"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 051
  • 770
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 39
И при мен Кломена върши работа. Всеки месец има доминантен фоликул. Но за сега нямаме резултат. Много добре разбирам за какво ми говориш, защото ние 1 год. опити преди да разберем, че нямам овулация и всеки месец си мислех, че е станало и после като ми дойдеше се чувствах супер зле. Но казват, че след цветна снимка става много по-лесно, защото тръбите се разширяват и има голяма вероятност за забременяване. Надявам се и при нас да се получи така.

Да, и на мен доктора ми каза, че понякога цветната снимка прочиства тръбите, дори при липса на запушване и нещата стават скоро след това. Но ми каза, че преди снимката е добре да се направи спермограма и само, ако резултатите от нея са добри, тогава да се пристъпи към цветна снимка. Съответно чакаме да мине извънредното положение, за да направим първо спермограма, после снимка. Много искам да е по-скоро, защото това отлагане във времето много ме тормози.

Да ужасно е да чакаш и да се съмняваш, дали там не е проблема. Правилно ви е казал вашия лекар трябва да се направи спермограма. Дано всичко да е наред и да стане по-скоро и при вас и при нас. 😇

# 451
  • Мнения: 266
Здравейте!
Пиша с цел малко яснота, а не да ви питам дали съм бременна Grinning
Дата на последен МЦ 11.03, средна дължина на цикъла 26-27 дни, което значи, че най-рано мога да направя тест в неделя (ама най--най-рано) и ще знам тогава.
Въпроса е, че опитваме от година и 4 месеца вече и нищо не става. След първите 4-5 месеца отидох на преглед и установихме, че нямам овулация. После тествах Пролактин, оказа се много висок, пих Достинекс, тествах, беше нормализиран хормона. 3-4 месеца подред ходих за доказване на овулация - имах. Сега всеки месец продължавам да пия Фоликулин (за пукане на фоликул и предизвикване на овулация), но предвид ситуацията вече не ходя да се следя за доказване на овулация. Преди 2 месеца пак пуснах хормони  и се оказа, че ми е нисък прогестерона, та от този месец приемам Прогестерон 5% от 15 до 25 ден на МЦ и пия Витекс за хормонален баланс.
Изследване за проходимост на тръби и спермограма трябваше да правим, но се отложиха заради извънредното положение.
Въпроса ми към вас е свързан с това до колко e възможно (ако тръбите и спермограмата са ОК), прогестерона да даде ефект и да настъпи бременност от първия месец? От понеделник се чувствам с леко повишена температура (меря 36.8, но не съм мерила преди това за сравнение) и лека отпадналост, други оплаквания нямам. И също, коя според вас е най-надеждната марка тестове за ранно установяване на бременност (в сайта на ClearBlue виждам, че засичат до 4-5дни преди закъснение)? Аз мисля да направя теста в неделя. Мнения и съвети са винаги добре дошли!

Не знам от кой град си, но аз обиколих половин София за такъв тест Clear Blue и така и не намерих 🤷🏻♀

# 452
  • Мнения: 39
Здравейте!
Пиша с цел малко яснота, а не да ви питам дали съм бременна Grinning
Дата на последен МЦ 11.03, средна дължина на цикъла 26-27 дни, което значи, че най-рано мога да направя тест в неделя (ама най--най-рано) и ще знам тогава.
Въпроса е, че опитваме от година и 4 месеца вече и нищо не става. След първите 4-5 месеца отидох на преглед и установихме, че нямам овулация. После тествах Пролактин, оказа се много висок, пих Достинекс, тествах, беше нормализиран хормона. 3-4 месеца подред ходих за доказване на овулация - имах. Сега всеки месец продължавам да пия Фоликулин (за пукане на фоликул и предизвикване на овулация), но предвид ситуацията вече не ходя да се следя за доказване на овулация. Преди 2 месеца пак пуснах хормони  и се оказа, че ми е нисък прогестерона, та от този месец приемам Прогестерон 5% от 15 до 25 ден на МЦ и пия Витекс за хормонален баланс.
Изследване за проходимост на тръби и спермограма трябваше да правим, но се отложиха заради извънредното положение.
Въпроса ми към вас е свързан с това до колко e възможно (ако тръбите и спермограмата са ОК), прогестерона да даде ефект и да настъпи бременност от първия месец? От понеделник се чувствам с леко повишена температура (меря 36.8, но не съм мерила преди това за сравнение) и лека отпадналост, други оплаквания нямам. И също, коя според вас е най-надеждната марка тестове за ранно установяване на бременност (в сайта на ClearBlue виждам, че засичат до 4-5дни преди закъснение)? Аз мисля да направя теста в неделя. Мнения и съвети са винаги добре дошли!

