Той не иска бебе!!!

  • 7 175
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, забелязах го, но ми става смешно всеки път, когато попитам какво значи "гестационна" и отсреща се опулват в неведение.  Защото 99% идея нямат. Yum

# 136
  • София
  • Мнения: 1 626
Ако наистина сте обсъждали, че не иска бебе и ти го е заявил категорично не би трябвало да се изненадваш от неговата реакция.
Много жени си мислят, че новината за бременност може да размекне мъжа и да го накара да размисли. В някои случаи може да се получи наистина, но има мъже, които остават категорични в решението си.
Не би трябвало да бъде упрекван или обвиняван в безсърдечност - всеки има право да реши за себе си иска ли или не иска да има деца - не е задължително в крайна сметка. Който иска детето и го запази поема отговорността от решението си.
Не са ясни две неща: защо, мъж който не желае деца не те е пазил и защо си била с този мъж и то с 3 години съжителство, въпреки че си била наясно, че той не желае дете и неговото желание противоречи на твоето да имаш? Може би с надеждата той да размисли?
В никакъв случай не искам да прозвуча жестоко, защото аз самата съм самотен родител и знам какво ми струва да отглеждам детето си сама. Съвета ми към теб е да се стегнеш, да обмислиш всичко добре, да проучиш нещата в държавата, в която си и да пецениш дали при тези условия, без родители и близки, които да ти помагат би могла да се справиш.
Детето не е играчка и всяко твое грешно решение ще има последствие както за теб така и за него. Затова е изключително важно да си честна пред себе си и да оставиш емоциите настрана.
Емоциите не отглеждат деца!
За да си добър и отговорен родител трябва да дадеш добри условия за живот на детето си и да прецениш добре възможностите си още преди раждането.
Ако постъпиш импулсивно и не прецениш добре нещата - ще е трудно двойно! Решението е твое, но последствията засягат и децата и то за цял живот!
Пожелавам ти успех!

# 137
  • Мнения: 7 006
.
Детето не е играчка и всяко твое грешно решение ще има последствие както за теб така и за него. Затова е изключително важно да си честна пред себе си и да оставиш емоциите настрана.
Емоциите не отглеждат деца!
За да си добър и отговорен родител трябва да дадеш добри условия за живот на детето си и да прецениш добре възможностите си още преди раждането.
Ако постъпиш импулсивно и не прецениш добре нещата - ще е трудно двойно! Решението е твое, но последствията засягат и децата и то за цял живот!
Пожелавам ти успех!

# 138
  • София
  • Мнения: 149
Той има право да не желае деца и това не го прави по-малко мъж,нито пък човек.Неговата грешка е в това,че щом не желае деца не виждам защо си е позволил да направи такова?Най-малкото ще подходи с толерантност към теб,но не мисля,че начинът е да го насилваш да поиска да задържиш детето.Изборът си остава твой - оставаш с него и без дете или с дете и без него.Това е.Успех!

# 139
  • Paris, France
  • Мнения: 14 109
Изборът си остава твой - оставаш с него и без дете или с дете и без него.

Има и варианти да остане без него и без детето.

Коцето, погледнах, че от събота не си влизала в сайта. Ако случайно четеш, дай, моля те, знак, че си добре. Притеснявам се за тебе.

Някой в контакт ли е с авторката?

# 140
  • Мнения: X
Коцето, а родата знае ли вече за бебето? Какво казаха? Брак ще сключвате ли?

# 141
  • Мнения: 866
Няма поводи за притеснения на този етап. Все пак приятеля и се обърна като палачинка и от натъртване на "аборт аборт" вече го желае това дете, отделен въпрос е, дали не е обърнал палачинката след като (ако) е споделил на родителите си.

За хората от тяхната култура, децата са и въпрос на чест и трудно биха допуснали някоя жена да им отнеме внучето. Докато не го изкърми бебето няма да има проблеми, в това съм сигурен, за след това обаче само се надявам всичко да е добре.

Притеснителни са фактите, че неговата рода не иска да сте заедно, че сте имали раздели и пак сте се събирали.
Лошото е, че в тяхната култура родителите имат огромно влияние върху децата и техните решения. Те често нямат скрупули да рушат връзката на тяхното дете ако не харесват партньора им. Има вероятност да се получи сега една заблуда, неговите родители рязко да променят отношението си към теб и вече да те харесват, НО това да е само един театър заради бебето.

Разбира се, аз сега описвам само възможните лоши варианти, нещата все пак може да се развият и към добре.
Идеята обаче да говорим за лошите варианти е, за да си наясно със всички възможни сценарии и ако може да усетиш, че нещата отиват към такъв сценарии, да вземеш правилните решение.

Иначе аз не е проблем да ти говоря, че всичко ще е цветя и рози и колко хубав живот ви чака, ако това ще те накара да се почувстваш по-добре. Това обаче означава да бъда и лицемер. Rolling Eyes

# 142
  • София
  • Мнения: 1 626
От личен опит знам, че не са никак надежни мъжете-палачинки. При мен беше по обратния ред: първо "искам го това дете", после "ми май не съм готов" , докато накрая се стигна до "аборт, аборт". 
Разултата от неговите настроения, душевни терзания и разговори на 4 очи с мама е, че аз съм самотна майка вече 10та година. В момента в който заявих, че не не мога да се съобразявам с неговите моментни състояния, станах лошата и както каза свекървата "с друг манталитет". Изведнъж от добро и свястно момиче станах източноевропейска златотърсачка, която се опитва да задържи сина й с бебе или ако не се получи  поне да измъкне издръжка за крупната сума от 44 евро на месец Laughing
Да много голямо значение има културата, религията и образованието, но независимо от това какви са те ако мъжа е с акъла си и говори, че не иска деца, няма да позволи партньорката му да забременее.
Пак си стои въпроса, тя защо е седяла с него след като не е искал да има дете, но да се разиграва вече забременнена жена с тука има тука няма е достатъчен сигнал за ненадежност и в бъдеще. Аз бих имала едно на ум.

# 143
  • Мнения: 12 848
Дано има оптимистичен завършек цялото нещо. Авторката вече няма да влезе тук, защото нали са се разбрали да стават родители, пък и се е усетила третирана расистки и съдистки тук.
Явно мъжът е казал на близките си и те са решили, че искат бебето. Не стана дума да са се разбрали за нещо повече.
Дано да не съм права за опасенията си. Добре поне, че са в цивилизована държава.

Общи условия

Активация на акаунт