👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 22 326
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 441
Здравейте, момичета Simple Smile
Привет на новите мами Simple Smile
Прекрасна тема, пожелавам само положителни емоции, усмивки и щастливи мами и бебоци Simple Smile

Сега по темата Сигридов, тези неща той ги е казал на някоя от вас, чу ли сте го от някоя друга мама или някъде сте го чели ?
Странно ми е, защото аз като бях при него пиех Алеракт и слагах Утрогестан и за двете неща ми каза браво, че лекарката ми е взела всички мерки от рано. 
Каза ми, че тя ( Жекова ) е професионалист и е моят човек, да й се доверя напълно ( нещо, което бях направила много отдавна ).
Та ми е малко странно дали понякога думите му се преиначават, излизат от контекста или просто се препредават грешно. Нека се успокоим, мисля, че до сега всяка си е намерила лекар, на който има доверие и според мен трябва да се следват съветите и предписанията само на този лекар. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 164
И аз днес направих разходка по плажа и постоянно заглеждах количките. 😄 Сайбекс балио С ми беше и на мен фаворит, но няма шанс да я прибера в багажника на колата. Уж бях избрала количка, но вчера ходих в Айко, Рая тойс и Хиполенд и ми стана пак една голяма каша в главата. Та гледах после до 12 вечерта колички, столчета и кошчета, направо ми стана лошо. Новото 20, което реших (надявам се окончателно) е да взема Cybex Eezy S Twist и кошче за кола Cybex cloud z. Като цена излиза около 1000лв, но ще пропусна обемния кош за новородено, защото кошчето за кола има пълно легнало положение.
Към момичетата с по-обемни форми имам въпросче... как сте със сутиените??? Аз
често казано се чудя откъде да взема, защото най-големия номер от HM вече ми е доста малък 😔
За магнезия - имах контракции към 15 г. с., но при прегледа АГ каза, че е добре шийката и така и не съм го почвала. Но бих се доверила изцяло на лекаря, ако каже - ще пия, ако не каже - не пия.
Вие ходихте ли на ехокардиография? Аз имам час за утре и се чудя какво представлява прегледа. Само с ехограф ли гледа?

# 62
  • Мнения: 205
Тара аз си поръчвам от Астрарикс или Веледа. Добри са им.
Блазе ви за дългите разходки, аз днес цял ден го излежах в болницата, но утре сутрин да ми пуснат изследванията и си отивам.

# 63
  • Мнения: 921
Тара защо сте на ехокардиография - някакъв проблем с бебчето или вие сте решили? Мен никой не ме е насочвал към такъв доктор и затова се чудя 🤔

# 64
  • Мнения: 727
Записвам се в темичката, че ще я изпишете докато се включа. Хич не съм на кеф днес, то и вчера не бях. Изобщо това тъпо обременяване с глюкоза ми скапа уикенда. Днеска решихме да пробваме количката дали влиза в багажника на моята кола. Е, познайте! Влиза ама с много гимнастика.. то сваляне на колелета, то чудо. Не ми стига, че съм с две врати и там ще е трудно. Та, сега дилемата е да махаме газовата бутилка и да карам скъпо на бензин (гори 15 градско), да се мъча да натиквам всичко някак или да продадем колата, която купихме преди 2 месеца... Grinning Отделно ми се стори супер трудно сгъването на количката, а уж беше лесно в магазина. После имах 2 изцепки докато шофирам и съвсем се почувствах като идиот, който не може да се справи с елементарни неща. Поревах си яко като се прибрах и сега гледам тъпо в една точка.
Оплаках се. Joy
За стяганията и аз ги имам, но сравнително рядко. Май при по-дълго вървене. Доста бързо се измарям, чак се дразня. Пия Магнезий 2х1, но понякога го пия само веднъж, че и на мен ми идват много хапчетата.
Забравих какво друго сте писали, сори.

# 65
  • Мнения: 240
Запис и от мен в хубавата темичка. Благодаря, Дриймче, както винаги е безупречна!

get_real Аз също съм киноманка и точно днес разглеждах програмата на София филм фест. Със сигурност ще се пусна на няколко филма. Ти към кои си се насочила?

