Холандска темичка - за настоящи и бъдещи мами

  • 12 991
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
Pozdravi ot oshte edna maika v Holanida. Malkoto mi momchence a na 3 meseca i dve sedmici i v momenta spi sladko v gradinata Simple Smile. Syjaliavam za latinicata - shte otneme malko vreme dokato sloja kirilca na PCto. Nie jiveem blizo do Haga i dosega si gledah malkoto bebche v kyshti. Za syjalenie mnogo skoro shte triabva da pravia izbor mejdu napuskane na rabotata i detska gradina,,,,i kolkoto i da ne mi se iska shte triabva da se izbira mejdu dvata varianta. Dali niakoi tuk ima opit s detegledachki koito da idvat v kyshti?

Zwezdichka, chudia se dali s teb ne se poznavame. Poznavah edno momiche predi vreme - jiveeshe blizo do Utrecht s myja si.....ima momchence, no izgubihme vryzka...

pozdravi!

# 46
  • Мнения: 7 914
Jylturka ,
 добре дошла сред нас! Hug
За съжаление не съм аз познатата ти понеже нямам още бебче... Rolling Eyes ! Но кой знае мможе пък да я намериш тук във форума   bouquet


За латиницата не се притеснявай ще се оправиш бързо, до опцията за търсене има  KREDOR и можеш да го ползваш за фонетика... само не знам дали  я виждаш като не си регистриран  Thinking

# 47
  • Мнения: 144
zwezdi4ka мерси за кафенцето,а сложи ли му мляко и захар?! Laughingи си ни оставила без закуска ,добре 4е преско4их до съседната теми4ка да си хапна(6егувам се).лек ден и от мен

# 48
  • Мнения: 7 914
А на кого е това ботърхамче?

 newsm62
 Mr. Green

А кафето всичко има или нищо няма -  всеки както го обича...ама разсънва без грешка  Joy.. запазена марка Mr. Green


Момичета да питам, имате ли на идея къде да намеря мас? newsm78

# 49
  • Мнения: 5 475
 Mr. Green Я, и аз да се навлека да досаждам в холандската темичка!  Wink

Звездичка,гледам ,че си питала как е  мас на английски ,казва се  lard  ,а на холандски- reuzel ,при нас я има и в Лидл..може и при вас да се намира там  newsm78


http://www.historisch-openluchtmuseum-eindhoven.nl/middeleeuwen/ … eten_laat_me.html

тук даже има някакви рецептички за хляб с мас...  Embarassed и съм дотам с холандския!  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 7 914
И ние тук имаме Лидл.. ще взема да проверя...
Аз мас-та  си я искам за маската за коса Crazy Mr. Green Да не мъкна мас от БГ ,  че ако случайно ме проверят на границата ще изпопадат от смях rotfImbo

# 51
  • Мнения: 5 183
Mr. Green Я, и аз да се навлека да досаждам в холандската темичка!  Wink

Айдеееееееееее... още един "навлек"  Mr. Green Гери, ти поне 4увала ли си за "Шевенинген" или не си?  newsm78 Щото ако не знаеш и как се произнася /подсказвам Шхевенинген, уф дано пак не обърках  Confused Rolling Eyes/ ... хи4 не се и осмелявай да надзърташ тук, а за писане ... и дума да не става   bouquet

# 52
  • Мнения: 5 475
Айдеееееееееее... още един "навлек"  Mr. Green Гери, ти поне 4увала ли си за "Шевенинген" или не си?  newsm78 Щото ако не знаеш и как се произнася /подсказвам Шхевенинген, уф дано пак не обърках  Confused Rolling Eyes/ ... хи4 не се и осмелявай да надзърташ тук, а за писане ... и дума да не става   bouquet

   newsm78 честно казано - не съм  Embarassed ,макар,че съм била 3 пъти в Холандия!
Аз пък имам особен афинитет към страната на лалетата,а и дъщерята ще заформи почти едногодишен престой тук(на пресекулки),с идея да стане постоянен ...та се надявам да не ме изпъдят... Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 7 914
 newsm44

 Размножаваме сеееее Hug  bouquet

 newsm68
 
 Кой иска да ви пъди? Twisted Evil
 Ще има  fight fight


 Mr. Green

# 54
  • Мнения: 247
абе звезди4ка, какви две седмици... newsm78..хич не е смешно...цели седем месеца ми остават #Crazy...дано да устискам,а пък и през септември започва новата учебна година smile3547 smile3547,така че се очертава голям купон!
Поздрави на всички мами и прятна вечер!

