👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 22 947
  • 723
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14
Пламъче ние сме в 22г.с. може би сме малки още и затова немога да усетя как се мести и движи..незнам първа бременност ми е и всичко необичайно е ново за мен..дано и занапред да е наред🎀❤

# 76
  • Мнения: 419
Според вас има ли разлика в движенията на момченцата и момиченцата?😂😂
Риторичен ми е въпроса😁

Риъл,стискам палци утре за ФМ.Да разказваш😊

# 77
  • София
  • Мнения: 2 439
Радостина, питай в Майчинството счетоводно, там има много компетентни. Това, което аз зная, е че ако си в изпитателен, могат да те освободят по всяко време, затова е добре до 2 април да не знаят. А на 2 им носиш заверен документ и им искаш входящ номер, за да те пази законът.
Вече за размера на осигуряването не зная, може би зависи от това какво пише в договора.

Пеперудена, непременно. Зная си го аз, че
ще ме наплаши пак, подготвила съм се психически

# 78
  • Мнения: 277
Добър вечер на всички Мамии тъйй като съм доста ефектирана и искам да споделя... работя в фирма Зора днес си гледам Осигоровките така както ме осигоряват на 1200 лева изведнаж ставам на 850 законно ли е все още съм в изпитател срок до първи април не съм уведомила никой за мойта бременност  по закон имат ли право да ме уволнят
Ако имаш съмнения някакви най-добре попитай някой адвокат или счетоводител на заплати.
Аз до колкото знам ако си в изпитателен срок в полза на работодателя дори и да си бременна той има право да прекрати по всяко време Sad . Закона ни пази като бременни чак след изтичане на изпитателния срок.
Ако имаш съмнения, че ще направят това наистина се обърни към адвокат да разбереш какви са ти възможностите.
Стискам палци всичко да е наред и все пак работодателят да излезе свестен ...

# 79
  • София
  • Мнения: 7 645
Добър вечер и от мен Simple Smile

Днес сглобихме количката, супер е Simple Smile
Писахме домашни, бяхме до историческия музей, после на хапване (аз само гледах) Simple Smile Генерално поразпуснахме доста.

Някой писа за феталната ехокардиография. Миналата седмица бях при доктор Маринов, оказа се че е абсолютно задължително за хора с гестационен диабет или подобни проблеми, защото макар и рядко можело да се получи някакво задебеляване на някаква стена и да доведе до временна дихателна недостатъчност след раждането (която минавала все пак де).
При мен няма проблем, иска ме пак в 28-30гс да види пак тази стена.

Прегледа е само ехографски и гледа само сърцето и някакви кръвотоци по артериите на самото бебе към него.

Утре и аз съм на преглед (2-ра фетална) при следящата ме, ще й предам инфото от Маринов.
Отделно бях на нефролог заради онзи проблем с белтъка. Откри ми хидронефроза на единия бъбрек, за сега била физиологична, от бременността и ще я наблюдаваме... ама честно казано вече аз дори не реагирам нормално на всичко ... Дори не се шашнах от това, а имам представа колко сериозно може да стане ...
Та ще предам и тези “новини” на лекарката, която май от мен само усложнения, друго не вижда и не очаква... всякакви дребни неща.
Е, поне според всички бебето е мноого добре, то живот се живее, ама нека оцелея и аз та да му го дам Simple Smile

Лека вечер на всички

# 80
  • Мнения: 35
то в тая скапана държава закони няма за нас трябва да сме като ритани кучета....
Добър вечер на всички Мамии тъйй като съм доста ефектирана и искам да споделя... работя в фирма Зора днес си гледам Осигоровките така както ме осигоряват на 1200 лева изведнаж ставам на 850 законно ли е все още съм в изпитател срок до първи април не съм уведомила никой за мойта бременност  по закон имат ли право да ме уволнят
Ако имаш съмнения някакви най-добре попитай някой адвокат или счетоводител на заплати.
Аз до колкото знам ако си в изпитателен срок в полза на работодателя дори и да си бременна той има право да прекрати по всяко време Sad . Закона ни пази като бременни чак след изтичане на изпитателния срок.
Ако имаш съмнения, че ще направят това наистина се обърни към адвокат да разбереш какви са ти възможностите.
Стискам палци всичко да е наред и все пак работодателят да излезе свестен ...

