"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 072
  • 770
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 10 642
Добър ден на всички!! Бих искала да попитам нещо закъснява ми с 11 дена,от вчера ми се появи розово течение и продължава и до днес но е в малки количества.
Дали е възможна евентуална бременност или е нещо друго.Извинявам се ако темата не е за тук,но исках просто да се консултирам с някой по тази тема.Благодаря предварително
Първо се консултирай с един тест за бременност

# 481
  • Мнения: 5
И аз съм в същото положение. 10 дена закъснение,  отрицателен тест и никакви симптоми за М.

# 482
  • Мнения: 3 939
И аз съм в същото положение. 10 дена закъснение,  отрицателен тест и никакви симптоми за М.
Отиди на преглед.

# 483
  • Мнения: 5
Да, определено ще отида, но трябва да изчакам да отмине периода на изолация. В Испания съм и тук няма как да отида на преглед към момента.

# 484
  • Мнения: 5 468
Здравейте! На 17.03 имах МЦ с продържителност 6 дни. 5 дни след МЦ правихме опит за бебе, тоест на 28.03 или 3 дни преди овулацията и на 30.03 или 1 ден преди овулацията. Имам ужааасни болки в гърдите и най вече в зърната и болки ниско в дясно... Възможно ли е да съм бременна,защото ми се струва рано да се каже след 1 седмица.

Само да вметна, че 28.03, не е бил 5ти ден от МЦ, нито той продължава 6 дни. Grinning МЦ започва от първия ден на менструацията и продължава до деня преди следващата менструация. Това са елементарни неща.

28.03 е бил 12ти ден от твоя МЦ. А кога горе долу е била О, може да се каже, ако дадеш информация колко е продължителността на твоя МЦ.

Симптоми - абсурд.

Искам да попитам възможен ли е фалшиво отрицателен резултат на тест за бременност?  Подозирам, че влизам в менопауза, но бих искала да спестя посещение при гинеколог точно сега. Та с две думи при закъснение от 10 дни и отрицателен  тест да рискувам  ли?

Не, не е възможен "фалшив резултат" при такова голямо закъснение. Не си бременна.

# 485
  • Западен парк
  • Мнения: 393
Благодаря, Хепи!

# 486
  • Мнения: 5
Здравейте дами!
Искам да ви попитам дали някоя от вас е имала проблем.
От 50 дни приемам иногинол и инофолик.
Имам синдром на поликистозни яйчници.
Цикълът ми винаги е бил точен.
На 27 дена винаги ми идва.
На 5 Март ми дойде последно и датата в календара ми показваше ,че трябва да ми дойде на 31 Март.
Днес вече съм на 32 ден от цикъла и него все още го няма.
На 1 правих тест който беше отрицателен. Това е 28 ден от цикъла. Втори ден от закъснението.
Да подчертая,че не беше със сутринта урина.вие мислите ли,че може да съм бременна или не?
Ще направя втори тест.
И дали може да бъде от иногинола да ми закъснява. А имам симптоми все едно ще ми дойде напрегнато ми е в кръста и в корема ниско в дясно.

# 487
  • Мнения: 7 898
Може да ти дойде, а може и да си бременна.

# 488
  • Мнения: 39
Здравейте момичета, най-сигурният начин да разберете дали сте бременна или не е с тест след закъснение на МЦ. Аз съм имала случаи в които ми закъснява с повече от 10 дни и на 18тия ми дойде. Всички тук много искаме да видим 2те чертички и както бях казала, когато мислим за това постоянно мозъка изпраща тази информация и почваме да забелязваме симптоми на бременност без да има такава. Най-важното е да сме спокойни, да не е фикс идея. След повече от година опити - рев, гняв и депресия, правене на секс под час ведин момент се изморих от всичко и си казах че ще стане когато трябва. Наложих си да не го мисля. Никоя от вас не трябва да се отчайва и натъжава. Явно това е пътя, който трябва да извървим. Щом правят бебета на 2 жени или 2ма мъже, няма как да не стане.

Целувки на всички 😘

# 489
  • Мнения: 71
Здравейте момичета, най-сигурният начин да разберете дали сте бременна или не е с тест след закъснение на МЦ. Аз съм имала случаи в които ми закъснява с повече от 10 дни и на 18тия ми дойде. Всички тук много искаме да видим 2те чертички и както бях казала, когато мислим за това постоянно мозъка изпраща тази информация и почваме да забелязваме симптоми на бременност без да има такава. Най-важното е да сме спокойни, да не е фикс идея. След повече от година опити - рев, гняв и депресия, правене на секс под час ведин момент се изморих от всичко и си казах че ще стане когато трябва. Наложих си да не го мисля. Никоя от вас не трябва да се отчайва и натъжава. Явно това е пътя, който трябва да извървим. Щом правят бебета на 2 жени или 2ма мъже, няма как да не стане.

Целувки на всички 😘

Минала съм през всички изброени от теб състояния, но в пълна тишина, защото мъжа ми смята, че ще стане, когато му дойде времето и без да има нужда да спазваме всичко под час. Аз пък съм по-склонна да се паникьосвам и имаме разминаване (но добре, че е той да успокоява положението). В момента се опитвам да не го мисля, но пък си пия всички хормони и добавки стриктно и редовно, докато дойде време  да направим спермограма и снимка, за което честно казано вече нямам търпение! Едно е да знаеш от къде идва проблема и да пристъпиш към решаването му, друго е да се чудиш има ли проблем изобщо, или просто си голям карък.
Ето, аз не стигнах до тест, дойде си пак точно на деня. Но все пак, приемането на прогестерон би ли могло да помогне за зачатие според вас и ако да, след колко месеца прием минимум, при условие, че стойностите не са били твърде много под норма преди това?

# 490
  • Мнения: 39
Здравейте,
Напълно съм съгласна, че задължително трябва да се направят някои изследвания, ако от доста време не става (цито, хормони, спермограма, цветна снимка) за да стане ясно дали там няма някакъв проблем, който да може да се реши с прием на някакво лекарство. При нас е че няма овулация. Не мога да ти отговоря дали това лекарство ще ти помогне, защото аз не съм го използвала. Освен Кломена, който ми е изписан за стимулация на овулация, аз си купувам чай от бял равнец и Pregnacare before pregnancy.
На 30.03 правих ЦС и сега с тестове следя за овулация да видим дали ще се получи.

# 491
  • Мнения: 12
Момичета, ще ви напиша един пост, малко дълъг, но в крайна сметка анализа, който направих, е че много момичета пишат тук, надявайки се на чудото наречено бебенце, но много малко от тях споделят какво се е случило след като всичко се е наредило и са забременяли. Не ме разбирайте погрешно, има и такива, които много помагат и съм им й благодарна от цялото си сърце, но повечето след като забременеят и бременността им протича нормално, не са толкова активни в тези темички. Simple Smile
Толкова много неща искам да ви напиша, че незнам откъде да започна и силно се надявам да ги прочетете, защото имат смисъл и са доказани с време, опит и много ходене по лекари и лаборатории.
Първо - не търсете симптоми преди закъснението. Наистина няма смисъл в това. Знам, че много ви се иска, но ако се е случило нещо между овулацията и закъснението е 99% съвпадение и шанса да е обвързано с бременността е много малък. Разбира се, изключение прави имплантационното кървене.
Второ - няма такова нещо като забременяване преди овулация. Моля ви, не вярвайте и не се подвеждайте по такива коментари. Има ранна, нормална и късна овулация. Ако въпросната жена, която е написала подобен коментар твърди, че е забременяла непосредствено след края на мензиса, това означава, че е с ранна овулация.
Трето - не правете тест преди закъснението. Шанса да се разочаровате е много по-голям от шанса да се усмихнете. Онези, които пишат, че са видяли ясни две чертички преди закъснението вероятно са с ранна овулация или оплодената яйцеклетка много бързо се е закрепила за матката. Пак повтарям , това са единични случаи и не се подвеждайте по тях, за да не страдате допълнително.
Четвърто - никога не търсете проблема само в себе си. В случай , че нещата не се получават, има си ред, по който трябва да се мине и този ред включва спермограма, морфология на сперматозоидите и микробиология на мъжа. Не подценявайте мъжкия фактор.
Пето - не ходете от лекар на лекар. Така не печелите нищо. Трябва да изберете един специалист, който да започне да следи случая ви и да се води по каналния ред - гинекологичен преглед, оглеждане на разположение на матката, състояние на яйчниците, видими причини във влагалището. На 2-ри ден от цикъл пускане на всички хормони, яйчников резерв и т.н. Спермограма, микробиология и на двамата партньори. Следва цветна снимка. Ако от изброените не се открие проблем следва предложение за инсеминация. Ако и там не се получават нещата, следва обмисляне на инвитро варианта. Преди инсеминация и инвитро, ако специалистът се осъмни, че е възможно жената да има ендометриоза, предлага да се направи лапароскопия, за да може да се изключи и това коварно нещо. В крайна сметка, ендоматриозата е един от основните причинители на стерилитет у жената.
Моля ви момичета, не се подвеждайте от всеки коментар, защото без да искам да обидя никое от момичетата, много от тези коментари са некомпетентни и виждам, че се обясняват някакви неща без да си задават въпроса защо всъщност е така. Например това със забременяването преди овулация. То само по себе си звучи невъзможно и невероятно. Като няма узряла яйцеклетка, какво ще се оплоди?
Желая успех на всяка една от вас, всичко ще се случи, само вярвайте! Heart

# 492
  • Мнения: 5 468
Ти какво точно имаш предвид под "забременяване преди овулация"? Най-често забременяването се случва с опити малко преди овулацията, а самото оплождане, разбира се, се случва след нея, т.е. след отделянето на яйцеклетката. Затова опити трябва да се правят най-вече в дните преди О. Wink Те затова се наричат фертилни дни. Добре е да го изясниш, защото като казваш, че не се забременява преди О, то някой ще си помисли, че трябва да чака до деня на О за да прави опити, а най-големи шансове за забременяване има непосредствено преди нея.

# 493
  • Мнения: 7 898
Това е най- дългия и безсмислен пост който съм чела Simple Smile. Толкова думи, а не казва абсолютно нищо.

# 494
  • Мнения: 24
Здравейте дами, предполагам че, темата ми не е за тук, но не намерих подходяща. Случайно някоя от вас да знае, дали приемат пациенти вече в репродуктивната клиника в гр.Тутракан за Б.Бойчев става въпрос. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт