КГБ = Клуб на Готините Баби - 200.

  • 41 997
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 8 374
Привет, красавици!
Честита ни Коледа! Нее, не съм се пОБЪРКАЛА. Така изглежда Коледата, когато времето е нормално. При нас една педя сняг. То тази година всичко ни е на чорчик. Да преведа - накриво. През зимата можехме да ходим по бански, а сега извадихме кожусите. И като черешка на торта, навън се разхожда някакъв коронован вирус, а ние се спотайваме у дома и го дебнем от засада. Нападаме го я със сапунен парцал, я го поливаме със спирт. Ракията я пазим за други цели. Връзваме маски самоделки, та да не ни разпознае тая гад. Ей затова се хвърляме в атака срещу нападателя дибидюс - сиреч, браним домовете си с голи гърди. Защо, ще попитате. Ами защото всичките налични сутиени отидоха за направата на маски. Един сутиен - две маски. От вчера съм хвърлила око на мъжовите боксерки. Гледах по телевизията как да си направим маска от тях. Е, съветват да са нови, неупотребявани, ама по време на криза няма да придиряме. Може и малко използвани. Важното е как ще позиционираме използваното.
Хайде, останете си със здраве, а аз отивам да шия маски. Премиерът каза, че трябва да помогнем на Австрия, та да откликна на призива. 
Първоаприлски се опитвам да се шегувам.
ДИДИА, изчетох и твоя материал. Получих добри идеи за разнообразяване на менюто. Тенкю баба!
Напускам ви. Отивам да разрина колата от снега. Налага се. Подробности по-късно.

# 451
  • София
  • Мнения: 4 177
Навън е снежно и духовито. Кетъринга ми дойде ( изненада) и си хапнах сладко, сладко.

# 452
  • Мнения: 641
Привет,момичета!
На Дидия и Яжка честито рожденици!
Кой си има големи чашки на сутиените може да си прави маски, а моите са малки и не стигат до носа. Затуй си ползваме от тия, които се перат. В нашите аптеки има различни видове.
Днес сготвих лапада с ориз и стана вкусен. Спържих и риба. Във фризера имам от лятото и трябва да я свършвам.
Времето ми е много ангажирано с проверяване на уч. материал, през целия ден ми изпращат за проверка.Докато проверявам си пущам песни, чета вицове. Излизат ми разни реклами и вчера си харесах и поръчах сандали. Днес сутринта ми се обадиха да потвърдя поръчката и утре ще дойдат на адрес. След 10- 15 мин. ми се мярнаха поръчаните сандали и виждам, че са с 20лв. намалени. Обаждам се по тел. и питам служителката , с която малко преди това говорих, на каква цена са ми изпратили сандалите. Били на старата, защото поръчката е от вчера, макар днес да ги изпращат. Казах, че няма да ги взема и ще поръчам с новата цена. Обеща да поправи цената, ама утре ще разбера.
Много спокойствие и здраве! При нас няма ни дъжд, ни сняг.....само е много мрачно.

# 453
  • Мнения: 1 998
Кремче,вие сега сте по-натоварени от нормалното преподаване в училище.
Настоявай за новата цена на сандалките.

И при нас ни дъжд,ни сняг.Сутринта попрефръкнаха снежинки.
Маски уших от едновремешните престилки,които домакините завързваха на талията ,че да се запазят дрехите.
Изрових от гардероба новички,немръднали с времето.
Басма-памук,стегнат плат тъкан в България,шаренки ,даже с етикетите.
Цена от 0,80 - 1,30 лв.
Та изпрах,изгладих и сътворих по клипче от нета.По ппинцип съм скарана с шиенето,но
неволята учи.😁

Днес свърших ,т.е. довърших от вчера започната работа.
Може и да се смеете.
Наесен събрах в една торба мои чорапки тип терлички с намерение да ги изпера на ръка,защото не харесвам как ги недоизпира пералнята.Взех един сапун и чифт по чифт натрих и оставих да се киснат.Днес чифт по чифт си ги изпрах 😁😁
Преброих - 23 чифта.
От сапуна остата коричка.
За уточнение- прани в пералня и тогава прибрани в торбата😝😝
Наредих ги по радиаторите из стаите и вече са почти сухи.
Така е.Всеки луд с номера си😁😉😝🤔
Много обичам са си купувам чопапи.
Щаренки,цветни.
И такива дрехи обичам.
Уж нямам циганска жилка😁😉

Фло, и ти ме разсмя.

Диди, и ти също.

Полегнах малко.После следобедно кафе.

# 454
  • София
  • Мнения: 4 177
Намерих това от време оно и казвам наздраве

# 455
  • Мнения: 641
Римар, моя дядо казва , че алкохолът сваля имунитета .
Пиех повече от месец за имунитет- sarimsak и пак ме тръшна глойната ангина. Шест дни на системи и два антибиотика на болнично лечение.
 ММ направи в буркан - лук, мед, прополис, ракия, лимон, зехтин.Пием за имунитет.
Комкаме се три и повече пъти на ден....че днес си е в вкъщи и ме следи, като агент.
....................последно имам само три работи за проверка.................Ура.
Спокойна вечер!

