СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 2

  • 19 492
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
И моят мъник се лигави много и постоянно бърка в устата вече и с краче беше много смешно ,но зъби още нямаме от 2 дни отказва да яде както трябва и засега го отдавам на зъби ... Искам да попитам gergana.1  това със витамин Д на биберона някакъв метод за отказване ли е ? Или някой друг ако знае ... ние сме доста често с биберон все още не ме притеснява за сега ,но е хубаво да знам как мога да го откажа

# 16
  • Мнения: 15
И моят мъник се лигави много и постоянно бърка в устата вече и с краче беше много смешно ,но зъби още нямаме от 2 дни отказва да яде както трябва и засега го отдавам на зъби ... Искам да попитам gergana.1  това със витамин Д на биберона някакъв метод за отказване ли е ? Или някой друг ако знае ... ние сме доста често с биберон все още не ме притеснява за сега ,но е хубаво да знам как мога да го откажа

Не е метод, така ни е по-лесно да го даваме сутрин, на гладно, вместо да седя да чакам да капне от шишето. Капвам върху биберона, и хоп в устата. Бебчо му се мръщи, и заради това вече не си иска бибероните 😆

# 17
  • Мнения: 131
Здравейте. Имам следния въпрос:може ли да се даде картофче на пара в мрежичка или не е ок?  Утре е трети ден захранване с картофче. Мерси предварително.

# 18
  • Мнения: 106
Здравейте. Имам следния въпрос:може ли да се даде картофче на пара в мрежичка или не е ок?  Утре е трети ден захранване с картофче. Мерси предварително.
.
Аз не мисля че е окей бях чела някакви неща но не се сещам точно ?,нека мамите с опит да кажат също

# 19
  • Мнения: 1 554
Аз на петия ден в отчаянието си да изяде нещо дадох силиконов накрайник с дупки. Пак като мрежите са, но силиконови. И вътре с пюрето го напълних, не с парчета. Пъхаше в устата и стискаше, но като вкуси пюрето, пак изплюваше.

# 20
  • Мнения: 15
Аз на петия ден в отчаянието си да изяде нещо дадох силиконов накрайник с дупки. Пак като мрежите са, но силиконови. И вътре с пюрето го напълних, не с парчета. Пъхаше в устата и стискаше, но като вкуси пюрето, пак изплюваше.
Картофчето, самостоятелно не е много вкусно 🙂Сложете нещо сладникаво при него - морков, тиква или пащърнак

# 21
  • Мнения: 1 554
Аз на петия ден в отчаянието си да изяде нещо дадох силиконов накрайник с дупки. Пак като мрежите са, но силиконови. И вътре с пюрето го напълних, не с парчета. Пъхаше в устата и стискаше, но като вкуси пюрето, пак изплюваше.
Картофчето, самостоятелно не е много вкусно 🙂Сложете нещо сладникаво при него - морков, тиква или пащърнак

А, тиква дадох, много вкусна. Не картоф

# 22
  • Мнения: 325
Привет, моето момиче след 5 дни става на 6 месеца. Почти бяхме заместили обедното хранене и от 2-3 дни отказва да яде. Не знам дали не е, защото има доста гъсти сополки и много я тормозят. Бяхме на консултация, не била болна. Дадоха ни направление за изсшедвания и ехограф- кажете в София къде мислите да ги водите за този преглед с ехограф след навършени 6м?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 532
Привет, моето момиче след 5 дни става на 6 месеца. Почти бяхме заместили обедното хранене и от 2-3 дни отказва да яде. Не знам дали не е, защото има доста гъсти сополки и много я тормозят. Бяхме на консултация, не била болна. Дадоха ни направление за изсшедвания и ехограф- кажете в София къде мислите да ги водите за този преглед с ехограф след навършени 6м?

Аз съм ги водила в Детско здраве. Сега пак там мисля. Също там водя момчетата на уролог.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 08:34 от katya_pk

# 24
  • MT
  • Мнения: 535
Аз купувам пюретата на плазмон за СЗ И А месото. И някои на Хипп органик, пак за СЗ, ако е нямало на първата марка. В Малта няма голям избор. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 556
И ние имахме заместено хранене, но и тя отказва да яде. Ядосва се много и аз си мисля, че при нас е заради зъбчетата. С биберона на шишето освен, че става по-бързо яденето се и почесва😀

# 26
  • Мнения: 13
Аз чак сега разбрах баща ми за какво говореше като ми обясняваш за объл и остър венец😁
Определено ѝ е побелял венеца на долните резци, ние с баща ѝ само микроскоп не ѝ навряхме в устата сутринта 😂
Знаете ли дали има само тиквичка от готовите пюрета?

Има от тиква (оранжева) Био в ДМ. Аз с тиква започнах, като го правих аз с комбиниран уред, който го готви на пара и пасира, но единия ден не успях да направя и и дадох от ДМ и си яде и от него. Аз лично като го пробвах леко ми нагарча, а това, което правих си сладни, явно тиквата е била по-сладка. Гледам, че всички го минават през цедка. Аз директно и го давам без да го прецеждам :/
Имам въпрос понеже с малките количества, които правя, съм срязала 1 тиква и я държа в хладилника с фолио и всеки ден режа по малко и правя пюре, дали е проблем, че 4-5 дни стои срязана в хладилника?

# 27
  • Мнения: 1 554
Аз също не прецеждам и също държа сряза а тиквата в гладилника.не мисля, че е проблем. Ако стане повече време, ще я замразя

# 28
  • Мнения: 325
Нашата педиатърка препоръча след като навърши 6 м. да въведем месо, 2 седмици след това жълтък и плодовете чак след 7 м. Вие как мислите?

# 29
  • Мнения: 109
Аз чета една книга за захранването "По-здрави бебета" и там пише, че не е хубаво да се използва плод или зеленчук за готвене за бебе ако е нарязан и престоял повече от 24 часа в хладилник. Започвал процес на много по-бързо развитие на бактерии.
Аз тиквата я нарязах и замразих във фризера директно.

Общи условия

Активация на акаунт