Не знам от кой град си, но аз обиколих половин София за такъв тест Clear Blue и така и не намерих 🤷🏻♀


Има в аптеки sopharmacy, framar, remedium и в emag видях, че продават 😉

# 453
  • Мнения: 266
Да в сайтовете им ги има, но в нито един ремедиум и фармар нямаше, а нямах време да поръчвам от интернет и да чакам доставка, затова пуснах направо кръвен 🤗

# 454
  • Мнения: 39
Да в сайтовете им ги има, но в нито един ремедиум и фармар нямаше, а нямах време да поръчвам от интернет и да чакам доставка, затова пуснах направо кръвен 🤗

Ще чакаме да споделиш резултата😊

# 455
  • Мнения: 34
И как точно установи, че на 21ви е била овулацията?
Ами представи си има тестове, измерва си температурата момичето.. и как това и как онова

# 456
  • София
  • Мнения: 10 642
И как точно установи, че на 21ви е била овулацията?
Ами представи си има тестове, измерва си температурата момичето.. и как това и как онова
Ами представи си, че ако беше доказана овулация, нямаше да говори за тридневна такава.
Така както “говори” е гледала в някое приложение за телефон...

# 457
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Здравейте ,
На 21-ви март имаше опити за бебе , рано ли е да си направя тест за бременност денс?
Благодаря предварително ! Simple Smile

То може да е имало опити, но вероятност за забременяване има само, ако е било по време или ден-два преди овулацията. Самото зачеване става по време на овулацията. Затова важно е колко дни от овулацията са минали, а не колко дни от половия акт. Тест отчита най-рано 12 дни след овулация, но за достоверен резултат - 16 дни след нея, което обикновено е първият ден закъснение.

Здравейте , 21.03 е един от дните през които съм в овулация Simple Smile
Днес 03.04 ми е 12тия ден от последния ден на овулацията .
Поздрави

Oвулацията не трае дни, нали знаеш?
От 16.03 до 22.03 ми е плодородния прозорец , като през този интервал 21.03 ми е овулацията .

Няма първи и последен ден от овулацията, нито има дни, в които си в овулация. Плодороден прозорец и овулация не са едно и също нещо.

# 458
  • Мнения: 15
Здравейте, аз съм писала и преди, всъщност от октомври през месец или два. Проблемите са един след друг с бебеправенето поне според лекарите. Ноември месец 2019г. имах възпаление на единия яйчник, спряхме с опитите за месец, докато възпитанието се излекува. Започнахме отново покрай Коледа, когато вече всичко беше наред, но началото на този месец МЦ ми беше доста странно и отидох на лекар отново. Той ме изпрати на изследвания за счетовидна железа, защото имаше съмнение че няма овулация, TSH  ми беше 3,6, а Ft4 0,830 (под нормата). От там отидох на ендокринолог, казаха ми че няма проблем със счетовидната железа, а просто някакъв дисбаланс. Предписаха ми да пия Еутирокс, започнах да го пия веднага заедно с фолиевата киселина (казаха ми да не я спирам). Продължихме с опитите въпреки всичко, защото наистина много го искаме. Обикновено продължителността на МЦ ми е от 28 до 30 дни и винаги в най-лошия случай на 30тия ден ми идва, но сега няма МЦ. Тъй като не мога да издържа и направих тест на 29 ден, но той бе отрицателен (което отново доста ме разочарова, въпреки че не трябва да прибързвам). Въпроса ми е възможно ли е да е от хапчетата, да направя ли отново тест или да чакам да мине още време. Винаги до сега съм имала симптоми преди МЦ напрегнати гърди, дискомфорт ниско долу, този месец нищо, ама нищо. Какво да правя не знам, отчаяна съм от думите на лекарите и от всичко... Страх ме...

# 459
  • Мнения: 34
quote author=Аmélie link=topic=1182325.msg40492743#msg40492743 date=1585897195]
Скрит текст:
Здравейте ,
На 21-ви март имаше опити за бебе , рано ли е да си направя тест за бременност денс?
Благодаря предварително ! Simple Smile

То може да е имало опити, но вероятност за забременяване има само, ако е било по време или ден-два преди овулацията. Самото зачеване става по време на овулацията. Затова важно е колко дни от овулацията са минали, а не колко дни от половия акт. Тест отчита най-рано 12 дни след овулация, но за достоверен резултат - 16 дни след нея, което обикновено е първият ден закъснение.

Здравейте , 21.03 е един от дните през които съм в овулация Simple Smile
Днес 03.04 ми е 12тия ден от последния ден на овулацията .
Поздрави

Oвулацията не трае дни, нали знаеш?
От 16.03 до 22.03 ми е плодородния прозорец , като през този интервал 21.03 ми е овулацията .

Няма първи и последен ден от овулацията, нито има дни, в които си в овулация. Плодороден прозорец и овулация не са едно и също нещо.
[/quote]
Знаем какво има и какво не. Овулацията е веднъж, но ден два преди овулация има възможност при полов акт, да се забременее Simple Smile

# 460
  • София
  • Мнения: 10 642
quote author=Аmélie link=topic=1182325.msg40492743#msg40492743 date=1585897195]
Скрит текст:
Здравейте ,
На 21-ви март имаше опити за бебе , рано ли е да си направя тест за бременност денс?
Благодаря предварително ! Simple Smile

То може да е имало опити, но вероятност за забременяване има само, ако е било по време или ден-два преди овулацията. Самото зачеване става по време на овулацията. Затова важно е колко дни от овулацията са минали, а не колко дни от половия акт. Тест отчита най-рано 12 дни след овулация, но за достоверен резултат - 16 дни след нея, което обикновено е първият ден закъснение.

Здравейте , 21.03 е един от дните през които съм в овулация Simple Smile
Днес 03.04 ми е 12тия ден от последния ден на овулацията .
Поздрави

Oвулацията не трае дни, нали знаеш?
От 16.03 до 22.03 ми е плодородния прозорец , като през този интервал 21.03 ми е овулацията .

Няма първи и последен ден от овулацията, нито има дни, в които си в овулация. Плодороден прозорец и овулация не са едно и също нещо.
Знаем какво има и какво не. Овулацията е веднъж, но ден два преди овулация има възможност при полов акт, да се забременее Simple Smile
[/quote]
Някой да е твърдял, че не може?

# 461
  • Мнения: 5 468

Знаем какво има и какво не. Овулацията е веднъж, но ден два преди овулация има възможност при полов акт, да се забременее Simple Smile
Да, не само, че може, но и най-често се забременява с опити в деня преди овулацията. Това, обаче, не я прави няколко дневна. Wink Овулацията трае 10-15 мин. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 462
  • София
  • Мнения: 10 642
Даже няма и толкова Wink

# 463
  • Мнения: 130
Здравейте, последният ми цикъл започна на 05.03. Трябваше да ми дойде на 31.03 или 01.04. Понеделник си направих тест и беше положителен, но започна втората чертичка да избледнява и лекаря ми каза да си пусна кръвен. Направих го вчера и стойностите са много ниски 69.97. Днес също си направих тест и искам да попитам дали според Вас чертичката е по-наситена? Новият е в ляво, а от вчера в дясно. Дали може да се развие бременността или да си чакам цикъла? Simple Smile Благодаря! 💗

# 464
  • Мнения: 602
Здравейте, последният ми цикъл започна на 05.03. Трябваше да ми дойде на 31.03 или 01.04. Понеделник си направих тест и беше положителен, но започна втората чертичка да избледнява и лекаря ми каза да си пусна кръвен. Направих го вчера и стойностите са много ниски 69.97. Днес също си направих тест и искам да попитам дали според Вас чертичката е по-наситена? Новият е в ляво, а от вчера в дясно. Дали може да се развие бременността или да си чакам цикъла? Simple Smile Благодаря! 💗


Бременност има. Това говори еднократната стойност на ЧХГ. Ако не си имала други проблеми изчакай 10 дни и отиди на лекар за установяване. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт