Адаптирано мляко без растителни мазнини

  • 6 451
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте, мами!
Бебченцето ми е на месец. Кърмя го, но не му стига и ме посъветваха да го дохранвам с адаптирано мляко. Почнах с това на Хип, но се оказа, че не било хипоалергенно и педиатъра препоръча хипоалергенното на Аптамил.  В етикетите на всички млека пише, че съдържат палмово масло... Детето получи рефлукс от млякото на Хип, след няколко седмици хранене с Аптамил започна да се запича. Според мен организъмчето му се чисти от тези вредни мазнини. Какво бихте ме посъветвали. Мога ли да давам прясно или кисело мляко (домашни)?

# 1
  • Мнения: 3 725
Шегуваш ли се?Как ще даваш домашно мляко на новородено?Знаеш ли кога изобщо се въвеждат млечните продукти?Попитай педиатъра на детето.Започва се със съвсем малко количество масло в пюрето (7-8месец),след това сирене (не по-рано от 9 месец) и т.н.Има адаптирано мляко без палмово масло.Аз давам такова-Нан органик.

# 2
  • Мнения: X
Рефлукса е физиологично състояние на детето, което се израства и НЕ е причинено от АМ. Но киселото мляко ще разбие чревната микрофлора на новороденото, а прясното мляко може да доведе до алергии и големи бели. Коя приятелка ви каза, че палмовото масло е вредно? А коликите наясно ли сте какво са? Чистело му се организъмчето... Dizzy Face

# 3
  • София
  • Мнения: 18
Едно време като са си гледали децата само с кисело мляко не са имали разбира чревна микрофлора. Дори са били по-здрави. По-добре ли е от малки с химия да се тъпчат?

# 4
  • Мнения: 3 725
Едно време като са си гледали децата само с кисело мляко не са имали разбира чревна микрофлора. Дори са били по-здрави. По-добре ли е от малки с химия да се тъпчат?
Ами давай си му тогава кисело мляко.Защо изобщо питаш тук,а се сърдиш на отговорите?

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Коколина, едно време са давали мляко, понеже не е имало друго. При положение, че в 21 век има изобилие от всякакви млека за кърмачета, си е цяло престъпление да го храните с айрян.
А прясно мляко на новородено си направо опит за затриване.
Кравето мляко е адаптирано за телетата и техните нужди. Човешките бебета имат доста по- различни нужди от хранителни вещества и адаптираните млека прекрасно ги покриват.
Бебето ви е още много малко, за да му давате, при това като основна храна, животинско мляко. Рискът от алергии е огромен, а тези алергии могат да доведат още куп проблеми след себе си.
Всяко бебе минава през запека, коликите и рефлукса. Това, което твърдиш, че се чисти от мазнините, е меко казано абсурдно.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 456
Какви са тези глупости, че едно време децата са били по-здрави? Не само, че не са били по-здрави, а и детската смъртност е била по-висока. Не си разболявайте детето с кисело или прясно мляко на такава възраст.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Едно време повечето жени са кърмели. Ако се случело така, че майката умре при раждането, или по някаква причина няма кърма, са търсели друга кърмачка, която да кърми и своето, и чуждото. Децата са наричали млечни братя. Не съм чувала да хранят новородено с прясно мляко, хората от едно време не са били толкова глупави. Давали са кисело мляко на по- късен етап.

# 8
  • Мнения: 10 755
Освен това, това домашно мляко не е минавало през никаква санитарна инспекция. Ако млякото е заразено, ще дадеш ли заразено мляко на детето си?
Това, дето на децата от миналото нищо им няма, питай моя приятелка и мъжа ми, които страдат от стомасите си цял живот. Може да не е от киселото мляко, а може и да е.. Моят мъж не е кърмен и от пеленаче е захранен с кисело мляко. Ужас просто.
Седни и попрочети малко за храненето на бебето, слушай и лекарите какво ти говорят. Явно си с доста високо самочувствие, щом смяташ, че знаеш по-добре от хора, които са посветили живота си да изследват с какво е най-добре да се хранят бебетата. Не знам дали АМ е химия, ама кравето мляко не е по-полезно със сигурност.
Ох, ядосАх рано, рано..

# 9
  • Мнения: 2 879
Нищо няма да му стане на детето , човек не трбва да гледа така на нещата , в живота има толкова вредни неща вече , дори и въздуха на много места . То в колко храни има палмово , дори и да е на кърма , майката също може да е яла нещо с палмово масло .

# 10
  • София
  • Мнения: 18
  Моят мъж не е кърмен и от пеленаче е захранен с кисело мляко. Ужас просто.

И по какъв начин се е отразило на мъжа ти? Чак ужас?! Не се заяждам, явно човека е жив и здрав още, нищо че е ял кисело мляко.

# 11
  • Мнения: 10 755
Както казах, има постоянни проблеми със стомаха. Два пъти са му правили колоноскопия. Не е голям кеф, да ти кажа. Както казах може и да не е от киселото мляко, но може и да е. Защо трябва да се рискува със здравето.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не, не може да му даваш кисело и прясно! мляко...Боже!

# 13
  • Мнения: 12
Здравейте, това, че пише,че съдържа палмово масло, не означава непременно хидрогенирано вредно палмово. Има млека на българския пазар, които са с нехидрогенирано био палмово и даже са полезни. Прочетете за разликата между хидрогенирани и нехидрогенирани.

# 14
  • Мнения: 240
А кое АМ не съдържа палмово масло.? Може ли да препоръчате?

Общи условия

Активация на акаунт