Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 60 666
  • 975
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 159
Добри новини ОТО-313 1/2 фаза е завършена положително , остава фаза 2/2 да бъде завършена до няколко месеца. Нека се молим да премине успешно и втората фаза.

# 196
  • Мнения: 5
Здравейте. Някой от вас подлагал ли се е на процедурата дърпане на уши? Четох много интересни мнения за това и смятам да пробвам.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 246
Здравейте. Някой от вас подлагал ли се е на процедурата дърпане на уши? Четох много интересни мнения за това и смятам да пробвам.
Кажи къде ще ти дърпат ушите.
Чувала съм, че е полезно за проблеми с ушите, идващи от евстахиевата тръба. Но си трябва майстор за това.

# 198
  • Мнения: 5
Здравейте. Някой от вас подлагал ли се е на процедурата дърпане на уши? Четох много интересни мнения за това и смятам да пробвам.
Кажи къде ще ти дърпат ушите.
Чувала съм, че е полезно за проблеми с ушите, идващи от евстахиевата тръба. Но си трябва майстор за това.
Леля Тодорка в Градище. Погледнете в гугъл?

# 199
  • София
  • Мнения: 1 246
Сподели дали има ефект. Но ако проблемът не е от евстахиевата тръба, може и да няма ефект върху шума.

# 200
  • Мнения: 159
Хора, мислите ли че проблем със евстахиевата тръба може да причини шум в ушите? , и ако тя се излекува шумът би ли изчезнал ?

# 201
  • Мнения: 1 674
По-скоро да заглъхне. Аз имах такъв проблем, беше се запушила.

# 202
  • Мнения: 4
Здравейте на всички. Не съм мислил, че такъв проблем може да ме споходи, но за съжаление и при мен се появи. Нека започна отначало, моята среща с този безмилостен враг наречен "тинитус".

Всичко започна в началото на февруари тази година, когато една сутрин при рутинното ми протягане след сън се появи това изключително неприятно нещо. Не, това не беше само обикновен шум в ушите, а пулсиращ такъв в такт с пулсът. Нека първо да уточня, че нямам абсолютно никакви други оплаквания, които да са притеснителни (гадене, главоболие, световъртеж и т.н). Не съм боледувал преди да се появи, като кръвното ми съм го засичал по време на тези пулсации и винаги е било нормално - 110-120 на 70-85 с пулс 65-75. Естествено първото нещо, което направих е да отида при джипи-то, която да ме насочи към УНГ специалист. И така се почнаха посещенията на двама оторинголога в порядъка на 2 седмици. Прегледаха ми ушите, носът и гърлото, даже при едната направих и аудиометрично изследване, при което резултатът отново беше нормален, а и като цяло през всички тези месеци не съм усетил загуба на слух. Единият УНГ ми каза, че имам крива носна преграда. Дадоха ми направление за рентген на шията, като се откри, че имам и лека форма на лордоза. Казаха ми, че нямам шипове. И така, бяха ми изписани Кавинтон(в последствие разбрах, че е доста силно лекарство) от единият оторинголог и някакво нерво успокояващо с гинко билоба от другият, като ефектът може да се досетите какъв беше - нулев. Направих си и ПКК + витамин Б12. Резултатите отново бяха нормални, единствено лимфоцитите ми бяха леко завишени, но когато и да съм си правил ПКК, те винаги са били такива.

Сега, малко уточнение за моят проблем. Пулсациите, които чувам са странни, защото първо не ги чувам постоянно и второ има моменти, в които ги чувам по-добре в едното ухо като в другото се получава нещо като ехо. Пулсирането винаги е в такт с пулса, което доста ме изплаши първоначално. При движение на главата надолу, шумът се увеличава за 1 секунда както и при различно й местене, било то наляво или надясно се променя интензивността/нивото на шум. Все още не мога да си обясня как в един момент се появява ей така, може да не правя абсолютно нищо и да започне. Понякога имам и нещо като пристъпи, в които се чува още по-силно, все едно чувам импулси от мозъка.

Реших да преустановя други изследвания до юни заради пандемията. Последните ми посещения бяха при УНГ отново чрез направление. Прегледа ме човекът като му обясних за всичките ми оплаквания. Установи, че имам доста натрупана ушна кал и ми направи промивка. Това, като че ли леко ми подобри състоянието, но не и на пулсациите. Забравих, да споделя, че освен пулсирането усетих и друг шум (не знам точно кога е дошъл той, може и да е бил от доста време и сега просто да ми е направил впечатление или леко да се е увеличил във времето). Той е постоянен, по-нискочестотен като го чувам леко по-силно в дясното ухо. Не ми пречи чак толкова много, трябва да е доста тихо или вечер преди заспиване. Така или иначе и той е неприятен, но има ли шум, който да е приятен...

