Мартенското слънчице намига, нов човек в семейството пристига

  • 34 758
  • 675
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 95
Хахаха, и мен взеха много често да ме проверяват 😂😂😂 😂
И всеки ден трябва да отговарям на въпроса: "Тежи ли ти?" 😂 Аз вървя като 🐢, защото ми е съвсем леко! 🤣

# 31
  • Мнения: 43
Благодаря за новата тема. Страхотна е.
Вижда му се края. В петък ще направим секцио, силно се надявах да родя и нормално до тогава, но освен ппе усещам бебето вече много ниско и всичкия дискомфорт... Други признаци няма... А по сладките движения (който ще ми липсват 😊 ) разбирам, че си му е тесничко вече.. Но няма желание да излиза и още... Честно казано си мисля, че дискомфорта, корема дори ои дебелия ми задник (знам че няма да гои сваля много скоро) трудното ставане от легло... Ще ми липсват... Ако имам време да се замислям и изпитвам тези емоции де 😂
Спрях магнезиите, пия желязо и неоренал... Ям като за световно и по цял де да лежа... Чувствам се като "мърда"
Ношниците ми са стандартните с копчета и слон 🐘 със сърца.. Направо страхотни напълно ще подхождат на фигурата ми... 😂 Честно казано едвали ще ми е до това как изглеждам с тях, със сигурност няма да ми е готино с нея...
Опитвам се да бъда спокойна, въпреки, че ме е страх.. И ти много и се вълнувам и притеснявам... Изобщо съм кълбо от емоции и нерви. Незнам как ме търпи мм.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Момичета, изследвали ли са ви общ белтък и албумин в кръвта? Как сте с кръвното? Simple Smile
Кръвното около 100/70 рядко 90/60. Албумина и общия белтък са ми ниски, даже преди няколко седмици се наложи да си купя банка Албумин да ми влеят, защото както се изрази АГ Албумина ти хич го няма... Сега се вдигна малко, но пак е под долна граница.

# 33
  • Мнения: 346
DimitrovaGraciela защо ще ви правят секцио?

# 34
  • Мнения: 30
Ние днес бяхме на тонове и след това ме провериха и за разкритие. Само 2 см, като лекарката каза, че главичката не е слязла където трябва и май , май не се очертава скоро. Имам 8 дена да термин и се надявам дотогава нещо да се случи. 🙏😀
Докторката предложи да се видим в събота пак (29.02.) , казах и че тогава не искам да се виждаме хич ... 🤣🤣🤣
Не ми си преносва определено ... а и последно бебка беше с (евентуални) размери 3.700 , ако изчисленията на ехографа са верни - вече може да сме 4 плюс. Не знам откъде ще излиза... 😣🤣🤣 Да си призная хванало ме е шубето ...
Иначе поне е все още доста активна , постоянно ритка и мърдука , което ме прави спокойна, а и явно още си и е широчко.
Явно просто си и е добре вътре. 🤷‍♀️ Само дето мама вече трудно издържа да се движи като валяк ... но каквото - такова. После може би наистина ще липсва това чувство.
Пожелавам успешно и леко раждане на всички мами , на които скоро им предстои. И честито на тези с бебчета вече. ❤❤❤❤❤

# 35
  • София
  • Мнения: 198
Честито на родилите тези дни мами! Да са ви живи и здрави бебчетата! Simple Smile)

И аз бях днес на тонове. Много се възмутих, че една бъдеща майка не спря да кашля в чакалнята и после още 20-30 минути в помещението за тонове.. Не носеше и маска. Помолих да проветрят след нея, но после сума ти бременни лежаха на същата кушетка Cry Може и да не е било заразно, но майка й беше с нея и ме чу, като помолих да проветрят и не каза нищо.. та се съмнявам, че си е била наистина болна Sad

Опитах отново да се пазаря с лекаря да ме чака до последно за секциото, но не е навит :/

Поне завърших деня приятно с йога за бременни 🧘‍♀️

# 36
  • Мнения: 45
Niya, поради каква причина лекаря не иска да те чака?
Аз също ще съм секцио, бебето е седалищно , но няма да е със записан час.
Когато започне естествено  раждането ще направим операцията .

# 37
  • София
  • Мнения: 198
Niya, поради каква причина лекаря не иска да те чака?
Аз също ще съм секцио, бебето е седалищно , но няма да е със записан час.
Когато започне естествено  раждането ще направим операцията .

При теб може би е първо раждане? Тогава са склонни да чакат, а има и лекари, които някак си успяват да обърнат бебето и за нормално раждане, но не всеки път е възможно..
За второ секцио не са навити да чакат, защото на теория дори най-малката родова дейност създавала голям риск.

