👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 23 147
  • 723
  •   1
Отговори
# 660
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
42 отговора и очаквам нещо кой знае какво, пък то пак седмици и дни 😁
По моя календар от 27с съм 7м, но не от 26,или 25. Влезна ли в 27 тогава си го смятам. Така гледам, че вече ми съвпадат и дните с термин, и 40та седмица ми се пада точно на датата на термина.  Аз бях дала пример с годините .. станах на 28 тая година, но не казвам че съм на 29 😁 И в крайна сметка не мисля,че е кой знае какво дали някой ще брои 5 дни напред или назад. С Ирина гледам, че имаме ден разлика в термина, ама аз чакам 14.03, че да съм в 27с, че да кажа че съм в 7м.

Днес бяхме цял ден навън. Детето игра в парк, после разходка с бебе, кафе, хапване и сега ще се къпем и направо ми иде да заспя още от сега 😁 Чудих се дали да го пускам на градина..Ама при нас като че ли няма толкова болни. Ще ходи утре, пък ще видим следващите дни. Намерих си всички части от кошарата, та сме си с преносимата ние. Така и така детето след година и половина сигурно ще го местим при батко си, на неговото легло, пък на баткото ще трябва ново. Реших да си спестим кошарата. Само не помня въртележките за легло, можеше ли да се закачат на тези кошари преносимите? Изобщо се чудя да купувам ли всъщност. Ние ще сме повечето време навън, вечер също няма да се прибираме рано, рано.. може би направо активната гимнастика после ще ползва. С Алекс май не сме ползвали толкова тая въртележка.. Пък ако трябва ще впрегна дребния в тая роля 😂 Да пее и танцува

# 661
  • Мнения: 696
Аз пък с ново 6, имам една капка кръв на бельото, сега се чудя от какво е, днес бая чистих, мъкнах тъпотии, но пък е само една капка, на тоалетната хартия няма нищо, рових вътре с пръсти, няма оцветяване, дето се вика ако не бях с ежедневна превръзка заради глобусите, които си слагам, нямаше и да разбера сигурно Sad

# 662
  • Мнения: 3 984
Кристиана, закачат се. Макар че аз имах една, беше много дразнеща и бързо я разкарах. Та така и не съм ползвала.
ШукМ, някакви болки имаш ли?

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 19:09 от Аmélie

# 663
  • Мнения: 632
Благодаря ти,Мардина! Точно това казвам и аз,както са твойте изчисления и на твоята Аг. 1+1 ден,вече е първи ден от 2 г.с. и т.н. Затова написах на Мистик,че щом е в 26+5 дни има пълни 26 седмици и 5 дни от 27мата.На приложението и ще се покаже,че е 27 weeks,когато вече ги завърши ,което ще е след два дни.Но тя от 5 дни вече е в 27 седмица и 7 месец.
Обаче тук аз напиша ли нещо,става една.... Simple Smile
Както и да е,разбрахме се ,че не давам акъл,а просто казвам как се изчислява в коя седмица си точно,а иначе всеки да си ги смята както иска. Simple Smile

Зодия Телец съм!

# 664
  • Мнения: 696
ШукМ, някакви болки имаш ли?
Нямам болки

# 665
  • Мнения: 955
ShukM, на мен 2 или 3 пъти ми се случи. Ходих всичките пъти на лекар веднага и всичко беше ок. Така и не стана ясно от какво бяха тези 2-3 капки.

# 666
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Аууу  неделен скандал ейсс, вадя пуканките Grinning Fries
Аз пък ще ви кажа на свеки сметката относно месеците и бременеенето. Значи последния ден от цикъла при мен 23.09 + 7 дни = 29 (влиза и 23) + 9 месеца, и е готов термина 29.06. Значи на всяко 29 число влизаме в следващия месец. Пак според нейната сметка  датата на последния цикъл е най- близкия ден до раждането. При мен с предишната бременност излезе съвсем точно по нейните изчислявания. Аз гестационни седмици не гледам, защото никоя не е забременяла в първия ден на последния си цикъл:joy:

# 667
  • Мнения: 76
Има ли момичета с предна плацента? Притеснява ме, че не усещам бебка особено често и силно, както някой от Вас описват, нито пък ми се мърда корема. Преди повече от седмица я усещах сякаш повече, сега се е обърнала по друг начин ли, усещам рядко и много леко потупване... Аз съм и пълничка и съответно подкожните мазнини по коремчето са доста. Сигурно и това оказва влияние. В 25 г.с. и 5 дни съм.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 338
Ох, Ирина, достатъчно, не мислиш ли!?  Влизам, имам 40+ коментара и всички се въртят около твоето настойчиво мнение. Всеки е напълно свободен да брои както си иска! Не е нужно да си налагаш мнението! Да не говорим, че не разбирам защо толкова си се вглъбила в тези дни и седмици всеки път..... ама и грам не ме интересува!
Ние днес бяхме из морската с кумовете, направо си беше лятоо🌞 много хубав ден, мм не иска да се връща на работа утре, миличкия😏 ама и аз не искам да го пускам де!🥺

# 669
  • Мнения: 346
Queenoflove аз съм с предна и усещам движения , не много силни. Понякога са силни де направо се виждат от корема , но чак такива които всички ги описват не , по - скоро като газове буквално като газове ги усещам през повечето време , но смятам че е нормално

# 670
  • Мнения: 165
queenoflove аз съм с предна плацента в 22гс + 5 и също не усещам особено много. В началото, когато беше с главата на горе усещах по-осезаемо, после като се обърна с главата надолу по-слабо. На ехографа ми казаха, че е с гръб към корема ми, което допълнително намаля чувствителността.

# 671
  • Мнения: 346
Като забравих да допълня,че съм 25г.с 4дни

# 672
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
queenoflove Аз да си призная, забравих с каква плацента ми казаха последно 😁
Само че и аз не винаги усещам много силно бебето. Даже тия дни мислех, че си е сменило позата и като нищо може да е с гръб и да не усещам крака и ръце. Последно беше и седалищно, но и за това не съм сигурна в момента. На моменти се филмирам, ама гледам да не го мисля много. Поне 4-5 пъти на ден имам отчетливи движения, особено вечер, та мисля че е ок. Сигурно и още мърда ама няма как да усетя всичко. С малкия не помня как беше също.. Като съм вървяла повече пък изобщо не го усещам, чак като седна да почина започва да се обажда.. Но ден с ден не си прилича.

# 673
  • Мнения: 3 984

Както и да е,разбрахме се ,че не давам акъл,а просто казвам как се изчислява в коя седмица си точно,а иначе всеки да си ги смята както иска. Simple Smile

Това че ТИ казваш нещо, не го прави по презумпция правилно! Тоест, и ти влизаш в графата да си ги смяташ както ти е кеф.

Queen of love, нормално е с предна да усещаш по-слабо.
ШукМ, според мен се наблюдавай, ако имаш нови капки отиди да те видят.

# 674
  • Мнения: 21
Аз също съм с предна плацента по скоро осещам пърхане на пеперуда

Общи условия

Активация на акаунт