Тара. Ако става въпрос за гледане на плода, прегледът е между 20-30 минути, само с ехограф през корема. Гледа се обстойно сърчицето на бебето, прилича на феталната морфология.
Иначе ако става въпрос за ехокардиография на майката не съм запозната. Успех! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 164
dream123 АГ ме насочи профилактично. В петък съм на ФМ при нея и каза да нося
изследването.
mystic193 каква количка си взе? Че и моя зор е много голям с колата. Даже мисля преди да я купя да помоля да ми я дадат да пробвам дали ще влезе в багажника. Пробвай като за начало с цялата галимация по махане на колела и набутване, пък ако ти дойде в повече тогава махай бутилката.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Тара, как така не се събира в колата ти Сайбекса? Той като се свие става супер малък. Тоя другия сайбекс Изи с е с малки гуми. Не те ли притеснява това?
Мистик, съжалявам за каръшкия ти ден 😞 Всеки има такива, кофти е.
И за твоята количка се чудя как така не се събира?
Не ги ли прибирате сгънати в багажника?
На мен като се сгънат всичките ми изглеждат толкова малки, не мога да си представя да не се събере. Ние хич не пробвахме в наща кола 😂 Багажника е голям, ама все пак... 🤔

# 68
  • Мнения: 164
Lemons багажникът ми е много малък и имам газова бутилка, отделно и стандартните работи като аптечка, пожарогасител, масло, антифриз и ей го на̀, място няма. 😄 С малки гуми е да, но не ме притеснява, пък и друг избор нямам. Живея далечко и без кола няма как.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 437
Мистик, в ретрограден Меркурий сме, просто го изчакай да мине и ще ти просветне. Още няколко дни са.

Analuna, ще седна с работния си календар и календара на Киномания и ще гледам всичко, което мога Simple Smile значи ще знач след няколко дни, защото това го правя в таблица и пиша, бриша, трия, сменям, пустосвам. Накрая винаги се случва така, че пропускам някой от заплютите, но ще се напъна. Защото имам и няколко дни, в които ще мога да гледам 2-3 един след друг. Само се чудя с кръста как ще съм. Ще си взема от колата облегалчицата, хахха. Като съм готова, ще напиша тук Simple Smile

Някой над нас кърти с хилти. Започна към 20, още работят Simple Smile веселба!

# 70
  • Мнения: 727
Сгъната де Grinning
И на мен така ми изглеждаше супер малка, викам си няма как да не се побере. Grinning В другата кола влиза.
Проблема е газовата бутилка, ако я няма ще влиза и в моята без проблем.
Обаче да ви кажа доста място си заема, не ни виждам живот и здраве като тръгнем на път. Ще ни трябва ремарке. Joy
И си представих как трябва да излизам 20 мин по-рано да закачам столчета, да сгъвам и набутвам количка. Доста по-лесно си го представях. Викам на ММ "да не съм чула после колко ни е лесно на жените цял ден да бутаме количките в парка" Grinning Grinning
Get_Real, сега всичко придоби смисъл като спомена ретроградния! Grinning

# 71
  • Мнения: 3 962
Миналия път имах на АВС дизайн количка, а карах Нисан Микра с газова. Няма да ви казвам как не се събира. Та се бях принудила да си свалям облегалката на едната задна седалка, иначе никакъв шанс да събере нещо повече от била чанта 😀

# 72
  • Мнения: 147
Аз определено се замислих дали магнезият ми помага за контракциите, мисля че не... Но евентуално ми помага да нямам крампи в прасците през нощта. През първата бременност също го взимах и всичко беше наред де.

Някой пита как си усещаме момиченцата в корема. Аз усещам нещо като побутване, почукване по веднъж (за съжаление рядко ми е чувството "уау, колко е прекрасно!" Joy) Радвам си му се, ама ритничетата не са особено приятни. Grin Усещам бебето най - рядко поне на няколко часа и май няма засега редовни часове на спане и на парти. Smile
Мъжът ми го усеща често като се движи, но синът ни си задържа за 5 секунди ръката върху корема и нещо друго го влече и се отказва. Така че той още не е усетил бебето (23+2 г. с. съм).
За щастие съм нямала досега период, в който не съм усещала бебето цял ден (както някои писаха преди 2-3 седмици). Със сигурност ще изперкам докато разбера, дали всичко е наред.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 23:00 от Frest

# 73
  • Мнения: 244
Супер  дрешки, явно са за заредили  тъй като аз декември взех някои неща но зимни  тъй като с трето дете знам кога и какво ще ми трябва, а друг е въпроса  че.човек винаги се изкушава. Явно ще накарам мм да минем като ходи до софия през седмицата. 
Относно количката на чиполино  ,лека е,маневрена  ,никак не е зле,въпрос на вкус с второто имахме подобна.

# 74
  • Мнения: 35
Добър вечер на всички Мамии тъйй като съм доста ефектирана и искам да споделя... работя в фирма Зора днес си гледам Осигоровките така както ме осигоряват на 1200 лева изведнаж ставам на 850 законно ли е все още съм в изпитател срок до първи април не съм уведомила никой за мойта бременност  по закон имат ли право да ме уволнят

Общи условия

Активация на акаунт