че изглежда все едно не си в София. Но не в добрия смисъл на думата.
Някак си, ми се губи идилията. Отделно, че наистина не си в София. Това е до с. Волуяк.

Първата произволно избрана локация в квартала. Без да съм я подбирал.
Скрит текст:

Ето защо Гугъл Вю-то не са обходили всички улички в квартала, а само главната.
Защото не им се е газило в кал.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 08:52 от Танграта

# 124
  • Мнения: 1 712
в Люлин 4 има цигани, да. Но те преминават, тарашат из кофите и отминават. В междублоковата градинка на блока всичко е перфектно, има кошчета, които се изхвърлят редовно. Има много деца и млади семейства. Боядисани са люлките и катерушките. Люлин 4 е това Wink
Сигурно има и такива, но има и от тези, които споменах:
https://goo.gl/maps/iosZPQsoEcwpKHmU6

# 125
  • София
  • Мнения: 14 688
От люлинските - най-добре е в осми, близо до всичко - транспорт, магазини, поликлиника. Десети е най-близо до центъра(една спирка на метрото по-малко), но пък няма много магазини, пазар, лекари. Люлин център е с отвратително наблъскани един върху друг нови блокове, с криви улички за по една кола. 
Захарна и Фондови - за мен не е добре, яко роми, вехти блокове, запуснато.

# 126
  • Мнения: 9 794
Люлин-10 и Люлин-7 срещу Мега мол-а няма магазини?!? Ами не е точно така - има си Била в мол-а, има Т-маркет, има пазарче с разни магазинчета. За ежедневно пазаруване си е повече от достатъчно. Е, ако търсиш деликатеси, гурме-та и т.н., това не е твоят квартал. Медицински център има, а поликлиниката е на спирка-две, дори и пеша е на 10 мин. спокоен ход. Да отбележа - лично съм минавала разстоянието пеша от блок до училището в Люлин-7 до поликлиниката.

# 127
  • София
  • Мнения: 3 160
Люлин не мога да кажа че го познавам, но наличието на пазар в близост за мен лично си е минус отвсякъде. Това означава навалица, задръстена улица от спрели, спиращи и тръгващи, отделно неминуемо има маргинали, джебчии и тн въртящи се наоколо. Поне 1-2 спирки разстояние да има, ако искаш - да можеш да го посещаваш, но без неудобствата.

# 128
  • София
  • Мнения: 14 688
Абе, да ти кажа това ми е най-гадната Била, а Т Маркет не го броя за магазин. Добре е десети, но осми повече ми допада. Просто усещане, нищо друго.

# 129
  • Мнения: 9 794
Хубаво е, че се изяснихме - обективно в Люлин-7 и Люлин-10 в частта до мол-а има магазини, субективно (за теб) - тези магазини не ти харесват. Съгласна съм, че Т-маркет не е връх на сладоледа, но можеш да си купиш хляб, мляко, някакво месо или колбас (масово качество), безалкохолно, кори за баница, консерва домати. Това, ако не ти се ходи до Била-та в мол-а. Ако не си влизала в Била-та на Лъвов мост, точно до изхода/входа на метрото, или на Раковска до НАТФИЗ и минеш там, ще си преосмислиш класацията на филиалите им Laughing

Нелка, в случая не става дума за "класически" пазар от типа на Женския, а за едно сравнително обширно междублоково пространство, в което има различни магазини - освен въпросния Т-маркет, има Лили, много добра железария, млекарница Вършец, книжарница, сладкарница, баничарница, хлебарница, магазини за домашни потреби и за левче, няколко сергии за плодове и зеленчуци, ей такива неща.

# 130
  • София
  • Мнения: 3 030
Във фондови няма цигани, но транспортът не е добър.
В Захарна фабрика и във Фондови жилища е спокойно, зелено, живеят малко хора, има си магазини, а в Захарната има и много добър транспорт.
Люлин не го харесвам заради хората, транспортът не е лош, но зависи в коя част. Иначе си има магазини, достатъчно много, развит е кварталът.

# 131
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам мнение само за Люлин 10. Там е метростанция "Западен парк", както и всички автобуси, минаващи по Сливница за центъра. Отнема 30-40 мин. да се стигне до НДК с градски транспорт, вкл. ходенето пеша до метрото, и около 15 мин. е пътят на метрото до "Сердика".
Каса на EasyPay и голям клиентски център на Софийска вода има, както и доста банки. Най-големият плюс е близостта до Западния парк, като се изключи малката подробност, че го "ремонтират" вече трета година, ако не греша. С три-четири детски градини е, една от които е открита 2010г, другата май 2007г. Междублоковите пространства са хубави - с пейки и площадки, много от които са ремонтирани. Множество малки магазинчета за хранителни стоки, плод-зеленчук, алкохол и цигари, разни фризьорски и козметични салончета, няколко доста големи аптеки, страхотна ветеринарна клиника, всъщност са две, четири зоомагазина, пожарна Simple Smile Бившата Трета градска е на 1 спирка с метрото. Другата поликлиника е на 2 спирки с тролей. Има поща, сервизи за ремонт на разни неща...
Има няколко симпатични заведения, тип пицария.
Разходете се из Google maps и ще придобиете представа. Понякога се виждат минаващи по кофите цигани, както навсякъде. Намират се места за паркиране. Панелките са едни от последно построените по соц-времето. Има няколко ЕПК, които май са прилични. Сравнително тихо и спокойно е. Намира се и ново строителство жилища.

# 132
  • Мнения: 15
Какво ви е мнението за района около Женски пазар? Според вас по-опасно ли е там, за живеене, от колкото друго квартали? И има ли плюсове от локацията?
За себе си имам отговор на въпросите, но ми е интересно чуждото мнение, защото влязохме в дискусия с приятели...

# 133
  • Мнения: 40 931
Чисто "географски" погледнато - плюсове много. Това си е "на пет минути" от центъра. Обаче има лоша слава, което (заслужено или не) прецаква всичко. Вземеш ли имот там можеш да го продадеш само с голяма загуба.  Но и има нюанси - от коя страна на "Мария Луиза" например. Иначе точно колко е опасно не знам. Предполагам, че е преувеличено, но за пазара това няма значение.

# 134
  • Мнения: 71
Откакто се ремонтира пазара, доста се подобри.
Едно време доста цигани имаше, но сега доста са намалели. Локацията е добра - имаш си метро, магазини и заведения бол. За жалост още много хора се водят от стари митове и легенди, че било опасно, че било пално с араби, бежанци, цигани, извънземни и други. То тези същите разказват как Манастирски Ливади е мега елитен квартал.
Не бих казал, че е опасен квартал, със сигорност в София има къде, къде по опасни места. Отделно от общината нали имат някакви планове да направят Мария Луиза от халите до Лъвов мост, пешеходна зона.

Общи условия

Активация на акаунт