Плюсове и минуси на кварталите в София - 8 тема

  • 36 632
  • 797
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 4 008
Не ми е проблем времето, свикнала съм с ок. 40 мин. в посока център. Проблем ми е, че държат детето да не се вози в ГТ, а родител се вози - за мен е абс. едно и също, после аз седя с това дете. Дали съм лепнала нещо и предам или то ще лепне директно няма особено значение. Иначе аз не съм шофьор и колата не ми е опция, но съм свикнала да не обръщам внимание на блъсканицата в ГТ и състоянието му, поне имам удобен и чест.

# 766
  • Мнения: 18 655
Имам наблизо пример с две деца от центъра - едното е прието в градина в Надежда, другото - в Младост. Защо така - защото там е имало места Simple Smile Та едното родителите имат възможност да го водят и взимат с кола, но другото сутрин и вечер се кандилка с метрото. Накрая според държавата първите са в изправност, вторите - по-скоро не.

# 767
  • София
  • Мнения: 39 831
Моля пуснете нова тема.

# 768
  • София
  • Мнения: 8 586
Ми то детето ми живее до детската градина, ама аз като съм по час и половина сумарно в ГТ, файда.
От гледна точка на врмето е все едно дали часи и половина си в задръстването или в ГТ, все час и половина ти трябва. Случаи всякакви, разбира се, но ако не можеш да сколасаш, наемаш си съседка да го взема, докато си дойдеш. Примерно. Ако няма баби наоколо.

Скрит текст:
Абе според мен ако на хората им беше по-удобно да ходят пеша или с градския, щяха да го правят. Поне повечето. Иначе на мен пък например ми е ставало тъжно в задръстването като ме подмине някой автобус, в който хората са натъпкани като сардини, сигурно е 35 градуса и мирише. Айде, ако пътуваш 10-тина минути ще издържиш, ама повече? В метрото се съгласявам, че е малко по-добре, въпреки че и там в час пик е тъпканица, но поне е по-бързо и няма клошари. Но аз никога не съм имала късмета да работя на място, до което да стигам за толкова кратко, че пътуването с ГТ да не ми е мъчение.

Затова има метро, климатизирано и стига за броени минути.
Много ме разсмя това болднатото. Те са си така съседките - строени и чакат коя ще избереш да наемеш Grinning  И метрото стига навсякъде бързо и без прекачване, и един мармот завива шоколада в станиол...

# 769
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
На разбирм как я мислите тази работа с ходене пеш или с няколко транспорта сега при липса на климатици. Докато стигнеш до работно място ще си вмирисан, такива колеги ли искате? Или някой си представя да стига бързо до определено място без транспорт в Столицата - пълен абсурд е това.

# 770
  • Мнения: 1 718
Гледам ги днес по булеварда, натъпкани коли една в друга, не мърдат. Във всяка кола по 1 човек, всеки вози себе си. Ама не се и вози, стои на едно място. Времето е чудесно , ако слязат от тези коли ще стигнат 2 пъти по -бързо където са тръгнали и ще смъкнат по някой килограм от теглото си. Ама не. Стои вътре, крещи с опулени очи, ядосва се и дебелее. Трови и въздуха.
Ще ме прощавате, за отклонението, ама точно това си помислих сутринта на път за работа... аз ходя пеш и изобщо не виждам друг начин и защо да стоя в задръстването да се ядосвам. 
Стана ад по пътищата, как го смятат това нещо че ще работи …? Confused
София изобщо не е толкова малък град и разстоянията не винаги са за пеш ходене. Стигането по-бързо до дадено място пеш е частен случай и обикновено, когато хората преценят че е така, го вървят пеш. Например от Манастирски ливади как се стига пеш до Бизнеспарк или бизнес сградите в квартал Полигона? Определено не е 2 пъти по-бързо, не е даже по-бързо изобщо пеш ходенето. Дори по права линия маршрутът е 10+ км, което са си 2 часа ходене пеш при добро желание.
Апропо, ад стана по пътищата откакто учебната година официално започна. Човек ще каже, че всички ученици с коли ходят до училище. Всъщност доста от тях се налага да ги развозват до училище и детските градини. Запитайте се всъщност къде се корени проблемът за това? Дали пък не е в образователната система + презастрояването на града без адекватен градоустройствен град и без инфраструктура (училища, липса на детски градини, улици и т.н.)

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 13:00 от Fuckforlife

# 771
  • Мнения: 1 013
Моля, кажете мнението си за Хаджи Димитър, Левски, Сухата река.

# 772
  • Мнения: 2 317
Моля, кажете мнението си за Хаджи Димитър, Левски, Сухата река.

супер са

# 773
  • Мнения: 1 013
Моля, кажете мнението си за Хаджи Димитър, Левски, Сухата река.

супер са



Ти само сега или по принцип си иронизираш?

# 774
  • Мнения: 2 317
Моля, кажете мнението си за Хаджи Димитър, Левски, Сухата река.

супер са



Ти само сега или по принцип си иронизираш?

По принцип, но в случая не иронизирам. Смятам кварталите за преспективни предвид близостта си до центъра + метрото.

# 775
  • Мнения: 9 577
На разбирм как я мислите тази работа с ходене пеш или с няколко транспорта сега при липса на климатици. Докато стигнеш до работно място ще си вмирисан, такива колеги ли искате? Или някой си представя да стига бързо до определено място без транспорт в Столицата - пълен абсурд е това.

що, зависи от разстоянието. и аз, и мъжът ми ходим пеша на работа + децата на училище и на градина. за мен 20 мин не са никакво време за ходене пеш до работа. с месеци не съм се качвала в градски транспорт и по принцип ходя основно пеша /дори и час ходене не е много, вече е въпрос дали разполагам с толкова време/. не мога да си представя за 3-4 спирки да се кача в нещо. но всичко ни е в центъра. иначе колата си седи в зоната и се ползва само в случай на нужда или пътуване. плащаш, ама няма как.

# 776
  • Мнения: 4 008
20 мин. ходене пеш означава, че работата е много близо до дома ти. Моята работа е на 6 км., доста повече трябва да походя (не съм пробвала, де Grinning, но предполагам).

# 777
  • Мнения: 9 577
20 мин. ходене пеш означава, че работата е много близо до дома ти. Моята работа е на 6 км., доста повече трябва да походя (не съм пробвала, де Grinning, но предполагам).

2 км. съгласно гугъл мапс Wink 20-25 мин. честно казано не ми се вижда никак много, но ние много ма'аме пеша.

# 778
  • София
  • Мнения: 6 020
Може малко пеш+ малко ГТ( ако е метро още по-лесно_). Тонизиращо, ободряващо.... може и по-бързо да е на финала.
Особено в топло време...

Имам колежка, която все е без пари и все се оплаква... пуши обаче.. и все с колата, сама си се вози. Има директен автобус от дома до офиса ( дълго ще пътува, но е директно), хем през Сточна Гара, където  бус лентата е празна и ще стига даже по- бързо. Но не!
Като каже сутрин , че е висяла сумати време в задръстване на Сточна гара + че пак няма пари и я питам , "що не вземеш рейса?". Ей така ме гледа ... Rolling Eyes един вид "Ти луда ли си?"
И аз не го схващам , ама е така

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 15:24 от Wooden Cuckoo Clocks

# 779
  • Мнения: 4 008
Ами то 2 км. си е малко. Аз ходя пеша до ГТ км. и нещо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт