МОНОДИЕТА - тема 20

  • 63 298
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте. Вчера започнах монодиета по схемата на ВЧ, но я карам по 1 ден, че иначе ми става зле. Лятото я правих по 2 дни 2 пъти с почивка между двата цикъла (пак от 2 дни) и свалих 4 кг. След това до зимата ги върнах. По принцип целта ми е повече кг, към 10 и след тази диета ще трябва да мина на НВВМ или някой подобен режим. Както коментирате по-нагоре, задържането е проблем. Ще я направя 4 цикъла по 1 ден, общо 24 дни. Дано има ефект.
Успех на всички отслабващи!
ПС: Рибният ден го заменям с яйчен, защото не обичам риба.

# 361
  • Мнения: 880
И аз я почнах. На трети ден съм. Дано има резултат. За рибните дни и аз се чудя, че не обичам много. Ще си помисля.

# 362
  • Мнения: 910
Вече съм 5ти ден на ВЧ (на салата), свалила съм 1,5кг и съм доволна. Не се чувствам гладна, но ми е малко отпаднало. Въпреки че работя от къщи, гледам да ходя по 5км на ден. За днес и утре съм се заредила с моркови, зеле, ряпа и цвекло.
Покрай диетата, се усещам колко ненужна захар поемам всекидневно, а храната и напитките са достатъчно вкусни и без нея.

# 363
  • Мнения: 1
Привет на всички!
Покрай карантината много напълнях, преди бях 58-60 кг на ръст 156 см, никога не съм била слаба, но имам форми и много се харесвах. Понеже съм дребна, много ми личи като кача килограми. В момента съм почти 65 🥴 ами, личи си ми, пълнея навсякъде, почти нямам активност, по цял ден вкъщи с детето, направо ужас.
Та. В годините съм правила доста диети, 90дд, кето, В.Ч. но в момента, в който спра да съм активна и всичко отива по дяволите.
На всичкото отгоре от безработицата и висенето вкъщи ме тресе една депресия и постоянна нужда да се натъпча.
Мисля да направя 8 дневния режим на Петър Димков. Някоя от вас правила ли го е? По- конкретно ме интересува захранването след това. Още проучвам нещата и мисля да го започна другата седмица. Споделете мнения, моля. Благодаря

# 364
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз днес съм на зеленчуци, но вместо салати си направих една зеленчукова крем супичка. Много е вкусна.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 13:16 от Spastik Children

# 365
  • Мнения: 6 296
Аз днес съм на зеленчуци, но вместо салати си наптавих една зеленчукова крем супичка. Много е вкусна.
Добра идея! Може би и аз така трябваше да направя.

Аз съм на последен ден кисело мляко, като аз добавям и ricotta (извара). По всичко личи, че утре ще финиширам на -4.
Спазих всичко общо-взето стриктно, с тези модификации:
- 1 и 2 ден замених катрофите с ориз
- 3 и 4 ден карах на пиле по предписание, в моя случай печено
- 5 и 6 ден сурови салати; умрях от глад, но го спазих, посред зима не е готино...
- 7 и 8 ден замених рибата с омлети с риба тон:))) и аз не обичам риба чак толкова, успешно се получи!
- 9 и 10 портокали; отново умряяяяхххх от глад, в тези два дни хапвах и по малко шунка на вечеря Rolling Eyes
- 11 и 12 кисело мляко и извара

За бъдещата втора врътка бих заимствала идеята за крем супите Hug и може би изобщо ще пропусна плодовете.
А, да отбележа все пак, че там, където не се оплаквам, не съм била гладна! Simple Smile))) Добре се засищах през другите дни.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 13:27 от Barbabeau

# 366
  • Мнения: 362
На мен също ми е 5 ден, но от втората 12-ска. С какво я направихте тази зеленчукова супа? Замислям се какво да направя за утре. Малко ми се изчерпват идеите.