# 456
  • София
  • Мнения: 8 374
Явявам се на вечерна проверка.
Днес ми се наложи да напусна укритието поради важни дела.
Ходих до Еконт. Спешно изпратих няколко кремчета на приятелка за "пострадали" бебета.
Ходих и до Касата. Колите бяха доста малко, като сравнявам с предишните, "нормални" делници.  Хората също не бяха много. Едни с маски, други не. И едно такова спокойно, спокойно... Може би студеното време за пореден път прибра хората по домовете им.
На връщане пазарувах, та сега поне 4 - 5 дни да не излизаме. В нашия супер нищо не липсва. Тоалетната хартия стана мерило за добро зареждане на магазините. Има, даже избор има. Последния път, когато купих джинджифил беше на 5.99, а сега е на 13,99 - 130% повишение. Е, здраве му кажи!
Я хайде да си кажем НАЗДРАВЕ. РИМАРЧЕ, върна ме в младостта ни. Голям хит беше Бадемовото аперитивче.
КРЕМЧЕ, ние с гаджето изпихме половин доза мед с джинджифил. От няколко години го пием есенно време и да чукна на дърво, с разните вируси успешно се разминаваме.
ГЪБКЕ, помислих си, че след като имаш толкова много чорапки и стоножка да беше, сигурно нямаше да остане нито едно босо краче. Развесели ме, миличка!
Тази вечер мисля да се паркирам рано, защото съм спала само 4 часа. Заспах в 5.00 сутринта и в 9.00 се събудих. И така - лека и спокойна вечер. С още един ден се приближихме към победата над проклетата корона! Ще го бъде, момичета, ще го бъде и този ден. Победа будет за нами! А я си представете, че за съветските хора Войната е продължила 1418 дни и нощи...и то какви дни и нощи!

# 457
  • София
  • Мнения: 16 024
Наздраве!
Аз май си спомням друг вид на бадемовия аперитив.
И някак плътен, като шоколадов беше.
Няма значение, да се дезинфекцираме.
Фло, за Про маркета ли пишеш или си открила друг магазин наоколо?

# 458
  • София
  • Мнения: 4 177
Айша, мисля че това за което говориш е аеро коняк.

# 459
# 460
  • София
  • Мнения: 8 374
А здравейте!
И днес не бързам да се строявам до печката. За обяд има за дояждане. Ще направя от половин пакет кори тиквеник, а от другата половина - баничка със сирене. Това съм измислила за днес.
АЙША и моя спомен за бадемовия аперитив е друга. То така и пишеше Бадемов аперитив. Произвеждаха го в Бургас, ако не се лъжа. Няма значение. Хубав беше,
РИМАРЧЕ, изпихме ли го? Да вадя вишновката тогава. Simple Smile Аз още не съм се справила с ореховото ликьорче. Сипвам си по малко и му се наслаждавам. Ей сега чак започвам да ги разбирам пияниците - ами и те така като мен се наслаждават на ракийката.
ДИДИА, в подкрепа на тези думи, че ако много силно вярваш в нещо, то вярата спомага да се случи, чета Безкрайните възможности на Майкъл Дули. Чета я бавно, имам време да осмислям прочетеното и откривам, че все повече и повече ми харесва. Като един непоправим оптимист, винаги съм вярвала в силата на позитивното мислене и съм се опитвала да мисля така. Четейки тази книга виждам, че съм на прав път.
Поговорих си с тези, които днес са в къщичката ни. Другите само ги мисля. Какво ли правят, как са?
Хайде чаоооо, яхвам метлата и поемам.
Като казах "яхвам метлата", та веднага визуализирах ЯЖКА. Дека се сЪкри, мОме? Яви се, да си посборуемо, като кига бемо нормални, кига не бемо и чувале за тая пуста корона, дека ни се дотресе до главете.

# 461
  • София
  • Мнения: 8 374



Момичета, и нещо за настроение, за размисъл, за спомени...Поздравявам ви!

# 462
  • Мнения: 1 250
А привет и от мен
Гледам от 20 стр не съм влизала.И съответно не съм чела .Sad
Така е като има няколко фронта. Simple Smile
Абе с тая корона, нямам време за скука. А и лявото око ми се е зачервило яката, слагам ударно капки, да се оправи по бързо. Добре че предишния път , в края на декември бях помолила лекара да ми изпише две дози, че ако се сетя, когато съм се качила горе за сън, че не съм си сложила капки, да ползвам втората опаковка. Ама май бях доста прилежна, та едната остана неотворена и лекара който познава проблема ми каза да ползвам неотворената . Та сега и да чета много много, гледам да избягвам.
Но пък зет ми ми сложи на телефона една игра на български вид кръстословица, дават ти 6 или 7 букви и откривай думи. Доста напреднах, но такива невероятни думи понякога слагат, че да се чуди човек от чий диалект са ги взели.Добре че имам и candy crush Simple Smile
Хубав остатък от деня, да сме живи и здрави всички ние и тези около нас !

# 463
  • Мнения: 1 029
Фло! Тенкю, баби, за настроението, спомените....
Заслушах се, па се отплеснах на тема романтика. Ужас!!!!

# 464
  • Мнения: 7 386
Роси,честит рожден ден на Наско! Да е жив и здрав,все така чаровен и успешен!Много любов ,щастие и радост да има в живота му!

                          Днес моят внук Любо става на 13! Да ни е жив и здрав,много щастлив и успешен! Да постига мечтите си с усмивка,упоритост и решителност! Обичам те,Люби!
                          Да почерпя виртуално поради липса на реална срещичка! Yum

Общи условия

Активация на акаунт