Работа, CV-та, HR-и, съвети - 71

  • 29 113
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 622
За да ти е по-лесно и да го обясня по-добре. Изключваме дните от 23.10 до 01.11, за да е по-ясно смятането. Така. От 01.11 до 01.05 са 6 месеца. Увеличение са ти казали, че ще получиш след 6-я месец, т.е. за 7-я. 7-я месец е май - от 01.05 до 01.06. Няма как да си получила заплатата си за месец май, като той дори не е свършил още. Навсякъде заплатите вървят месец и нещо назад. Чувала съм, че само в държавните институции получават заплата за текущия месец. Ти сега трябва да си взела заплата за април - 6-я месец. Значи увеличението трябва да получиш на следващия превод.

# 601
  • София
  • Мнения: 2 379
Ясно, благодаря на всички за разясненията.

# 602
  • Мнения: 4 175
Следя обявите в Джобс, има някакво леко раздвижване, но продължават да са много малко. А малкото са такива, които се въртят от дълго време или за много тясно насочени специалисти. Усеща се, че въпреки разхлабването на мерките, много фирми в момента не наемат. Какви са вашите впечатления?

# 603
  • Мнения: 593
здравейте и от мен,
на 01 юни преди години започнах сегашната си работа, и на 1 юни ще се увеличи процентът за прослужено време с 0,06 (май толкова беше за една година). т.е. да очаквам малко по-голяма заплата за месец юни таз година, нали така?

# 604
  • Мнения: 29 371
0.6% e процентът за прослужено време и квалификация, което на 1000 лв е 6 лв.

# 605
  • Мнения: 2 937
С този 0,6% няма да усетиш по-голяма заплата, освен ако не си на наистина много голяма заплата.

# 606
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Здравейте!
Обмислям прибиране в България скоро.Ще имам около 2 месеца време да си намеря работа в Пловдив.По професия съм акушерка, но бих опитала и като мед.сестра.Трузов стаж имам 5 години по специалността в България, а в чужбина за съжаление не.
Въпросът ми е как се търси за мед.специалист работа,Cv или може и на място по клиники например?
Какво реално(говоря за чисто заплащане, ориентировъчно)мога да очаквам (за Гр.Пловдив)?
Всяка информация и насока ще са ми от полза😉🤗Благодаря!

# 607
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Ако 81 в ника ти е годината на раждане, на тази възраст и с тази професия като сестра или акушерка със сигурност ще си намериш работа. В Пловдив има и частни болници, медицинския персонал винаги е бил търсен, сега напоследък още повече. За заплащане не мога да коментирам, ако има запознати от първа ръка да кажат. В частна болница предполагам ще е по-високо.

# 608
  • Мнения: 19 014
venelina81, тук гледам, че си обявяват свободните работни места в сайта на самата болница. В Пловдив също има вероятност да е така.

# 609
  • Мнения: 3 622
Ако гледаш новини, преди няколко месеца медицинските сестри протестираха заради ниските заплати. Имам спомен, че някои бяха казали, че с допълнителни смени изкарват по 900 лв чисто, което за мен е абсурдно. Може би и сега покрай пандемията да им оправят заплатите, но едва ли ще е много на първо време. В частните болници може и да е по-платено, но като цяло не ми се вярва с 8-часов работен ден да взимаш повече от 800-1000 лв в Пловдив. Виж, с допълнителни часове може и да докараш по-сносна заплата. А и Пловдив може да е втория по-големина град, но не се слави с високи заплати.

# 610
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Да,да със сигурност частните са по платени от държавните.На 39 години съм,притеснителното е че не съм току що завършила,а и все пак минаха 13 години откакто работих тази работа.
А иначе към  по запознатите,трябва ли да е онлайн търсенето или може и ба място?
По принцип толкова би следвало чисто да е заплатата около 1000 лв,то брутото е добро но чисто ако ти остават 1000 лв би ме устроило за начало.
Благодаря за бързуте отговори🤗

# 611
  • Мнения: 3 922
В jobs-a имаше скоро обяви за мед.сестри в УМБАЛ Св.Георги - в хирургия - 1500-1600 лв бруто.

# 612
  • Мнения: 2 124
Не всеки има право да работи като хирургична сестра.

По денталните кабинети също търсят асистенти, може да се пробва.

# 613
  • Мнения: 29 371
Щом не сте работила последните 13 години такава работа, няма да е толкова лесно. Но все пак не пречи да се опита. Колко опит имате като мед.сестра? Възможно е да Ви наемат в хоспис или стоматологичен кабинет.

# 614
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Жената го е написала - 5 години.

Общи условия

Активация на акаунт