Последният ми преглед беше при отоневролог, който ми препоръча да си направя ЯМР на главата и шията. Знаех, че това си е доста скъпо изследване, но поне може да изключи доста от по-тежките причини за този ужас. За щастие, нямам по-сериозен проблем. Отново се потвърди кривата носна преграда + киста на подът на единия синус. Другото, което се потвърди е цервикалната лордоза + лекостепенна сколиоза. Отоневроложката ми показа няколко снимки, в които каза, че можело от там да се притиска някой кръвоносен съд. Препоръчаха ми физиотерапия, масажи и като цяло движения на вратът.

Не знам какво повече да изследвам. От всичко, което се начетох разбирам, че такъв тип шум е главно в следствие на проблеми с кръвоносен съд/ове. Растат ми накриво мъдреци в момента (не са избили и нямам болка), но като го споменах това на последната отоневроложка, тя ми отвърна, че нямало как от мъдреци да се появява шум в ушите. Можело да има болка, но не и шум. Колко е вярно това, може да споделите и вие.

# 203
  • Мнения: 2 670
Зъболекарката при която ходя е и хирург и я питах дали е възможно от зъбите, през синусите да се получи този шум (оказа се че корените са ми много близо до синусите на всички зъби) и отговора и беше:
НЕ!

# 204
  • Мнения: 272
Не искам да ти убивам надеждата ,но един колега е от 5 години с пулсации в ухото . Наскоро ходи при УНГ и той му каза ,че може да е от изстинка .

# 205
  • Мнения: 4
Съмнява ме моите да са от прекарана настинка. Не съм боледувал преди да се появят. Отделно при него, те в такт с пулса ли са и постоянни ли са?
Аз си го обяснявам като някакви спазми на кръвоносните съдове. В един момент се увеличава притокът на кръв, което да предизвиква тези пулсации.
Цитат
За разлика от другите форми на шум в ушите, за които се смята, че са причинени от прекъсване между звуците, които ушите чуват, или начина, по който мозъкът ги интерпретира, шумът подобен на пулс има физически източник. Той се дължи на промяна в притока на кръв от близко разположени кръвоносни съдове (в областта на шията, основата на черепа и по-малки съдове в самото ухо).
Уж било по-лесно да се открие такъв тип шум в ушите...

# 206
  • Мнения: 272
Да каза ,че са в такт с пулса му . Просто споделям ,защото и аз не съм се справил с проблема и на моменти е по-лек на моменти по-силен и не мога да установя от какво е . Гледам да не му обръщам внимание и така и не ги слушай мн мн докторите може да те вкарат в голям филм .

# 207
  • Мнения: 2 670
Моя е след настинка и не е в такт с пулса, перманентен. Понякога по-лек, понякога по-силен.

# 208
  • Мнения: 4
Да каза ,че са в такт с пулса му . Просто споделям ,защото и аз не съм се справил с проблема и на моменти е по-лек на моменти по-силен и не мога да установя от какво е . Гледам да не му обръщам внимание и така и не ги слушай мн мн докторите може да те вкарат в голям филм .
Ясно. И аз съм така, някой ден почти ги няма, друг ден почти през цялото време ги чувам. Не пожелавам този ужас и на най-големият ми враг. Да се надяваме, че по-добрите дни ще преобладават. Винаги имам едно наум, когато става дума за доктори.
Моя е след настинка и не е в такт с пулса, перманентен. Понякога по-лек, понякога по-силен.
Това е ужасно. Кога ти се отключи? Намерил ли си нещо, което да помага?

# 209
  • Мнения: 2 670
Имам синузит и зимата като ме хване настинката е гадно. Принципно съм свикнал по някоя друга седмица да съм със запушен нос. Но тогава пробвах някаква домашна прополисова тинктура и мисля че тя изгори нещо. Беше преди 3-4г. и съм позабравил какво стана, но в началото ме болеше ухото а шума беше за минутка две (май като слагах капките в носа) и в един момент постоянно.
Баща ми също е имал шум след настинка като млад, но УНГ-то му е изписало антибиотик. Аз отидох на УНГ чак на 3-тата седмица. А за шума от настинка знам че ако веднага се отреагира минава.
Забелязал съм че от притеснение или много работа пред компютъра се засилва. Връзка с кръвното не намерих

Общи условия

Активация на акаунт