# 81
  • София
  • Мнения: 441
За жалост, ако си в изпитателен срок, могат да те освободят дори и при бременост. Измислят си, разбира се, друга причина - примерно, че не се справяш добре и ...
Дори адвокат не може да помогне в този случай... дано при теб не е така.
А за осигуровките... ако сте месец назад и сега ти излизат за януари, може би просто са намалили осигурителната основа от новата година ( на теб или на всички от фирмата ).
Според мен без да се притесняваш, попитай за причината на смяна на осигуровката. Може да няма нищо общо с бремеността ти.
Стискам палци всичко да е наред, да има нещо объркано с осигуровките и да си работиш спокойно до 01.04 🥰😘

# 82
  • Варна
  • Мнения: 338
Ох, нещо беше станало и не ми излизаха нови коментари, викам си тези момичета голямо затишие днес, има нещо гнило Grinning а тоо, изписали сте три страници.
Голямо хойкане беше днес и при нас. На няколко пъти коремката ме схвана, но отминаваше. Поизморих я бебката Grinning
Разписах се в Пепко, някой беше питал по-рано, от НГ до сега ходя три пъти, но като цяло за момиченца избора не е голям и всичко е обрано, но това не попречи да си тръгна с една торба Grinning Тази вечер ще се спи като къпани Sleeping

# 83
  • Мнения: 98
Добър вечер и от мен!,Темата е супер!,Аз да се оплача малко ,на 2,3 пъти ми се случва едно сърцебиене мн неприятно, все едно извън ритъм излиза сърцето ,без да се натоварвам,пр.както си лежа.Ходих до спешното единият път вс беше наред с ЕКГ и кръвно.С високо кръвно 6ъм и пия лекарства.Другото което усещам е като ,задух пристъп вс едно,нз дали добре обяснявам.Мисля си дали е нормално,на някой,случвало ли се е?Лятото ми се случи подобно нещо,като паник атака биха ми успокойтелно😔😔😔😔Дали пък не е щитовидна или недостиг на нещо ,но вс месец пускам кръв и урина и вс е наред.Съжалявам за целия роман,на някой случвало ли се е подобно нещо?

# 84
  • Мнения: 244
Еее аз мислех че още може да не са заредили летни дрешки, а то какво се оказа. 🙁
Момичетата май повече  ритат и са по активни от момченцата 🙂🙃🤭 И аз почивам 26с. Най накрая  но тези дни покрай децата и това че са почивни дни доста си похапнах то пица,  сладки  баница  ужас  ужас  не ми се мисли,ще  почакам ден,два и тогава ще се престраша да се премеря.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 00:18 от Anichka123

# 85
  • София
  • Мнения: 441
Добро утро!
Сънят при нас е мираж 🤪 В последно време сме много активни вечер 💙 (22+3), а сутрин след цялото парти сме мнооогооо гладни 🥰

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 07:06 от engruseva

# 86
  • Мнения: 696
Лягайте и спете, аз тази нощ от 2:40ч до 4:40ч борих температури и сега съм парцал, детето спи, а аз се чудя как ще ставам с новородено Sad

# 87
  • Мнения: 27
Добро утро,
пожелавам ви чудесна седмица! ☺️🌄
И да се включа и аз към не спалите... явно е такъв периода (22+1).Някой друг, да го болят мощно бутовете от това спане настрани?😁

# 88
  • София
  • Мнения: 2 439
Ето ме - болки в тазобедрените (по-малко от предните дни заради ожесточеното ходене вчера), първи кошмар (свързан с котката), 6 (шест) ставания до ВЦ - отделно от кошмара. Към 8 ч. бях сменила всички панички и храни на котето, простряла пералня, пуснала пералня, сменила чаршафите, минала през банята, прибрала поредната порция дрехи, в които вече не влизам, изпратила 2 служебни мейла и сега чакам да стане 9 да бия Клексана и да изчезвам към ФМ.
Май си взех дозата домашна работа за деня, а тепърва имам още доста задачи навън. Мисля, че приливът на енергия е, защото чакам приятеля ми днес, голяма радост пада Simple Smile

# 89
  • Мнения: 3 978
Добро утро.
И аз в клуба на ненаспаните. Опитах се да си почина вечерта, детето вдигна температура, котката за първи път откакто я имаме се изпика извън тоалетната, мъжа се прибра в 12, детето се събуди. После съм заспала, но сънувах кошмари как се карам с моя баща за името на бебето... Ходих до офиса да си взема лаптопа, сега чакам пред кабинета на педиатъра и съм като парцал.

Общи условия

Активация на акаунт