Хематом след секцио

  • 326
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте!
Не намирам канал за въпроси след раждане относно секцио, пускам темата тук и ще съм благодарна, ако някой ми помогне с личния си опит.

Преди 2 месеца и половина родих секцио. След операцията имах голям хематом на кожата на корема, малко над разреза. Беше много посинял и твърд. След някакво време синката избледня, но все още стои по-твърдо на мястото. Лекарката, при която раждах ми каза, че това е нормално и ще отнеме повече време да се разнесе. Ходих и на няколко контролни прегледа след раждането, според нея всичко е нормално, но аз все пак се притеснявам.

Има ли други жени с такива големи хематоми след секцио и за колко време се разнесе при Вас? Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 353
Аз родих секцио преди година и половина и не съм имала. Мои приятелки също са раждали секцио и не са имали. Според мен за ваше спокойствие се консултирайте с друг лекар, а защо не и с трети. Успех, може да не е нещо притеснително.

# 2
  • Мнения: 5 340
Аз също имах хематом, но от долната страна на разреза. Синьо и твърдо. До кожа е. Ще мине.

# 3
  • Мнения: 1
Претърпях отворена операция за премахване на няколко миоми преди 2 седмици. Имам същия проблем. Нагоре и надолу от разреза беше синьо, а самият разрез твърд и болезнен. При изписване ми казаха, че имам “хематомче” Simple Smile)) направо си беше огромен хематом. Сега остана само твърдо, но и на мен обясниха, че ще мине. Дано да е така. Явно се случва.

Общи условия

Активация на акаунт