Ели

# 55
  • Мнения: 2 006
Здравейте и от мен Simple Smile
Гледам, че сте заформили нова темичка и  се чудя някоя от мамите дали има хол.паспорт newsm78Ако да-много моля Hugда ми кажете как протича интервюто Simple Smile
Иначе ние се завърнахме от близо двумесечно скиторене в България Party
Естествено беше страхотно, а и се поглезих с гладолечение, та съм смъкнала няколко килограма, които сега упорито се мъча да запазя Tired
А сетих се и ще нещо-от къде да купя сода бикарбонат?
Мерси за отговорите  bouquet Grinning

# 56
  • Мнения: 7 914
Добро утро, момичета!  bouquet

Лек и успешен ден!

  bouquet



eddita ,
какви съм ги чела и какви съм ги писала smile3506 не знам...ама понякога ей такива подобни ги върша newsm09....ама поне не е заразно newsm62... пък и нали от известно време все бебета са ми в главата..  ooooh! та хич не е за чудене  Crazy

Цитат
...дано да устискам
обаче не разбрах аккво няма да устискаш? newsm78 Ще устишкаш де шЪ идИш? Joy Joy
Леко бременеене... и да те питам как се чувстваш? Имаш ли ги типичните признаци? newsm78

А ти какво учиш? newsm78


 Hug  bouquet


A.A.M.Belev
,
 драго ми е да те видя пак сред нас...Браво на теб за килцата... сама ли го прави гладолечението?
А за сода бикарбонат може да погледнеш в турските магазини... обикновенно са в мънички бурканчета...ама какво точно пише ще те излъжа, но се разбира! Ти за какво ще я ползваш? newsm78 Аз я купих за  да си я слагам на косата  - уж било против пърхут - но като че ли повече ме щипеше от българската и да ти кажа честно...не съм я ползвала повече... Rolling Eyes Но тази дето я купих не беше запечатана.... ти може да намереш по-качествена  Thinking

Аз не съм мама, ама тази пролет се сдобих с паспорт..обаче за кое интревю говориш на идея си нямам newsm78 #Crazy

# 57
  • Мнения: 2 006
Звездичка Simple Smile
Става въпрос за разговора в хементето-бе не е точно интервю, но все пак ме интересува в каква посока ще прочете разговора newsm78
Сода днес купих от един турски магазин bakpoeder karbonade-трябва ми в кухнята Simple Smile
За гладолечението бях в Банкя- беше страхотно и ми се отрази супер на фигурата и кожата на лицето-не бих рискувала да го правя сама, защото съм с високо кръвно Tired
Обаче днес направих една страхотна торта от бисквити и мюсли и сега се облизвам ......
Утре ще я пробвам, защото иначе нещата могат да излезнат извън контрол Crazy
поздрави..

# 58
  • Мнения: 5 183

За гладолечението бях в Банкя- беше страхотно и ми се отрази супер на фигурата и кожата на лицето-не бих рискувала да го правя сама, защото съм с високо кръвно Tired

За гладоле4ение ли става въпрос или за плод и 4ай през 2 4аса? После захранането колко продължава? Не се ли спазва след това някакъв режим на хранене известно време?
Сподели, моля!

# 59
  • Мнения: 2 006

За гладолечението бях в Банкя- беше страхотно и ми се отрази супер на фигурата и кожата на лицето-не бих рискувала да го правя сама, защото съм с високо кръвно Tired

За гладоле4ение ли става въпрос или за плод и 4ай през 2 4аса? После захранането колко продължава? Не се ли спазва след това някакъв режим на хранене известно време?
Сподели, моля!
Става въпрос за омекотения вариант на гладолечение с чай и мед Simple SmileКакто вече казах аз съм с високо кръвно и не бих рискувала да го правя сама.
И да спазвам режим-не ям месо(понякога риба ), не посолявам храната и съм изключила газираното и тестеното от менюто си.
Захранването продължава около 10 дена, аз лично ''гладувах''' 10 дена и 10 захранвах-сега септември ще направя 5 дена с 5 дена захранване.
Аз бях в Банкя- http://www.georgieva.info

Общи условия

Активация на акаунт