Работа, CV-та, HR-и, съвети - 71

  • 29 090
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 577
evolis, на твое място бих отишла. Попитай каква ще е сумата на основната ти заплата по договор и за работното време. Така хем ще разбереш дали искат да те назначат на минимална, а другото - на ръка. Поразпитай и сегашната регистраторка за работното време, натовареност.

# 46
  • Мнения: 7 987
Еволис, ако обезщетението ти е по-малко от 800, и заплатата е важна за теб,, трябва да отидеш. Аз даже се учудвам, че толкова бързо си намери работа.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 06:39 от celika

# 47
  • Мнения: 29 321
Бързо ......В София няма наплив на желаещи да работят за 800 лв.

# 48
  • Мнения: 7 987
Бързо ......В София няма наплив на желаещи да работят за 800 лв.

Съмнявам се. Всеки без опит би трябвало да е съгласен да работи за толкова.

# 49
  • Мнения: 2 998
Не и в София, не и ако е под 45.

# 50
  • Мнения: 7 987
Имам предвид, съобразявайки се с нашия пазар на труда. То иначе е ясно.

# 51
  • Мнения: X
Може да идеш и да видиш за какво става дума, но не ми звучи добре.

И на мен не ми звучи добре. Друг е въпросът, че ако потребителката е безработна, на възраст и има силна нужда да започне работа, тогава трябва да отиде и да се съгласи, да.
Което не ми пречи да се ядосвам, че има работодатели, които продължават да са некоректни и да се възползват от слабостта и нуждата на хората, като не ги осигуряват на пълна заплата. Rage

Ами аз бих казала - отиди и виж за какво става дума. Доколкото помня от цялостното ти творчество - изкарала си цял живот под държавен похлупак. Назначили някаква връзкарка и ти възмутено си метнала заявление за напускане. Шефовете не са се трогнали да те връщат. Сега драпаш за държавни условия, ама няма, не е лесно да започнеш отначало на възраст.

Аиша, казваш верни неща в поста си, но защо така грубо? Ето затова не трябва да се споделя в темата нищо лично. После идва някой и ти прави цялостна неласкава характеристика с надменен тон. Не можете ли да давате съвети нормално и добронамерено?

# 52
  • Мнения: 593
В CV-то не се пише колко заплата искаш. Не е прието. Не се гледа с добро око от работодателите. Въпросът за заплатат се обсъжда чак в края на първото интервю или на следващото/ите.
Моя пост беше към Valq-нещо си, която си изтри поста и си смени юзър името на Ivan ...
Това да ми е за урок, да цитирам поста, на който отговарям.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 12:20 от отивам

# 53
  • Мнения: 2 670
На 36г. съм завършил съм енергетика, имам стаж като инженер около 6 години и общо 12г. Английски не знам. В CV-то си съм обявил 1600 лева нето. В момента работя и искам да си сменя работата. За 3 месеца съм пуснал  на 20 места CV и нищо.
Вече не знам къде да търся проблема, дори не ми звънят за интервюта.

# 54
  • Мнения: 29 321
Махни изискването за заплата. Ще имаш интервюта, където няма да ти хареса заплащането, но не си и длъжен да приемаш.

# 55
  • Мнения: 7 987
На 36г. съм завършил съм енергетика, имам стаж като инженер около 6 години и общо 12г. Английски не знам. В CV-то си съм обявил 1600 лева нето. В момента работя и искам да си сменя работата. За 3 месеца съм пуснал  на 20 места CV и нищо.
Вече не знам къде да търся проблема, дори не ми звънят за интервюта.

1. СВ-то ти не е хубаво.
2. Не знаеш англйски.
3. При тези обстоятелства искаш много пари.

# 56
  • Мнения: 2 670
Махни изискването за заплата. Ще имаш интервюта, където няма да ти хареса заплащането, но не си и длъжен да приемаш.
Като си махна изискването за заплата няма ли да си губим взаимно времето ?

# 57
  • Мнения: 7 987
Махни изискването за заплата. Ще имаш интервюта, където няма да ти хареса заплащането, но не си и длъжен да приемаш.
Като си махна изискването за заплата няма ли да си губим взаимно времето ?

Ако само махнеш това изискване - да, но ако си направиш индивидуално СВ, не е задължително да е така.

# 58
  • Мнения: 2 670
какво значи индивидуално CV?

# 59
  • Мнения: 7 987
Значи да си го напишеш сам, а не да ползваш готов формат. Просто заподозрях, че ползваш това на jobs.bg примерно, щом имаш написана заплата вътре.

Общи условия

Активация на акаунт