Той не иска бебе!!!

  • 7 172
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 35 151
Ам, не знам какво да ти кажа. Поговорете пак, дай му няколко дни да си намести мислите. Една сватба става за три дни в крайна сметка.
Ако по презумпция обаче,  ти не си "достойна" за него - няма шанс.

# 32
  • Германия
  • Мнения: 865
Щом си в Германия,имаш осигуровки и работиш ще имаш майчинство, което е около 65 процента от чистата заплата. Ще имаш право на помощ от здравната каса, мисля, че бяха 6 седмици преди и 2 след раждането, което е 1300евро. Организации като Каритас, също ще ти помогнат. Ако наистина решиш, че ще задържиш бебето, мисля че от финансова гледна точка, няма да имаш кой знае колко проблеми. Ососбено, ако знаеш езика. Но не всичко е пари. Помисли хубаво. Ако имаш въпроси, свързани с майчинства или работа, работодател можеш да ми пишеш на лични.

# 33
  • Мнения: X
Върви ли наем на жилището ти в България, за да получаваш един допълнителен доход от него?
Другия вариант, ако е възможно е, да продадеш жилището и да си вземеш по-малко в България, а с разликата да си осигуриш едно нормално отглеждане на детето, докато тръгне на ясла.

# 34
  • Мнения: X
Всъщност, той няма намерение да е в брак с друговерка... Което не означава, че не иска деца. Ще си намери майка на децата си от неговата религия.

# 35
  • Мнения: X
Щом искаш да го задържиш, раждаш, идваш в България, получаваш немска издръжка и се устройваш и работиш тук, където ти е жилището, в България много фирми търсят хора с немски дори за дистанционна работа. В Германия без някой да ти помага ще ти е по-трудно.

# 36
  • Мнения: 15
Върви ли наем на жилището ти в България, за да получаваш един допълнителен доход от него?
Другия вариант, ако е възможно е, да продадеш жилището и да си вземеш по-малко в България, а с разликата да си осигуриш едно нормално отглеждане на детето, докато тръгне на ясла.
Е не за наеми или продажби не мисля, че е вариант. Както споменах вече работя осигурена съм, език знам, пари не са ми големият проблем колкото мисля страха, че ще съм самотна майка,, няма да има баба и дядо който да ми покажат кое как са го правили с мен. В смилъл, че няма да има от кой да се науча.

# 37
  • Мнения: 24 467
Няма ли в Германия курсове за подготовка на бъдещи майки? Чувала съм, че има. Защо не разпиташ? Не е голяма философия. Има и достатъчно литература по въпроса. А и лекарката ще ти помага за бебето и грижите по него.
Знам, че системата им е много по-добре уредена от нашата И в това отношение.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 10:51 от Judy

# 38
  • Мнения: 15
Няма ли в Германия курсове за подготовка на бъдещи майки? Чувала съм, че има. Защо неразпиташ? Не е голяма философия. Има и достатъчно литература по въпроса. А и лекарката ще ти помага.
Може би има но аз не съм се интересувала до сега. Не съм имала нуждата.

# 39
  • Мнения: 3 186
Наглият тип си играе с теб. Защо желаеш дете от него? Не ти ли е важен бащата

# 40
  • Германия
  • Мнения: 865
Върви ли наем на жилището ти в България, за да получаваш един допълнителен доход от него?
Другия вариант, ако е възможно е, да продадеш жилището и да си вземеш по-малко в България, а с разликата да си осигуриш едно нормално отглеждане на детето, докато тръгне на ясла.
Е не за наеми или продажби не мисля, че е вариант. Както споменах вече работя осигурена съм, език знам, пари не са ми големият проблем колкото мисля страха, че ще съм самотна майка,, няма да има баба и дядо който да ми покажат кое как са го правили с мен. В смилъл, че няма да има от кой да се науча.
Имаш право на акушерка 3 месеца след раждането на бебето. Макар,че аз имах кой да ми помага, също се възползвах. Помага при къпането на бебето, показва как се сменят пелени, как да го кърмиш(ако желаеш). Общо взето за всичко.

# 41
  • Мнения: 15
Наглият тип си играе с теб. Защо желаеш дете от него? Не ти ли е важен бащата
Защо желая дете от него?
Защото го Обичам,може ли да е? Защо желаем деца?

# 42
  • Мнения: X
Щом парите не са проблем, а желанието ти за бебе е на лице, давай смело, никой не се е родил научен! Simple Smile

(Защо държиш имот в България и не го превърнеш в някакъв актив, имам предвид с наем. Естествено това е само невинна чуденка от моя страна)

# 43
  • София
  • Мнения: 35 151
Никой не се е родил научен, инстинктивно става тая работа с бебетата. Има клипчета за основното, още повече, че нагледно там ще ти покажат.

Авторке, като си била с него толкова време ти е била ясна цялостната му нагласа. Няма какво да направиш сега. Аз не бих родила, още повече, че не казваш за статута му и страна на произход.

# 44
  • Мнения: 3 186
Наглият тип си играе с теб. Защо желаеш дете от него? Не ти ли е важен бащата
Защо желая дете от него?
Защото го Обичам,може ли да е? Защо желаем деца?
Защото те мотае относно причината да не иска - не е в семейство религия.

Общи условия

Активация на акаунт