# 38
  • Мнения: 7 708
и за бях на преглед на 25ти, 38+1, тоновете са добре ... то се чувствало добре, водите леко намалели (това не разбрах дали да ме притеснява) ... така и не разбрах дали бебето върви напред и колко грама е, докторът бързаше да ми обяснява за друго момиче, което като мен със седалищно бебе решило да чака и сутринта родило със седмица по-рано и малко съжалявало, заради болките от започване на родовия процес, които в случая са напълно излишни да си причиняваме хах но аз съм мазохист и ще си чакам 😂 искам само да изтърпи седмица и половина още, аз даже чантата за болницата не съм си приготвила, а не ми трябва почти нищо ...
чудя се дрешките за изписването дали да ги взимам или после да ми ги донесат

# 39
  • Мнения: 9
и за бях на преглед на 25ти, 38+1, тоновете са добре ... то се чувствало добре, водите леко намалели (това не разбрах дали да ме притеснява) ... така и не разбрах дали бебето върви напред и колко грама е, докторът бързаше да ми обяснява за друго момиче, което като мен със седалищно бебе решило да чака и сутринта родило със седмица по-рано и малко съжалявало, заради болките от започване на родовия процес, които в случая са напълно излишни да си причиняваме хах но аз съм мазохист и ще си чакам 😂 искам само да изтърпи седмица и половина още, аз даже чантата за болницата не съм си приготвила, а не ми трябва почти нищо ...
чудя се дрешките за изписването дали да ги взимам или после да ми ги донесат


Привет, къде ще раждате ? Моето бебе също е седалищно  ( тайно се надявам да се завърти, но д-ра не ми дава мн надежда :Д ) и в петък трябва да планирам секцио... Д-ра ми не иска да чакаме, защото тогава ще се води спешно секцио ии предпочита да не стигаме до там ии мисля, че и аз не предпочитам в тази ситуация ...

# 40
  • Мнения: 7 708
Скрит текст:
и за бях на преглед на 25ти, 38+1, тоновете са добре ... то се чувствало добре, водите леко намалели (това не разбрах дали да ме притеснява) ... така и не разбрах дали бебето върви напред и колко грама е, докторът бързаше да ми обяснява за друго момиче, което като мен със седалищно бебе решило да чака и сутринта родило със седмица по-рано и малко съжалявало, заради болките от започване на родовия процес, които в случая са напълно излишни да си причиняваме хах но аз съм мазохист и ще си чакам 😂 искам само да изтърпи седмица и половина още, аз даже чантата за болницата не съм си приготвила, а не ми трябва почти нищо ...
чудя се дрешките за изписването дали да ги взимам или после да ми ги донесат


Привет, къде ще раждате ? Моето бебе също е седалищно  ( тайно се надявам да се завърти, но д-ра не ми дава мн надежда :Д ) и в петък трябва да планирам секцио... Д-ра ми не иска да чакаме, защото тогава ще се води спешно секцио ии предпочита да не стигаме до там ии мисля, че и аз не предпочитам в тази ситуация ...
аз не се и надявам да се завърти ... мързелче 🤭 към Селена съм се насочила, при Борислав Иванов се следя ... не ме интересува, че ще се води спешно, щом той казва, че няма риск да се чака, появи ли се такъв - няма чакане ... единствено бих посочила датата на термина за планувано ... и пак не съм много сигурна дали бих 😂 но не искам да преносвам

# 41
  • Мнения: 6 293
Бях на консултация преди малко.Бебето е вече към 3кг,уж 😁.В 36гс,наместило се е вече в малкия таз,готово да излиза.Според лекарката,започне ли процеса,щяло да стане бързо.И тук се почват терзанията ми,ще имам ли достатъчно време,да изчакам мъжа ми и да тръгнем към болницата.Ако е на работа,кажи-речи час и половина ще са ми нужни да отида 🙄.Сестра ми и тя преди време ми припомняше,как за малко да роди втория ми племенник в колата 😂.Та така,ще стоя на нисък старт,и ще чакам ⏳

# 42
  • Мнения: 272
Аз имам същия проблем с мъжът ми, отива на работа след обяд и се прибира късно вечер, късно вечер му трябват 20 минути до вкъщи, но към 18 му трябва поне 1 час да се прибере. Ако запопна с контракции мисля че няма да проблем, но ако ми изтекът водите... Не знам точно какво да правя. Имам 2 приятелки, които са на 5 минути от нас и май на тях ще разчитам. Остава ми седмица до термина и почвам леко да се побърквам. Даже мисля кога точно да се обезкосмя, че да не ме бръснат в болницата...много глупости имам в главата

# 43
  • Мнения: 6 293
Да не живеем с теб в един и същ виалет,същата работа е и при нас с пътуването 😂.
Не мога да се сетя в момента,но ако ти е първо раждане,не стават чак толкова бързо нещата.То верно,че всичко е строго индивидуално,но ако ти е за първи път,ще имаш доста време.При мен бяха почти три дни 😁.

# 44
  • Мнения: 1 041
На мен моят АГ ми е казал: Като са на под 5 минути контракциите, тогава ще тръгваш към болницата, няма да бързаш..
А за водите - до 2 часа.. Simple Smile

Смятам , че време има достатъчно, първа бременност ми е, няма да се случи бързо .. 😬
На ММ също му трябва час да стигне до нас в час пик, а от нас до болницата после още 20 минути, но грам не се притеснявам за тази подробност. Няма да родя в колата, това е сигурно.
Още повече , не знам защо, но повечето раждания започват късно вечер, така че - в този аспект съм учудващо спокойна..

Нашите тонове в понеделник бяха окей, утре съм пак. От днес съм вече 38+0, малкият мъж е 3250 (уж..) ама хич не им вярвам.. 😅
Надявам се другата седмица вече да се ражда (искаме Мартенче вкъщи.. 💕), но той си знае!

Общи условия

Активация на акаунт