# 367
  • Мнения: 328
Привет, дами.
Започнах и аз отново монодиетата на ВЧ. Преди също съм я правила и за една врътка съм сваляла 3-4 кг. Сега, обаче съм наддала малко повече (макар да не съм спирала да ходя на работа). По-скоро се дължи на среднощното ми ядене. Та, целта ми е поне 4. Отклонявам се малко от темата, като добавя: правим опити да забременея и много ми се иска просто да сваля ненужните кг. Няма нужда да ми се обяснява, че така или иначе ще си кача (дай Боже скоро), но просто не се чувствам добре в момента. Разяла съм се, ако мога така да го кажа. И ям всичко от хляб до сладко, тестено и т.н. Лошото е, че привикнах да хапвам мнооого късно вечер и най-вече го правя да си посвия стомаха и да се върна “в ритъм”. И т.като съм спазвала тази диета, смятам, че ще ми се отрази добре. След това мисля просто да премина на малко по-здравословен начин на живот.
П.С. 53 кг съм, чувствам се добре поне на 49.
П.С. На втори ден картофи съм и съм -0.5 кг

# 368
  • Мнения: 24
Това е лоша идея ако смятате да правите бебе с
тази диета с нищо няма да ви помогне по скоро хапвайте в норманлни количеста и здравословно,а вечер като ви се дояде нещо смучете някакъв бонбон или дъвчете дъвка също пиите много вода,чай 😉

# 369
  • Мнения: 6 296
Но защо да пречи на правенето на бебе? Все пак CardyR не е бременна още, та нещо да й вреди. Диетата е ограничаваща, но по никакъв начин не е вредна и е някакви си 12 дни. Thinking

# 370
  • Мнения: 328
Но защо да пречи на правенето на бебе? Все пак CardyR не е бременна още, та нещо да й вреди. Диетата е ограничаваща, но по никакъв начин не е вредна и е някакви си 12 дни. Thinking
Точно! Харесвам монодиетата, т.като не гладувам, а си похапвам (не че ям и много, но все пак).
Благодаря за съвета на по-горната дама и все пак си мисля, че 12 дни “ограничение” няма да ми се отрази толкова зле на бебеправенето. Иии т.като съм с в МЦ и с късна О., имам повече от 12 дни да стигна до правенето(дай Боже). Дотогава се надявам просто да съм -3, да си ги задържа за по-дълго време и да се храня по-здравословно и разнообразно.
Успех на всички дами! А аз ще се отчитам! Simple Smile

# 371
  • Мнения: 24
Нищо лично мацка това си е мое мнение✌ успех тогава и с двете най-вече с бебчето😍

# 372
  • Мнения: 136
Преди време бях правила една врътка на ВЧ, свалих 1 килограм, но не бях особено стриктна. Сега пак започвам със заявка за две сериозни врътки. Искам да се отърва от последните 3 кг... Ден първи на картофи мина добре, една тавичка печени картофи с копър, без мазнина и сол Wink

# 373
  • Мнения: 328
Благодаря, Аlinna 🤗 Дано! 🙏🏼
Отчитам се аз. Днес съм четвърти ден или втори пилешко и съм точно 52.0 кг. Или съм -1.2 кг. Остават ми точно 3 кг до крайната цел. Последната вечер ми беше най-трудно, т.като огладнявам късно и стомахчето ми се моли за едни солетки за гризкане, но за сега всичко е под контрол.
Вие докъде я докарахте? Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте. Зеленчуковата супа я направих от броколи, спанак, тиквички, моркови и 1 глава лук. Варя, подправям и пасирам. Сложих малко масло, въпреки че сигурно е забранено. Стана много вкусно, но изобщо не засища, затова си нарязах вечерта една салатка.
Аз карам по един ден, днес ми се пада 5-ти ден и съм на плодове. Не съм се мерила, защото само се изнервям, но по дрехите сякаш съм свалила 1-2 кила.

Общи условия

Активация на акаунт